11d 8h
GUNNEL SAHLIN, pokalglas, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 8h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 8h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 8h
SPEGEL, målat trä, art déco, 1930-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 8h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 8h
SERVISPORSLIN, 27+2 del, porslin, "Allmoge" och "Ranka", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 6h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 6h
BRINGARE, porslin, sannolikt Italien, sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 6h
SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 6h
SKÅL, silver, Gewe, 1974, vikt ca 275 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
12d 6h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 6h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 6h
LAGONDA, herrarmbandsur, Goldomatic, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
12d 6h
SIDOBORD, furu, allmoge, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 6h
SIMON GATE, 5 st champagneglas, "Salut", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 6h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 6h
BORDSLAMPA, metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 6h
 LENA LINDERHOLM (född 1947), färglitografi, signerat och numrerat HC XI/XX
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 6h
CERTINA, armbandsur, stål, quartz
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 6h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 6h
TRÄDGÅRDSPALL, Byarum, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 6h
TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 6h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 6h
LARS JONSSON (född 1952), färglitografi, signerad och numrerad 27/250
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 200 SEK
12d 7h
ERIC LÖFMAN, skål, silver, Mema 1997, vikt ca 150 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
12d 7h
MAYBRITT WALLINA WALLIN (född 1940), emaljmålning, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 7h
MUNSPEL, 2 st, "Blues Harp", Hohner, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 7h
ANDRÉ BOURRIÉ (född 1936), färglitografi, signerad och numrerad 131/175
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 7h
MARGARETA HENNIX (född 1941), 2 st vägglampetter, stengods, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 7h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 7h
SIGVARD BERNADOTTE, kaffepanna, rostfritt stål, 1950/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 7h
SIDOBORD, "Stick", Peter Boy Design
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 7h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 7h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 7h
CAFEBORD, Johanson Design, nutida
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 7h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 7h
MATTA, Gabbeh, sent 1900-/2000-tal, ca 192 x 164 cm
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 7h
SPEGEL, Pehr Gustaf Bylander (spegelfabrikör och bildhuggare i Göteborg 1804-1852), förgylld och bronserad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 7h
LOUISE ADELBORG, 8 st skålar, "Swedish Grace", Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 7h
BESLAG, 25 st knoppar, mässing, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 7h
HUMMERBESTICK, 20 del, rostfritt stål, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 7h
LOUISE ADELBORG, 17 st mattallrikar, "Swedish Grace", Rörstrand
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 7h
ORIENTMATTA, Nahavand, old, ca 223 x 152 cm
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
12d 7h
KLAFFBORD, ek, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
12d 7h
SKÅL OCH SKÅLFAT, glas, Orrefors, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 7h
LISA LARSON, figur, stengods, "Sommarklädd", Gustavsberg
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 7h
LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
12d 7h
JORDGLOB, med belysning, JRO-Verlag, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK