11d 5h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 5h
BOKHYLLA, 1960-/70-tal
BOKHYLLA, 1960-/70-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 5h
GUNNAR CYRÉN, bringare, glas, "Nobel", Orrefors
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
11d 5h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 5h
BORDSSPEGEL, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 5h
SKOR, 2 par, Jenny by Ara och Arche, stl 6 och 39
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 5h
VASER, 1 par, keramik, Japan, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 5h
BYRÅ, sengustaviansk, 1800-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
11d 5h
GOLVKANDELABER, smide, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 5h
ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Fanett", Edsbyverken, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 5h
RING, 18K guld och sten, P&S, Falköping 1964
Startbud200 SEK
Värdering2 200 SEK
11d 5h
HALSKEDJA MED HÄNGE, sterlingsilver och lila stenar, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 5h
SPEGELLAMPETT, gustaviansk stil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 6h
TAKKRONA, rokokostil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 6h
 SUSAN WILLAMS-ELLIS, 29 del, servisporslin, "Pomona", för Portmeirion, England
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
11d 6h
HANS VIKSTEN, färglitografi, signerad och daterad 82
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4h 04 m
SIDOBORD, 1800-/1900-tal
SIDOBORD, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4h 06 m
HANDKOLORERADE LITOGRAFIER, 3 st, 1800-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
4h 08 m
YTTERFODER, porslin, Italien, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 10 m
VAS, porslin, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 14 m
CITIZEN, armbandsur, rostfritt stål, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 16 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, skulptur, snidat trä, 1900-tal, monogramsignerad HR
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4h 18 m
CARL-HARRY STÅLHANE, tekanna, stengods, Rörstrand, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4h 20 m
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
4h 22 m
FOLKDRÄKT, 3 del, dam, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4h 24 m
TAKLAMPA, metall och glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4h 26 m
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4h 28 m
GOLVLAMPA, borstad mässing, Mio, samtida
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
4h 30 m
BERTIL VALLIEN, 14 del, servisglas, "Chateau", Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
4h 32 m
DAMARMBANDSUR, gulddoublé, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 34 m
SYMASKIN, Singer,1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4h 36 m
OSCAR REUTERSVÄRD, färglitografi, signerad samt numrerad 143/180
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
4h 38 m
MARCEL WANDERS, fåtölj, "V.I.P. Chair", Moooi, formgiven 2000
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
4h 40 m
MONICA BACKSTRÖM, skål, glas, "Tonga", Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4h 42 m
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 44 m
SAMLING KLOCKARMBAND, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 48 m
PORSLINSTAVLOR, 3 st, tryck efter Carl Larsson, Goebel
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
4h 50 m
VINGLAS, 6 st, "Verna", Kerttu Nurminen, Iittala
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
4h 52 m
BOKHYLLA, 1950-/60-tal
BOKHYLLA, 1950-/60-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
4h 54 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4h 56 m
ORIENTMATTA, signerad, ca 132 x 70 cm
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
4h 58 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, etsning, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 00 m
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
5h 02 m
MORTLAR MED STÖT, 2 st, kolmårdsmarmor, bla Georg Malmkvist, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 04 m
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
5h 06 m
STOL, sengustaviansk, 1800-talets början
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
5h 08 m
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 10 m
BARSKÅP, art déco, 1920-/30-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK