7d 16h
FIGURIN, parian, 1900-tal
FIGURIN, parian, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 16h
MATSERVIS, 70 del, för 12 pers, porslin, "Wexiö Guld", Gustafsberg, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 16h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 16h
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, med odlad pärla, tot vikt ca 7,2 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
7d 16h
NILS LANDBERG, vas, glas, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 16h
SLAGLÅSPISTOL, replika, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 16h
HALSKEDJOR MED HÄNGEN, 4 st, silver, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 16h
ERIC RHÖNNSTAD (1909-1980), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 16h
BORDSPENDYL, marmor, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 16h
BØRGE MOGENSEN, 4 st stolar, "Öresund", Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering4 000 SEK
7d 16h
FÅTÖLJER, 1 par, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 16h
SKÅL PÅ FOT, nysilver, GAB, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 16h
PAOLO RIZZATTO, taklampa, "Costanza", Luceplan, Italien
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 16h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 16h
TOR BJURSTRÖM (1888–1966), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
7d 16h
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 16h
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, soffbord, "Triva", Nordiska Kompaniet, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 16h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad iS 1881
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 16h
KAI MORTEN-GLUD (1912-1992), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 16h
FAT, sterlingsilver, CG Hallberg, 1958, vikt ca 100 g
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 16h
YTTERFODER, stengods, Rörstrand, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 16h
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 16h
AXEL LIND (1907-2011), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering3 500 SEK
7d 16h
PRYDNADSDOCKOR, 4 st, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 16h
SAMLING BIJOUTERIER, 8 st, bla brons, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 16h
PRYDNADSDOCKOR, 2 st, Maryse Nicole, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 16h
KONJAKSKUPOR, 11 st, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 16h
EDVIN OLLERS, vas, tenn, S&O Schreuder & Olsson, årsstämpel 1950
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
7d 16h
FIGURIN, porslin, "Feeding time", Goebel, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 16h
HÄNGFOTOGENLAMPA, mässing, jugend, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 17h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 17h
KOPPAR, 1 par, cloisonné, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 17h
VAS, keramik, Scheurich, Tyskland, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 17h
VASER, 4 st, glas, bl a Jema Glasbruk och Milan Vobruba, Gusum, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 17h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 17h
ARVID JOHANSSON (1862-1923) olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
7d 17h
SAMLING SILVERBESTICK, 11 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 187 g
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 17h
TRÄDGÅRDSSOFFA, "Ormbunke", Byarums bruk, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 17h
BOK, Lappland, "Det stora svenska framtidslandet", 1908
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 17h
SOFFBORD, Englessons, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 15h
HÖRNSKÅP, England, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 15h
DOSA, silver, 1900-talets mitt, vikt ca 100 g
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 15h
KAFFESERVIS, 12 del, porslin, "Maria", Rosenthal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 15h
KNAPPDRAGSPEL, Oscar Rückoldt, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 16h
BJÖRN WIINBLAD, tallrik, glas, "Weihnachten", signerad och daterad 1979
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 16h
BROSCH, 18k guld, tot vikt ca 4,8 g
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 16h
FIGURER, 2 st, plast, troll, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 16h
KASTHALL, matta, flossa, sannolikt 2000-tal, 200 x 300 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK