BERNHARD HANDELL, färglitografi, signerad och numrerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
FRANCIS DE LASSUS SAINT-GENIES (Frankrike, 1925-2018), färglitografi, signerad och numrerad 136/200
Current bid200 SEK
Est500 SEK
MAJ NORÉN (1926-2006), olja på duk, signerad
Current bid200 SEK
Est400 SEK
HENRY ALKEN (1785-1851), 8 st, efter, färgetsning, "The Quorn Hunt Plate III", London, 1865
Current bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
CAMILLA CEDERQUIST (född 1974), olja på duk, signerad
Current bid300 SEK
Est4,000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, carborundum etsning, signerad och numrerad 85/99
Current bid1,500 SEK
Est2,500 SEK
FRANCIS DE LASSUS SAINT-GENIES (Frankrike, 1925-2018), färglitografi, signerad och numrerad 196/200
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
FRANCIS DE LASSUS SAINT-GENIES (Frankrike, 1925-2018), färglitografi, signerad och numrerad 131/200
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
KURT LINDBLOM, 4 st, tenntavlor, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
ROLAND K NILSSON (född 1942), olja på duk, signerad och daterad 1964
Current bid200 SEK
Est500 SEK
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
TURE FABIANSSON (1910-1994), olja på duk, signerad och daterad -36.
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
JOHAN KROUTHÉN (1858-1932), olja på duk, signerad och daterad 1926
Current bid30,000 SEK
Est40,000 - 50,000 SEK
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), olja på duk, signerad och daterad-35
Current bid4,600 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), etsning, signerad och daterad
Current bid4,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Current bid5,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
MARCUS LARSON (1825-1864), olja på duk, signerad och daterad 1861
Current bid60,000 SEK
Est60,000 - 80,000 SEK
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), olja på duk, signerad
Current bid16,000 SEK
Est30,000 - 35,000 SEK
ANDERS HELLSTEN (1916-1990), olja på duk, signerad och daterad -56
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
GUNNAR LINDBERG (1915-1997), olja på pannå, signerad och daterad -55
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid900 SEK
Est1,200 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MINA CARLSSON-BREDBERG, akvarell på papper, vy över Stockholm, signerad
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi, signerad
Current bid200 SEK
Est600 SEK
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ARNE LIDQVIST (1919-1975), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK