5d 3h
KONSTLITTERATUR, 5 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 3h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 3h
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre, sannolikt 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 4h
KANDELABER, porslin, Höganäs, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 4h
Aktuellt bud250 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 4h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 4h
PRYDNADSDOCKOR, 4 st, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 4h
BORDSLAMPOR, 1 par, Luxus, Vittsjö, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 4h
JORDGLOB, Colombus Jordglob, Ivar Asp A.B Stockholm, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 2h
ADVENTSLJUSSTAKE, Markslöjd, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
ÖRNEN-LYX, armbandsur, 14k guld, armband 18k guld
Startbud200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
6d 2h
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 2h
BORDSUR, art déco, 1920-/30-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 2h
KARIN MOBRING, soffbord, "Karusell", Ikea, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 2h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad och daterad -81
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 2h
INGEGERD GÄRTNER (1916-2006), färglitografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, "Louise", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
MATBORD, ek, 1900-talets mitt
MATBORD, ek, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 2h
LOCKASK, biskviporslin, Wedgwood, England, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
6d 2h
FOHUND, grön sten, orientalisk, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
GUNNAR CYRÉN, 2 st vitvinsglas, glas, "Nobel", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 2h
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), färglitografi, signerad och numrerad 305/310
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
GAFFLAR, 2 st, sterlingsilver, Borgila 1958 samt CG Hallberg 1961
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 2h
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
SYBORD, empirestil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 2h
MAJ HEMBERG (1906-1992), provtryck, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 2h
KANNA SAMT VATTENCISTERN, koppar, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 2h
SAMLING SILVERBESTICK, 12 del, silver, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 2h
MATTA, Kelim, ca 245 x 197 cm
MATTA, Kelim, ca 245 x 197 cm
Startbud200 SEK
Värdering8 000 SEK
6d 3h
SKÅL, flintgods, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
FICKUR OCH ARMBANDSUR, 8 st, metall, bla SAAB, Eiger och Inventio, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
RINGAR, 4 st, silver, bla 1961 och 1996, tot vikt ca 15,9 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
CHARLES SJÖHOLM (född 1933), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 3h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 3h
VITRINSKÅP, "Anne", Horreds, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 3h
SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal
SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
KAFFESKEDAR, 8 st, silver, snarlika, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 3h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 3h
ELIS BERGH, 42 del, glasservis,"Ekeberga bård", Kosta, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 3h
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 3 del, Dacore, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 3h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, TESI, Göteborg 1951
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 3h
ALBERT ENGSTRÖM, 11 st, böcker, Albert Bonniers förlag, 1965
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 3h
SÅSSLEV, silver, CJ 1873
SÅSSLEV, silver, CJ 1873
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 3h
KRUS, med lock, lergods, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
KNIV, Bergans slirkniv, Norge
KNIV, Bergans slirkniv, Norge
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
BORDSPLATEAU, mässing och glas, 1900-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK
6d 3h
ALEXANDRE KAJ LINDSTRÖM (född 1959), färglitografi, signerad och numrerad 116/150
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK