4d 19h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 19h
VITRINSKÅP, idegran, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 19h
TERRIN, porslin, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 19h
VILLEROY & BOSCH, 40 del, matservis, porslin, "Cellini, Tyskland
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 19h
STOLAR, 4 st, sk Bellmanstolar, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud750 SEK
Värdering800 SEK
4d 19h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 19h
JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
4d 19h
SÄNGBRICKA, emaljerad metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
4d 19h
KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 19h
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 19h
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 19h
EJNAR KOHLMANN, olja på duk, signerad
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 19h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 19h
EVA ENGLUND, 9 del, glas, "Maja", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 19h
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 19h
ERIK HÖGLUND, 2 st skålar, glas, signerade och daterade -92
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 19h
KONSTLITTERATUR, 8 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 19h
BORDSLAMPA, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
4d 19h
ULRICA HYDMAN VALLIEN, 2 st figurer, glas, Kosta Boda
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 19h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 19h
MATTA, Rölakan, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 19h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud700 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
4d 19h
LOCKASK, porslin, Limoges, Frankrike, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 19h
KJELL ENGMAN, kanna, glas, "Bon Bon", Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 19h
SERVISPORSLIN, 10 del, "Åsas Tomtebod", Fyrklövern
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
4d 19h
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre, sannolikt 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 20h
GUNNEL SAHLIN, pokalglas, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 20h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 20h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 20h
SPEGEL, målat trä, art déco, 1930-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
4d 20h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 20h
SERVISPORSLIN, 27+2 del, porslin, "Allmoge" och "Ranka", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 18h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 18h
BRINGARE, porslin, sannolikt Italien, sent 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 18h
SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 18h
SKÅL, silver, Gewe, 1974, vikt ca 275 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 18h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 18h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 18h
LAGONDA, herrarmbandsur, Goldomatic, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
5d 18h
SIDOBORD, furu, allmoge, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
5d 18h
SIMON GATE, 5 st champagneglas, "Salut", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 18h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 18h
BORDSLAMPA, metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 18h
 LENA LINDERHOLM (född 1947), färglitografi, signerat och numrerat HC XI/XX
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 18h
CERTINA, armbandsur, stål, quartz
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 18h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 18h
TRÄDGÅRDSPALL, Byarum, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 18h
TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK