All
Allmoge
Asiatiskt Konsthantverk
Belysning
Böcker Kartor & Handskrifter
Design
Diverse
Etnografica
Glas
Keramik
Klockor
Konst
Grafik
Måleri
Fotografi
Skulptur
Leksaker
Mattor
Vapen & Militaria
Mynt & Medaljer
Möbler
Silver
Smycken
Speglar
Technica & Nautica
Textil
Vintage & Fashion
Guld
Instrument
Trädgård
Jubileumsauktion
Fordon
Det dukade bordet
Klassiskt
Retro
Contemporary
11d 10h
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 4 g_10965a_8db0566acd97fd2_lg.jpeg
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 4 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
11d 10h
BOUILOTTELAMPA, mässing, 1900-talets första hälft _10862a_lg.jpeg
BOUILOTTELAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 10h
TOM DIXON, "Industrial saving", skulptur, samtida_10977a_8db05c517ae9f38_lg.jpeg
TOM DIXON, "Industrial saving", skulptur, samtida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering200 SEK
11d 10h
BARSTOL, Gam Fratesi, "Beetle Bar", GUBI_10955a_lg.jpeg
BARSTOL, Gam Fratesi, "Beetle Bar", GUBI
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 10h
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, sannolikt Stafsjö Bruk, 1900-talets andra hälft _10829a_8db05326b063fc2_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, sannolikt Stafsjö Bruk, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 10h
TERMOSAR, 2 st, Alfi samt Nicolas Nicolaou för Menu Danmark_10988a_8db05cff1e1e67d_lg.jpeg
TERMOSAR, 2 st, Alfi samt Nicolas Nicolaou för Menu Danmark
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 10h
CARL MALMSTEN, 6 st stolar, "Amassadör", Åfors Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft_10795a_8db0470175ba94e_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, 6 st stolar, "Amassadör", Åfors Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
11d 10h
KARMSTOLAR, 1 par, "Ambassadör", Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft _10847a_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, "Ambassadör", Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 10h
BORD, Gubi, "2.0", samtida _10901a_lg.jpeg
BORD, Gubi, "2.0", samtida
Startbud200 SEK
Värdering7 000 SEK
11d 10h
GOLVLAMPOR, 1 par, 1960/70-tal, "MAE 86", Möllers Armatur, Eskilstuna_10984a_8db05c61b1dda5d_lg.jpeg
GOLVLAMPOR, 1 par, 1960/70-tal, "MAE 86", Möllers Armatur, Eskilstuna
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 11h
VAS, glas, sannolikt Loetz, jugend, 1900-talets början_10750a_8db044cad54aa22_lg.jpeg
VAS, glas, sannolikt Loetz, jugend, 1900-talets början
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 11h
SNURRSTOL, Gärsnäs, 2000-tal_10957a_lg.jpeg
SNURRSTOL, Gärsnäs, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 11h
SIDOBORD, furu, 1900-talets andra hälft_10982a_8db05c5e69454d8_lg.jpeg
SIDOBORD, furu, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 11h
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal_10801a_8db0504f80a7367_lg.jpeg
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 11h
BAJONETT, stål, 1864_10850a_lg.jpeg
BAJONETT, stål, 1864
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 11h
MATTA, Rölakan, 1900-talets andra hälft, ca 200 x 136 cm_10764a_8db0505852f64be_lg.jpeg
MATTA, Rölakan, 1900-talets andra hälft, ca 200 x 136 cm
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 11h
SOFFBORD, 1960/70-tal_10896a_lg.jpeg
SOFFBORD, 1960/70-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 11h
BARSTOLAR, 3 st, "Zanzibar", design Raul Barbieri, Rexite, Italien_10845a_lg.jpeg
BARSTOLAR, 3 st, "Zanzibar", design Raul Barbieri, Rexite, Italien
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 11h
BYRÅ, England, 1900-talets slut_10788a_8db0470701b4208_lg.jpeg
BYRÅ, England, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 11h
SKÅL, glas, Eva Englund, Målerås, 1990-tal_10926a_8db0563d608bd23_lg.jpeg
SKÅL, glas, Eva Englund, Målerås, 1990-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 11h
GUNILLA ALLARD, fotpall, "Cinema", Lammhults, 1900-/2000-tal_10812a_8db046f4baa5c4b_lg.jpeg
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 11h
SOFFBORD, engelsk stil, 1900-/2000-tal_10769a_8db04700422fe68_lg.jpeg
SOFFBORD, engelsk stil, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 11h
HENRY FREDRIKSSON, olja på duk, signerad och daterad 86_10775a_8db045e574d2fdf_lg.jpeg
HENRY FREDRIKSSON, olja på duk, signerad och daterad 86
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 11h
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Empire", Gustavsberg_10928a_8db0563748e56c7_lg.jpeg
