All
Allmoge
Asiatiskt Konsthantverk
Belysning
Böcker Kartor & Handskrifter
Design
Diverse
Etnografica
Glas
Keramik
Klockor
Konst
Grafik
Måleri
Fotografi
Skulptur
Leksaker
Mattor
Vapen & Militaria
Mynt & Medaljer
Möbler
Silver
Smycken
Speglar
Technica & Nautica
Textil
Vintage & Fashion
Guld
Instrument
Trädgård
Jubileumsauktion
Fordon
Det dukade bordet
Klassiskt
Retro
Contemporary
10d 10h
MARGIT PERSSON (1917-2015), olja på duk, signerad_10778a_8db045e2799d3f8_lg.jpeg
MARGIT PERSSON (1917-2015), olja på duk, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
10d 10h
ILLIAN MILIANOV, 6 st karmstolar, ORT, "Seat Table", 2000-tal_10883a_lg.jpeg
ILLIAN MILIANOV, 6 st karmstolar, ORT, "Seat Table", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 10h
JEAN PROUVÉ, barstol "Tabouret Haut", Vitra, samtida_10889a_lg.jpeg
JEAN PROUVÉ, barstol "Tabouret Haut", Vitra, samtida
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
10d 10h
CARL MALMSTEN, fåtölj "Husfadern", OH Sjögren, Tranås, 1900-talets andra hälft_10854a_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, fåtölj "Husfadern", OH Sjögren, Tranås, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 500 SEK
10d 10h
SPEGEL, 1930-/40-tal_10830a_8db05339c63fe31_lg.jpeg
SPEGEL, 1930-/40-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 10h
MÅRTEN CYRÉN OCH JONAS OSSLUND, 6 st, stolar, "Klyka", Miljö Expo, 1900-/2000-tal_10725a_8db0464ba085134_lg.jpeg
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 10h
RING OCH HÄNGE, 18k resp 14k guld, vikt ca 4,9 g resp 0,8 g_10967a_8db056680e1fe9e_lg.jpeg
RING OCH HÄNGE, 18k resp 14k guld, vikt ca 4,9 g resp 0,8 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
10d 10h
NAIN, orientmatta, silkeinslag, ca 153 x 104 cm_10909a_lg.jpeg
NAIN, orientmatta, silkeinslag, ca 153 x 104 cm
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering6 000 SEK
10d 11h
SPEGEL, bronserad, 1900-/2000-tal_10837a_8db05335a8472bb_lg.jpeg
SPEGEL, bronserad, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 11h
KAFFESKEDAR, 10 st, silver, modell Haga, tot vikt ca 150 g_10741a_8db044c1596a988_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 10 st, silver, modell Haga, tot vikt ca 150 g
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
10d 11h
STOLAR, 4 st, Gärsnäs, samtida _10811a_8db050504e8fb61_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, Gärsnäs, samtida
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 11h
BARSTOLAR, 3 st, "Zanzibar", design Raul Barbieri, Rexite, Italien_10848a_lg.jpeg
BARSTOLAR, 3 st, "Zanzibar", design Raul Barbieri, Rexite, Italien
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 11h
PALLAR, 1 par, Johanson Design, samtida _10916a_lg.jpeg
PALLAR, 1 par, Johanson Design, samtida
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 11h
FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall_10820a_8db039be8de3011_lg.jpeg
FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 11h
TAMBURMAJOR, Fagerhult, 1900-talets andra hälft _10794a_8db0504ca7db164_lg.jpeg
TAMBURMAJOR, Fagerhult, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 11h
COLLIER, sannolikt blodsten, 1900-talets mitt_10972a_8db05c4b6de3098_lg.jpeg
COLLIER, sannolikt blodsten, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
10d 11h
MOCKASKEDAR, 24 st, silver, tot vikt ca 168 g_10971a_8db0564fe6da67a_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 24 st, silver, tot vikt ca 168 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
10d 11h
JACKA, herr, Sail Racing, strlk M_10823a_8db050549196c15_lg.jpeg
JACKA, herr, Sail Racing, strlk M
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 11h
PÄLSJACKA OCH SCARF, Grünstein, FInland, 2000-tal_10852a_8db05c66c533c38_lg.jpeg
PÄLSJACKA OCH SCARF, Grünstein, FInland, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 11h
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida _10858a_lg.jpeg
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 11h
ROLF ERIKSSON (1920-1976), olja på duk, signerad och daterad -46_10869a_lg.jpeg
ROLF ERIKSSON (1920-1976), olja på duk, signerad och daterad -46
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 11h
ORIENTMATTA, Sarouk, old, 205 x 80 cm_10762a_8db05059b99cca0_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Sarouk, old, 205 x 80 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 11h
CAJE HUSS (1921-2007), färglitografi, signerad och numrerad 8/200, daterad -78_10846a_lg.jpeg
CAJE HUSS (1921-2007), färglitografi, signerad och numrerad 8/200, daterad -78
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 11h
