EN
Starts: 24 Apr 2024 14:25Ends from: 12 May 2024 17:00
Vårens utvalda
Ending soonest
- ClassicalsClear filters
VÄGGSKÅP, allmoge, Härjedalen, 1800-talets andra hälft
Final bid9,400 SEK
Est4,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft
Final bid3,200 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, djupa tallrikar, "Musselmalet", modell 1170, helblond
Final bid7,600 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, mattallrikar, "Musselmalet", modell 1084, helblond
Final bid7,800 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, smörgåstallrikar, "Musselmalet", modell 1086, helblond
Final bid6,200 SEK
Est4,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, karott med lock, "Musselmalet", modell 622-1129, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, såsskål, porslin, "Musselmalet", modell 1105, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 1 par ljusstakar, "Musselmalet", modell 15, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, fat, porslin, "Musselmalet", modellnr 1115, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 3 st uppläggningsfat, porslin, "Musselmalet", modell 1146, 1147 samt 1148, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, fat "Musselmalet", modell 1041, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 4 st crèmekoppar med fat, "Musselmalet", modell 1228
Final bid6,800 SEK
Est2,000 SEK
BYRÅ, rokoko, 1700-talets andra hälft, Sverige
Final bid8,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 kaffekoppar med fat, porslin, "Musselmalet", modellnr 1035, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid3,200 SEK
Est2,500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, assietter, "Musselmalet", modell 1087, helblond
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, fat, porslin, "Musselmalet", modell 1195, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, skål på fot, "Musselmalet", modell 1022, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 14 del, servisporslin, "Musselmalet", Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid5,800 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, skål på fot, porslin, "Musselmalet", modellnr 1023, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, sockerskål och gräddknna, porslin, "Musselmalet", modellnr 1032 samt 1112, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
ATTILA SUTA (född 1976), skåp, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Final bid5,800 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
STOLAR, 10 st, "Hallunda", ur Ikeas 1700-talsserie
Final bid13,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
STOLAR, 4 st, "Hallunda", ur Ikeas 1700-talsserie
Final bid4,000 SEK
Est5,000 SEK
ATTILA SUTA (född 1976), bockbord, barockstil, 1900-/2000-tal
Final bid10,500 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
ABRAHAM SUNDSTRÖM (verksam 1790-1798), Västerås 1795, vikt ca 374 g
Final bid3,800 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
LOUIS VUITTON, axelremsväska "Petite Noé"
Final bid4,800 SEK
Est4,000 SEK
LOUIS VUITTON, plånbok, "Zippy Organizer"
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
LOUIS VUITTON, handväska, "Houston"
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
BORDSPENDYL, trä, Eduard Engelbrechten, Stockholm (verksam 1815-1845), empire, 1800-talets första hälft
Final bid3,800 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, brännförgylld brons och marmor, 1800-tal
Final bid5,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), etsning, signerad och daterad
Final bid6,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), etsning, signerad och daterad
Final bid5,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, sannolikt 1800-talets första hälft
Final bid4,800 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
KAKELUGN, fajans, Stockholm, ca 1790
Final bid21,000 SEK
Est60,000 - 80,000 SEK
SALSSKÅP, rokoko, stockholmsarbete i Christian Linnings art, 1700-talets andra hälft
Final bid9,600 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, rokoko, 1700-tal, Sverige
Final bid8,200 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
BORDSPENDYL, förgylld brons, möjligen Sevrès, Frankrike, 1800-tal
Final bid3,400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft
Final bid3,000 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
MARCUS LARSON (1825-1864), olja på duk, signerad och daterad 1861
Final bid250,000 SEK
Est60,000 - 80,000 SEK
SEVERIN NILSON (1846-1918), olja på duk, signerad
Final bid3,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Final bid5,200 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brännförgylld brons, 1800-talets första hälft,
Final bid13,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
ARMRING, 18k guld, SB sannolikt Linköping 1880, med orientpärlor, tot vikt ca 28 g
Final bid13,500 SEK
Est15,000 SEK
Opening hours
Monday 12.30 - 17.00 CET
Tuesday 12.30 - 17.00 CET
Wednesday 12.30 - 18.00 CET
Thursday 12.30 - 17.00 CET
Friday 11.00 - 15.00 CET
Last saturday every month 11.00 - 14.00 CET
Day before holiday closing 15.00 CET
CLOSED 27th - 30th december
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.