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Empire", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 11h
MÄRTA FRIMAN, soffbord/sidobord, "Bond", Gärsnäs, samtida _10808a_8db05c8ac818e6e_lg.jpeg
MÄRTA FRIMAN, soffbord/sidobord, "Bond", Gärsnäs, samtida
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 11h
LJUSSTAKAR, 1 par, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft _10710a_8db045d8172325d_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
11d 11h
CASOLETTER, 1 par, mässing, Skultuna Bruk_10893a_lg.jpeg
CASOLETTER, 1 par, mässing, Skultuna Bruk
Aktuellt bud750 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 11h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, olja på duk, otydligt signerad _10842a_8db04f86ed61236_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, olja på duk, otydligt signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
11d 11h
VÄGGLAMPA, ASEA, 1900-talets första hälft_10890a_lg.jpeg
VÄGGLAMPA, ASEA, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 200 SEK
11d 11h
PIERRE FORSELL, 6 st supkoppar, mässing, Skultuna, 1900-talets andra hälft _10989a_8db05d002c1e2a5_lg.jpeg
PIERRE FORSELL, 6 st supkoppar, mässing, Skultuna, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 10h
TAMBURMAJOR, vit metall, 1900-/2000-tal_10490a_8db05648689765d_lg.jpeg
TAMBURMAJOR, vit metall, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 10h
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Empire", Gustavsberg_10839a_8db056391eca1d1_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 10h
CHARLES OCH RAY EAMES, stol, "Eames Plastic Chair", för Vitra_10895a_lg.jpeg
CHARLES OCH RAY EAMES, stol, "Eames Plastic Chair", för Vitra
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 10h
KNUT NORMAN, olja på pannå, signerad_10771a_8db045e7dfe4309_lg.jpeg
KNUT NORMAN, olja på pannå, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 10h
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets mitt_10789a_8db047047adaa01_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 10h
ORIENTMATTA, Kazakdesign, ca 275 x 179 cm_10849a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Kazakdesign, ca 275 x 179 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering8 000 SEK
12d 10h
VÄGGLAMPA, metall och glas, 1900-talets första hälft_10902a_lg.jpeg
VÄGGLAMPA, metall och glas, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
12d 10h
GRETHE MEYER, 1 par taklampor, för Menu, 2000-tal_10851a_lg.jpeg
GRETHE MEYER, 1 par taklampor, för Menu, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 10h
TOKUJIN YOSHIOKA, bordslampa, "Planet", Kartell_10873a_lg.jpeg
TOKUJIN YOSHIOKA, bordslampa, "Planet", Kartell
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
12d 10h
SPEGEL, 1900-talets mitt, förgylld och bronserad_10736a_8db045f6e27191a_lg.jpeg
SPEGEL, 1900-talets mitt, förgylld och bronserad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 10h
ORIENTMATTA, Kirman Laver, ca 300 x 72 cm_10763a_8db050560551d5d_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Kirman Laver, ca 300 x 72 cm
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
12d 10h
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906–1989), olja på pannå, signerad _10773a_8db045e6e6fea63_lg.jpeg
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906–1989), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 10h
ARMLÄNK TILL ARMBANDSUR, 18k guld, vikt ca 37,5 g_10963a_8db05c4d36d77ca_lg.jpeg
ARMLÄNK TILL ARMBANDSUR, 18k guld, vikt ca 37,5 g
Aktuellt bud13 200 SEK
Värdering15 000 SEK
12d 10h
MILAN VOBRUBA, skulptur, glas, signerad och daterad 79_10756a_8db044cbf2bc975_lg.jpeg
MILAN VOBRUBA, skulptur, glas, signerad och daterad 79
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 10h
KLACKRING, 14k guld, vikt ca 8,5 g_10991a_8db05c69e9ea3dc_lg.jpeg
KLACKRING, 14k guld, vikt ca 8,5 g
Aktuellt bud2 100 SEK
Värdering2 500 SEK
12d 10h
LISA JOHANSON SANDBERG, ullarbete, monogramsignerad_10774a_8db045e6422c307_lg.jpeg
LISA JOHANSON SANDBERG, ullarbete, monogramsignerad
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
12d 10h
VITRINSKÅP, 1800-tal, fanerat med valnöt_10865a_lg.jpeg
VITRINSKÅP, 1800-tal, fanerat med valnöt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering8 000 SEK
12d 10h
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 10 g_10992a_8db05c6b76bdb7d_lg.jpeg
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 10 g
Aktuellt bud3 500 SEK
Värdering4 000 SEK

© Software Copyright 2023 Skeleton. All rights reserved.