1d 19h
ARBETSSTOL, Horreds, 2000-tal_32747a_8dc59371619a244_lg.jpeg
ARBETSSTOL, Horreds, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 19h
BORDSLAMPA, patinerad mässing, 1900-talets andra hälft_32840a_8dc5ac1578b134c_lg.jpeg
BORDSLAMPA, patinerad mässing, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 19h
LJUSLYKTA, bemålat trä, 2000-tal_32814a_8dc5ac1015604bc_lg.jpeg
LJUSLYKTA, bemålat trä, 2000-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
1d 19h
TERRIN OCH YTTERFODER, tenn, 1900-talets andra hälft_32894a_8dc5aee22a18f54_lg.jpeg
TERRIN OCH YTTERFODER, tenn, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
1d 20h
VITRINSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _32821a_8dc5a31d6e7bf45_lg.jpeg
VITRINSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
1d 20h
LJUSKRONA, 1900-talets mitt_32974a_lg.jpeg
LJUSKRONA, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 20h
EDWARD HALD, skål, glas, graal, Orrefors, 1900-talets mitt, signerad _32738a_8dc5a00b8a8274c_lg.jpeg
EDWARD HALD, skål, glas, graal, Orrefors, 1900-talets mitt, signerad
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 20h
FOLKDRÄKT, Skedevi, dam, 1900-talets andra hälft, strlk ca 36/38_32724a_8dc5af0262640db_lg.jpeg
FOLKDRÄKT, Skedevi, dam, 1900-talets andra hälft, strlk ca 36/38
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 20h
ARMBAND, silver, EGO, hänge Alton, 1900-/2000-tal_32684a_8dc5935e7555eed_lg.jpeg
ARMBAND, silver, EGO, hänge Alton, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 20h
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, tot vikt ca 120 g_32663a_8dc5a30d691b09f_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, tot vikt ca 120 g
Aktuellt bud700 SEK
Värdering500 SEK
1d 20h
STOL, 1800-/1900-tal_32731a_8dc5936d33bdcd2_lg.jpeg
STOL, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering200 SEK
1d 20h
TESERVIS, 8 del, porslin, Roy Kirkham, English Chintz, 1900-/2000-tal_32902a_8dc5aef21e3e0d4_lg.jpeg
TESERVIS, 8 del, porslin, Roy Kirkham, English Chintz, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
1d 20h
TAKLAMPA, mässing och kristall, omkring år 1900_32989a_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing och kristall, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 20h
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft _32867a_8dc5ace3c128eb0_lg.jpeg
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 20h
DENNIS MARQUART, soffbord, för OX Denmarq, nutida_32943a_lg.jpeg
DENNIS MARQUART, soffbord, för OX Denmarq, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 200 SEK
1d 20h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, samtida, justerbar ljusstyrka och färgtemperatur_32949a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 20h
LJUSLYKTA, metall, Frejas boning, 2000-tal_32812a_8dc5acd5840a7e0_lg.jpeg
LJUSLYKTA, metall, Frejas boning, 2000-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 20h
SJALNÅL, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 1 g_32847a_8dc5a0021dee97b_lg.jpeg
SJALNÅL, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 1 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 20h
SAMLING VINTAGE, aftonväskor, 2 st, solfjäder samt cigarettmunstycke, 1900-talets första hälft _32723a_8dc5a2953d79908_lg.jpeg
SAMLING VINTAGE, aftonväskor, 2 st, solfjäder samt cigarettmunstycke, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
1d 20h
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag", bordslampa, för Rubn Lightning, 2000-tal_32703a_8dc59ff72b326fe_lg.jpeg
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
1d 20h
MATSERVIS, 56 del, porslin, "Sansoucci", Rosenthal, 1900-talets mitt_32466a_8dc5ac0dd9bdf4b_lg.jpeg
MATSERVIS, 56 del, porslin, "Sansoucci", Rosenthal, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering800 SEK
1d 20h
BORDSLAMPA, Strindbergsmodell, mässing, Karlskrona Lamfabrik, 1900-talets andra hälft_32729a_8dc5a0056259361_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Strindbergsmodell, mässing, Karlskrona Lamfabrik, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 20h
NILS STRINNING, skåp med skjutdörrar, String, samtida_33043a_lg.jpeg
NILS STRINNING, skåp med skjutdörrar, String, samtida
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
1d 20h
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft _32859a_8dc5ace21a4088c_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 20h
FICKUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 31 g_32830a_8dc59ffdfad27aa_lg.jpeg
FICKUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 31 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 20h
KARMSTOLAR, 3 st, Offecct, 2000-tal_31975a_8dc5936f8d2ce97_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 3 st, Offecct, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 20h
FENDER STRATOCASTER, elgitarr, med fodral_32486a_8dc59feaa7c07a3_lg.jpeg
FENDER STRATOCASTER, elgitarr, med fodral
Aktuellt bud6 000 SEK
Värdering10 000 SEK
2d 18h
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal_32793a_8dc5a316cff33de_lg.jpeg
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
2d 19h
DOCKA, porslin, märkt RBS, sannolikt Tyskland 1900-talets slut_32842a_8dc5acdcceb606f_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 19h
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, "Uten Silo", Vitra, samtida_32641a_8dc59feed11a5ad_lg.jpeg
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, "Uten Silo", Vitra, samtida
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 19h
PHILIPPE STARCK, 1 par, barnkarmstolar, "Lou Lou Ghost chair", Kartell, samtida_33048a_lg.jpeg
PHILIPPE STARCK, 1 par, barnkarmstolar, "Lou Lou Ghost chair", Kartell, samtida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 200 SEK
2d 19h
LJUSLYKTOR, 7 st, Iittala, 1900-/2000-tal_32897a_8dc5aeecd0979ef_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 7 st, Iittala, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 19h
BRITT-INGER PERSSON (född 1938), 7 del servis, keramik, sannolikt 1900-/2000-tal, signerade_33028a_lg.jpeg
BRITT-INGER PERSSON (född 1938), 7 del servis, keramik, sannolikt 1900-/2000-tal, signerade
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 19h
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 291 x 80 cm_33034a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 291 x 80 cm
Aktuellt bud250 SEK
Värdering3 000 SEK
2d 19h
BIJOUTERIER, 3 del, glas, 1900-talets mitt_32768a_8dc5a2c65552a11_lg.jpeg
BIJOUTERIER, 3 del, glas, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
2d 19h
ISKOS-BERLIN, snurrstol, "Fiber side chair", för Muuto, 2000-tal_32978a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 19h
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, signerad Orrefors Palmqvist 2755_32779a_8dc5aef2d5f3e99_lg.jpeg
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, signerad Orrefors Palmqvist 2755
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 19h
SKÅL PÅ FOT, keramik, SIA, 2000-tal_32895a_8dc5ac1218d0d0e_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, keramik, SIA, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
2d 19h
KINESISK KERAMIK, 8 del, porslin, mestadels 1800-/1900-tal_32744a_8dc5a010b700d32_lg.jpeg
KINESISK KERAMIK, 8 del, porslin, mestadels 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 19h
RINGKLOCKA, metall, 1900-talets första hälft_32722a_8dc5a007278751b_lg.jpeg
RINGKLOCKA, metall, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 19h
LJUSSTAKE, mässing, barock, 1700-tal_32776a_8dc5a2a71a237c3_lg.jpeg
LJUSSTAKE, mässing, barock, 1700-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
2d 19h
BRÄNNVINSSKEDAR, 2 st, tenn_32489a_8dc5543e2935d66_lg.jpeg
BRÄNNVINSSKEDAR, 2 st, tenn
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 19h
SKRIN, läder, 1800-talets andra hälft _32772a_8dc5a01435b5e1a_lg.jpeg
SKRIN, läder, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 19h
PALL, fladdermusmodell, omkring 1900-talets mitt_33015a_lg.jpeg
PALL, fladdermusmodell, omkring 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 19h
MATTA, Marocko, ull, ca 290 x 214 cm_32987a_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ull, ca 290 x 214 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
2d 19h
VASER, 6 st, glas, Pukeberg, 1950-/60-tal_32758a_8dc5a00fe5db072_lg.jpeg
VASER, 6 st, glas, Pukeberg, 1950-/60-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 19h
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal_32766a_8dc59372d2a4d82_lg.jpeg
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 19h
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 3", &Tradition_33037a_lg.jpeg
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 3", &Tradition
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK