- PaintingClear filters
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
LAGE HELLMAN, olja på duk, signerad och daterad 62
Current bid400 SEK
Est800 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal
Current bid250 SEK
Est800 SEK
MAJ NORÉN (1926-2006), olja på duk, signerad
Current bid200 SEK
Est400 SEK
OLLE HJORTZBERG (1872-1959), olja på pannå, signerad och daterad 1923
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
ALEXANDER KUNICKI (Polen, född 1938), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MINIATYRMÅLNING, 1800-tal
Current bid400 SEK
Est600 SEK
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
CAMILLA CEDERQUIST (född 1974), olja på duk, signerad
Current bid300 SEK
Est4,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
MINIATYRMÅLNING, 1800-tal, i bronsram
Current bid350 SEK
Est1,500 SEK
EVALD HEDENSTRÖM (1909-1996), olja på duk, signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal
Current bid500 SEK
Est4,000 SEK
Current bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
ALBERT SJÖSTRÖM (1883-1963), olja på pannå, signerad och daterad 1954
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
JOHAN KROUTHÉN (1858-1932), olja på duk, signerad och daterad 1926
Current bid30,000 SEK
Est40,000 - 50,000 SEK
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), olja på duk, signerad och daterad-35
Current bid4,600 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Current bid5,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
Current bid2,200 SEK
Est4,000 SEK
MOSSE STOOPENDAAL (1901-1948), olja på duk, signerad och daterad 36
Current bid6,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Current bid60,000 SEK
Est60,000 - 80,000 SEK
SEVERIN NILSON (1846-1918), olja på duk, signerad
Current bid3,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
EINAR JOLIN (1890-1976), olja och blyerts på pannå, signerad och daterad 1940
Current bid13,000 SEK
Est20,000 - 25,000 SEK
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), olja på duk, signerad
Current bid16,000 SEK
Est30,000 - 35,000 SEK
Current bid3,400 SEK
Est5,000 SEK