- Folk artClear filters
KITTEL, svartmålad plåt, 1900-tal, större modell
Current bid100 SEK
Est300 SEK
MORAKNIV, trä och läder, Finland, 1900-/2000-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
KOPPARBASE, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
KORGAR, 3 st, större modell, 1900-/2000-tal
Current bid250 SEK
Est500 SEK
VÄGGSKÅP, allmoge, Härjedalen, 1800-talets andra hälft
Current bid5,400 SEK
Est4,000 SEK
KISTA, 1700-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
KAGGE, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell
Current bid200 SEK
Est600 SEK
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SOFFA, sengustaviansk, omkring år 1800, Sverige
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
KISTA, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och glas, 1900-talets första hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK