Starts: 3 Jun 2022 15:30Ends from: 12 Jun 2022 16:00
Juniauktion
MODELLBILAR, 6 st, rallybilar, bla Sun Star, Revell, Burago, Ricko, 1900-/2000-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
MODELLBILAR, 13 st, 1900-/2000-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
MODELLBILAR, 4 st, Sun Star, Road Signature, Welly, 1900-/2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
MODELLBILAR, 6 st, bla Burago, 1900-/2000-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Final bid300 SEK
Est1,200 SEK
MODELLBILAR, 5 st, bla Burago, Norey,1900-/2000-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
MODELLBILAR, 30 st, "Volvo collection", Editions Atlas
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
MATBORD, rokokostil, Åmells, 1900-/2000-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
DAMSKRIVBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid2,000 SEK
Est1,000 SEK
SALONGSGRAMMONFON, 1900-talets början
Final bid600 SEK
Est800 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 9 g
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
VASER, 4 st, silver, tot vikt ca 627 g
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
ASK, 1800-/1900-tal
Final bid550 SEK
Est300 SEK
SKÅLFAT, 1 par, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Final bid250 SEK
Est800 SEK
VAS, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
CIGARETTETUIER OCH DOSOR, 4 st, silver, tot vikt ca 313 g
Final bid950 SEK
Est800 SEK
SPEGELLAMPETT, sengustaviansk, 1800-tal
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
SAMEKNIV, halvhornskniv, 1900-tal
Final bid850 SEK
Est800 SEK
KONTORSSTOL, 1800-/1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
KLOCKCHATELEINE, 18k guld, 1800-tal, tot vikt ca 7,15 g
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
LORGNETTE, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, 3 del, 18k guld, tot vikt ca 6,3 g
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 2 del, porslin, vas och urna
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPA, "Elidus 7250", 1960-/70-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
SITTPUFF, England, 1900-talets slut
Final bid450 SEK
Est500 SEK
VÄGGLAMPOR/SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, Örsjö Belysning, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
MATSALSMÖBEL, 7 del, gustaviansk stil
Final bid600 SEK
Est2,000 SEK
MATBORD, senempire, 1800-talets mitt
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 38 del, "Musselmalet", servisporslin, bla helblond
Final bid10,000 SEK
Est12,000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, Grythyttan, omkring 1900-talets mitt
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-tal eller äldre
Final bid500 SEK
Est300 SEK
SPELBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft, mahogny
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, Kolmårdsmarmor, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est200 SEK
TIDNINGSHYLLA, 1900-talets första hälft, trä och mässing
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs
Final bid350 SEK
Est500 SEK
HERRARMBANDSUR, Mulco, stål, 1950-/60-tal
Final bid29,000 SEK
Est1,500 SEK
Final bid450 SEK
Est400 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, brons, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Josè Sarato
Final bid750 SEK
Est1,800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt England, 1800-tal, olja på duk
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
SKÅP, 1800-tal, björk, tvådelat
Final bid800 SEK
Est2,000 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, Ateljé Lyktan, sannolikt 2000-tal
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
SERVIETTER, 12 st, linnedamast, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Waldemarsudde", Gustavsberg
Final bid200 SEK
Est300 SEK
RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 7,7 g
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1918
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
RING, 18k vitguld, solitär briljantslipad diamant ca 0,36 ct
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
FÅTÖLJ, barockstil, omkring år 1900
Final bid200 SEK
Est600 SEK