POKALGLAS, turkostonat glas, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est400 SEK
SIMON GATE, skål, kristall, Orrefors, signerad
Final bid200 SEK
Est300 SEK
NÄSDUKSSKÅL, glas, Venini, Murano, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est500 SEK
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Boda Åfors
Final bid200 SEK
Est200 SEK
BREVPRESSAR, 7 st, glas, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est600 SEK
BENGT EDENFALK, 2 delar, glas, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
VICKE LINDSTRAND, glas, Kosta, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est300 SEK
VINGLAS, 7 st, "Linnea", Orrefors
Final bid550 SEK
Est800 SEK
SKÅL PÅ FOT, 2 st, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ULRIKA HYDMAN-VALLIEN, skål, "Caramba", Kosta-Boda
Final bid600 SEK
Est400 SEK