VAS, "Elevated vase", Muuto, formgiven av Thomas Bentzen_10978a_8db05c50a7b75d4_lg.jpeg
VAS, "Elevated vase", Muuto, formgiven av Thomas Bentzen
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 11h
IVOR ABRAHAMS (England, 1935-2015), 1 par litografier, signerade och daterade 76_10716a_8db045e92b8787b_lg.jpeg
IVOR ABRAHAMS (England, 1935-2015), 1 par litografier, signerade och daterade 76
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 11h
DAMARMBANDSUR, 18k guld, Sjöö Sandström_10721b_8db044cd62e1c95_lg.jpeg
DAMARMBANDSUR, 18k guld, Sjöö Sandström
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
10d 11h
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets mitt_10787a_8db053305f379f7_lg.jpeg
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
10d 11h
LEKSAKSBIL, Sign of B Quality, Japan, sannolikt 1950-tal_10606a_8db056435c66911_lg.jpeg
LEKSAKSBIL, Sign of B Quality, Japan, sannolikt 1950-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 11h
KONSTANTIN GRCIC, 5 st barstolar "Miura", för Plank, Italien_10796a_8db046ff6c2552a_lg.jpeg
KONSTANTIN GRCIC, 5 st barstolar "Miura", för Plank, Italien
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 11h
TAKAMPEL, 1900-talets första hälft _10886a_lg.jpeg
TAKAMPEL, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 11h
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, soffbord, 1900-talets slut, Bruno Mathsson International_10809a_8db0564cbcff070_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, soffbord, 1900-talets slut, Bruno Mathsson International
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 11h
SOFFA, Martela/Lammhults, 2000-tal_10917a_lg.jpeg
SOFFA, Martela/Lammhults, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
10d 11h
WILHELM KÅGE, 1 par ytterfoder, stengods, "Våga", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft _10935a_8db05635a25068e_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, 1 par ytterfoder, stengods, "Våga", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
10d 11h
ALVAR AALTO, vas, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland_10936a_8db0563665e3662_lg.jpeg
ALVAR AALTO, vas, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland
Aktuellt bud450 SEK
Värdering300 SEK
10d 11h
TOKUJIN YOSHIOKA, bordslampa, "Planet", Kartell_10945a_lg.jpeg
TOKUJIN YOSHIOKA, bordslampa, "Planet", Kartell
Aktuellt bud500 SEK
Värdering3 000 SEK
10d 11h
CAFÉBORD, Byarums Bruk, samtida _10803a_8db04714704a7a7_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
11d 10h
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 6 g_10994a_8db05c685d1d7d3_lg.jpeg
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 6 g
Aktuellt bud2 100 SEK
Värdering2 500 SEK
11d 10h
BORDSLAMPA, keramik, 1900-talets andra hälft_10779a_8db05329e830165_lg.jpeg
BORDSLAMPA, keramik, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 10h
KARL-ERIK GRAPE (1911-2006), olja på papp, signerad, otydligt daterad 48_10875a_lg.jpeg
KARL-ERIK GRAPE (1911-2006), olja på papp, signerad, otydligt daterad 48
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 10h
STOLAR, 4 st, Johanson Design, 1900-/2000-tal_10857a_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, Johanson Design, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 10h
SPEGEL, sengustaviansk, omkring år 1800_10995a_lg.jpeg
SPEGEL, sengustaviansk, omkring år 1800
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering5 000 SEK
11d 10h
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida _10859a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 10h
TAKLAMPA, Swedish grace, 1920/30-tal, Eriksmåla_10976a_8db05c52e17ffd1_lg.jpeg
TAKLAMPA, Swedish grace, 1920/30-tal, Eriksmåla
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
11d 10h
HENRY FREDRIKSSON, olja på duk, signerad och daterad 86_10777a_8db045ecfd1f25a_lg.jpeg
HENRY FREDRIKSSON, olja på duk, signerad och daterad 86
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 10h
STOL, Offecct, 2000-tal_10919a_lg.jpeg
STOL, Offecct, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 10h
ATENIENNHYLLA, 1900-tal_10698a_8db046fbaa115d4_lg.jpeg
ATENIENNHYLLA, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 10h
SKÅL, porslin, Kina, sent 1800-tal_10748a_8db05d25b95104a_lg.jpeg
SKÅL, porslin, Kina, sent 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 10h
KONSTANTIN GRCIC, 3 st barstolar "Miura", för Plank, Italien_10797a_8db046f805e38f0_lg.jpeg
KONSTANTIN GRCIC, 3 st barstolar "Miura", för Plank, Italien
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK

© Software Copyright 2023 Skeleton. All rights reserved.