1d 21h
LJUSSTAKE, mässing, 1700-tals kopia, Klaestorp/Nyköpinshus
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 21h
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 21h
VINGLAS, 6 st, Leek kristall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 21h
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
1d 21h
STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 21h
LUDOVICA & ROBERTO PALOMBA, taklampa "Gem", Foscarini, Italien, formgiven 2017
Aktuellt bud400 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 21h
ORIENTMATTA, silkeinslag, ca 78 x 48 cm
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 21h
SIV ERICSDOTTER, olja på pannå, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 21h
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 21h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
1d 21h
LISA LARSON, figur, stengods, "Pingviner", ur serien Noaks Ark, Gustavsberg, osignerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
1d 21h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar ALT, 1933
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 SEK
1d 21h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 21h
SKÅL MED FAT, glas, 1900-tal
SKÅL MED FAT, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 21h
BORDSSPEGEL, vitmetall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 22h
DESSERTSKÅLAR, 8 st, glas, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 22h
JULSERVIS,  26 del, porslin, "God Jul", Gustafsberg
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering10 000 SEK
1d 22h
MATSALSBORD, engelsk stil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 22h
KANDELABER, porslin, Höganäs, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 22h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 22h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 22h
SKÅP, 1900-talets andra hälft
SKÅP, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 22h
LISA LARSON, ljusstake, stjärngosse, stämpelmärkt
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
1d 22h
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 22h
SPELBORD, tidigt 1900-tal
SPELBORD, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 22h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 22h
SIGILL, vitmetall, jugend, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 22h
MORTEL, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 22h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 22h
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, figural, ca 172 x 118 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 22h
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 22h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 22h
XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 22h
LARS HELLSTEN, skål, glas, "Butterfly", Orrefors, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 20h
SKULPTURER, 4 st, skuret trä, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 20h
KONSTLITTERATUR, 5 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 20h
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
2d 20h
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
2d 20h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 20h
WILKE ADOLFSSON, pokal på hög fot, glas, graalteknik, signerad och daterad 1999
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 20h
STAFAN SNIDARE (född 1939), akvarell, signerad och daterad -91
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
2d 20h
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och glas, omkring år 1900
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 20h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 20h
ESPRESSOMASKIN, Isomac, Italien, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
2d 20h
BORDSLAMPA, "B-108", Bergboms, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 20h
FIGURER, 4 st, keramik, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 20h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 3 del, glas, Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 20h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK