16h 03 m
BRINGARE, porslin, sannolikt Italien, sent 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
16h 05 m
SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
16h 07 m
SKÅL, silver, Gewe, 1974, vikt ca 275 g
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering2 000 SEK
16h 09 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
16h 11 m
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
16h 13 m
LAGONDA, herrarmbandsur, Goldomatic, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
16h 15 m
SIDOBORD, furu, allmoge, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
16h 17 m
SIMON GATE, 5 st champagneglas, "Salut", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
16h 19 m
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
16h 21 m
BORDSLAMPA, metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
16h 23 m
 LENA LINDERHOLM (född 1947), färglitografi, signerat och numrerat HC XI/XX
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 500 SEK
16h 25 m
CERTINA, armbandsur, stål, quartz
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
16h 27 m
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
16h 29 m
TRÄDGÅRDSPALL, Byarum, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
16h 31 m
TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
16h 33 m
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
16h 35 m
LARS JONSSON (född 1952), färglitografi, signerad och numrerad 27/250
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering1 200 SEK
16h 37 m
ERIC LÖFMAN, skål, silver, Mema 1997, vikt ca 150 g
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering1 200 SEK
16h 39 m
MAYBRITT WALLINA WALLIN (född 1940), emaljmålning, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
16h 41 m
MUNSPEL, 2 st, "Blues Harp", Hohner, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
16h 43 m
ANDRÉ BOURRIÉ (född 1936), färglitografi, signerad och numrerad 131/175
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
16h 45 m
MARGARETA HENNIX (född 1941), 2 st vägglampetter, stengods, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
16h 47 m
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
16h 49 m
SIGVARD BERNADOTTE, kaffepanna, rostfritt stål, 1950/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
16h 51 m
SIDOBORD, "Stick", Peter Boy Design
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
16h 53 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
16h 55 m
SPEGEL, målat trä, art déco, 1930-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
16h 57 m
CAFEBORD, Johanson Design, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
16h 59 m
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
17h 01 m
MATTA, Gabbeh, sent 1900-/2000-tal, ca 192 x 164 cm
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
17h 03 m
SPEGEL, Pehr Gustaf Bylander (spegelfabrikör och bildhuggare i Göteborg 1804-1852), förgylld och bronserad
Aktuellt bud850 SEK
Värdering3 000 SEK
17h 05 m
LOUISE ADELBORG, 8 st skålar, "Swedish Grace", Rörstrand
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
17h 07 m
BESLAG, 25 st knoppar, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
17h 09 m
HUMMERBESTICK, 20 del, rostfritt stål, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
17h 11 m
LOUISE ADELBORG, 17 st mattallrikar, "Swedish Grace", Rörstrand
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
17h 13 m
ORIENTMATTA, Nahavand, old, ca 223 x 152 cm
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
17h 15 m
KLAFFBORD, ek, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
17h 17 m
SKÅL OCH SKÅLFAT, glas, Orrefors, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 19 m
LISA LARSON, figur, stengods, "Sommarklädd", Gustavsberg
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 000 SEK
17h 21 m
LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 200 SEK
17h 23 m
JORDGLOB, med belysning, JRO-Verlag, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
17h 25 m
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 27 m
SAMLING TEXTILIER, 11 st, bla linne, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 29 m
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
17h 31 m
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
17h 33 m
BORDSLAMPSFOT, keramik, Italien, sent 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
17h 35 m
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
17h 37 m
SÄNGBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK