1d 15h
HÖRNSKÅP, allmoge, med datering 1825
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 15h
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 15h
SIGVARD BERNADOTTE, kaffepanna, rostfritt stål, 1950/60-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 15h
MYNT, 2 st, koppar, bla 2 kopek Ryssland 1840
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 15h
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 15h
FIGURINER, 3 st, porslin, Bing & Gröndahl och Lotte Benter, Royal Copenhagen, Danmark
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 15h
VAS, stengods, Danmark, 1900-talets mitt, monogramsignerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 15h
COLLIER, sterlingsilver, Liljeblad, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 15h
SAMLING BIJOUTERIER, mestadels 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 15h
SKÅP, 2000-tal
SKÅP, 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
1d 15h
ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, silver, bla med odlade pärlor
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 15h
STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 15h
COLLIER 14k guld, Orrosimo, vikt ca 5,4 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
1d 15h
XAVIER PANCHARD, pall, "H60", Tolix, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 15h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 15h
ARTHUR PERCY, 9 del, keramik, "Röd Rubin", Gefle/Upsala Ekeby, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
1d 15h
DAMARMBANDSUR, Inex, titan, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 15h
LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
1d 15h
LOUNGESTOLAR, 1 par, "Frankie EC", Johansson Design, nutida
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 15h
ISKOS BERLIN, 3 st stolar, "Soft Edge 10", HAY, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
1d 15h
TAKPLAFOND, frostat glas, sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 16h
MARCEL WANDERS, fåtölj, "V.I.P. Chair", Moooi, formgiven 2000
Aktuellt bud750 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 16h
TAKPLAFOND, mässing, Lövsjö, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
1d 16h
MATS PERSSON STADIG, efter, bonad, handtryck, efter dalamålning, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
1d 16h
ORIENTMATTA, Meshed , sannolikt 2000-tal, ca 383 x 300 cm
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering5 000 SEK
1d 16h
RING, 14k vitguld, med navettslipad diamant, tot vikt ca 3,4 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 16h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 16h
LAGONDA, Goldomatic, herrarmbandsur
Aktuellt bud500 SEK
Värdering600 SEK
1d 16h
ERIC VASSTRÖM (1887-1958), olja på duk, signerad och daterad 1938
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 16h
PLASTMATTA, rund, enligt uppgift Pappelina
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 16h
LJUSLYKTOR, 2 st, lergods, Lisa Larsson design samt Nittsjö keramik
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 16h
GARDINER, 1 par, 1900-tal
GARDINER, 1 par, 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
1d 16h
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Faiancas Ramos, Portugal, samtida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 16h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, otydligt signerad Silvio Bonalli, daterad 1972
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 16h
ALFRED HELBERGER (1871-1946), olja på pannå, monogramsignerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 16h
BYRÅ, 1900-talets början
BYRÅ, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 16h
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
1d 16h
SKÅL OCH VAS, glas, bla Orrefors, sannolikt 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan