ROYAL COPENHAGEN, 1 par, ljusstakar, porslin
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
ANITA NYLUND, 3 del, keramik, "Vår lilla stad", Jie Gantofta, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
SKÅLAR MED LOCK, 1 par, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
BING & GRÖNDAHL, figurin, porslin, vinthund
Final bid200 SEK
Est800 SEK
ASSIETTER, 5 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
BRINGARE OCH SÅSSNIPA, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Final bid400 SEK
Est300 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Final bid300 SEK
Est600 SEK
YTTERFODER, 3 st, porslin, "Waldemarsudde", Prins Eugen, Rörstrand
Final bid700 SEK
Est400 SEK
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Waldemarsudde", Prins Eugen, Rörstrand
Final bid500 SEK
Est400 SEK
LOCKURNOR, 1 par, brons och porslin, Frankrike, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid350 SEK
Est400 SEK
DISKSKÖLJARE/YTTERFODER, 2 st, porslin, 1900-/2000-tal
Final bid600 SEK
Est300 SEK
LISA LARSON, figur, katt, stengods, Gustavsberg
Final bid400 SEK
Est300 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 9 st, porslin, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
MEISSEN, kryddkar, porslin, 1900-tal
Final bid2,500 SEK
Est3,000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
FAT OCH SKÅLAR, 4 del, porslin, 1700-/1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
PASTEJFORM, flintgods, 1800-talets första hälft
Final bid1,600 SEK
Est300 SEK
VAS, porslin, Japan, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KRUS, lergods, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est200 SEK
SERVISPORSLIN, 50 del, "Romanze", Björn Wiinblad, Rosenthal
Final bid850 SEK
Est800 SEK
TE-/KAFFEKOPPAR MED FAT, 4 st, porslin, "Blå Hyacint", Arthur Percy, Gefle.
Final bid2,400 SEK
Est300 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, "Reptil", Gustavsberg
Final bid500 SEK
Est500 SEK
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KERAMIK, 3 del, Imari, Japan, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
FAT, 4 st, porslin, Frankrike, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
Final bid250 SEK
Est400 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 13 st, assietter, porslin, "Musselmalet", Danmark
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
LISA LARSON, figur, tax, stengods, Gustavsberg
Final bid350 SEK
Est300 SEK
Final bid200 SEK
Est300 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, stengods, Rörstrand
Final bid200 SEK
Est300 SEK
MATSERVISDELAR, 18 delar, porslin, "Grön Anna", Rörstrand
Final bid550 SEK
Est500 SEK
WILHELM KÅGE, skålfat, stengods, "Argenta", Gustavsberg
Final bid300 SEK
Est200 SEK
MARIANNE WESTMAN, 3 st, burkar med lock, stengods, Rörstrand
Final bid400 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPA, stengods, "Domino", Stig Lindberg, Gustavsberg
Final bid300 SEK
Est400 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 2 del, porslin, vas och urna
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 38 del, "Musselmalet", servisporslin, bla helblond
Final bid10,000 SEK
Est12,000 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-tal eller äldre
Final bid500 SEK
Est300 SEK
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Waldemarsudde", Gustavsberg
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SKÅL, majolika, Rörstrand, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
INGRID ATTERBERG, vas, keramik, "Spiral", Uppsala Ekeby
Final bid450 SEK
Est400 SEK
KRUS, 2 st, lergods, handmålad dekor
Final bid200 SEK
Est300 SEK
FISKFAT, porslin, Sarreguemines, Frankrike, 1sannolikt 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est300 SEK