1
1h 31m
NISSE ZETTERBERG (1910–1986), tusch och akvarell, signerad och daterad 1972_33478a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
1h 35m
LAGE HELLMAN, olja på duk, signerad och daterad 62_33187a_8dc5ec7e634afda_lg.jpeg
LAGE HELLMAN, olja på duk, signerad och daterad 62
Current bid400 SEK
Est800 SEK
2h 49m
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal_33494a_8dc605a536b756d_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal
Current bid250 SEK
Est800 SEK
2d 2h
MAJ NORÉN (1926-2006), olja på duk, signerad_33750a_lg.jpeg
MAJ NORÉN (1926-2006), olja på duk, signerad
Current bid200 SEK
Est400 SEK
3d 1h
OLLE HJORTZBERG (1872-1959), olja på pannå, signerad och daterad 1923_33717a_lg.jpeg
OLLE HJORTZBERG (1872-1959), olja på pannå, signerad och daterad 1923
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
3d 2h
ALEXANDER KUNICKI (Polen, född 1938), olja på duk, signerad _33361a_8dc65d5216c4834_lg.jpeg
ALEXANDER KUNICKI (Polen, född 1938), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 1h
MINIATYRMÅLNING, 1800-tal_33666a_8dc6504a47d27b4_lg.jpeg
MINIATYRMÅLNING, 1800-tal
Current bid400 SEK
Est600 SEK
5d 1h
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), blandteknik, signerad och daterad 75_33832a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
5d 1h
OIDENTIFIERAD KOSNTNÄR, 2 st, olja på duk resp pannå, 1900-talets andra hälft, signerade M Stening_33776a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 2h
CAMILLA CEDERQUIST (född 1974), olja på duk, signerad_33691a_lg.jpeg
CAMILLA CEDERQUIST (född 1974), olja på duk, signerad
Current bid300 SEK
Est4,000 SEK
6d 1h
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), blandteknik, signerad och daterad 76_33884a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
6d 1h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad _33754a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
7d 1h
MINIATYRMÅLNING, 1800-tal, i bronsram_33629a_8dc6504afc4d7cb_lg.jpeg
MINIATYRMÅLNING, 1800-tal, i bronsram
Current bid350 SEK
Est1,500 SEK
7d 2h
EVALD HEDENSTRÖM (1909-1996), olja på duk, signerad_33739a_lg.jpeg
EVALD HEDENSTRÖM (1909-1996), olja på duk, signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
7d 2h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal_33734a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal
Current bid500 SEK
Est4,000 SEK
7d 2h
RIKARD LINDSTRÖM (1882-1943), olja på duk, 1900-tal, signerad_32795a_8dc604592bf4404_lg.jpeg
Current bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
7d 2h
ALBERT SJÖSTRÖM (1883-1963), olja på pannå, signerad och daterad 1954_33782a_lg.jpeg
ALBERT SJÖSTRÖM (1883-1963), olja på pannå, signerad och daterad 1954
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
10d 1h
JOHAN KROUTHÉN (1858-1932), olja på duk, signerad och daterad 1926
Current bid30,000 SEK
Est40,000 - 50,000 SEK
10d 2h
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), olja på duk, signerad och daterad-35
Current bid4,600 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
10d 3h
Current bid5,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
10d 3h
Current bid2,200 SEK
Est4,000 SEK
11d 1h
OSCAR LYCKE (1877-1927), olja på duk, signerad
Current bid900 SEK
Est4,000 SEK
11d 2h
MOSSE STOOPENDAAL (1901-1948), olja på duk, signerad och daterad 36
Current bid6,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
11d 2h
Current bid60,000 SEK
Est60,000 - 80,000 SEK
11d 2h
SEVERIN NILSON (1846-1918), olja på duk, signerad
Current bid3,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
11d 2h
EINAR JOLIN (1890-1976), olja och blyerts på pannå, signerad och daterad 1940
Current bid13,000 SEK
Est20,000 - 25,000 SEK
11d 3h
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), olja på duk, signerad
Current bid16,000 SEK
Est30,000 - 35,000 SEK
11d 3h
Current bid3,400 SEK
Est5,000 SEK