1d 4h
SPEGELBRICKA, mässing, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 4h
NYSILVERBRICKA MED BORD, nysilver och trä, bla tidigt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
1d 4h
 LIEVORE ALTHERR MOLINA, 3 st, stolar, "Catifa", Arper, Italien
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 4h
VÄGGFOTOGENLAMPA, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 4h
KAPPA, ull, Lesslie's, Göteborg, strl ca 38
Aktuellt bud850 SEK
Värdering400 SEK
1d 4h
ANDERS FORSBERG (1871-1914), tusch och täckvitt, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 4h
FICKUR, Omega, silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud750 SEK
Värdering600 SEK
1d 4h
KUDDE, sammet, 1800-tal
KUDDE, sammet, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 4h
WILHELM VON WRIGHT, "Skandinaviens fiskar", andra upplagan, med 53 kolorerade kromlitografier
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 4h
STOL, sengustaviansk, 1800-talets början
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
1d 4h
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
1d 4h
VÄGGKROK, metall, 1900-talets början
Aktuellt bud500 SEK
Värdering400 SEK
1d 4h
PRINSESSORNAS KOKBOK, Stockholm Albert Bonniers Förlag, Stockholm, 1935
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 4h
VÄGGBONAD, Kina, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 4h
VASER, 3 st, lergods, Gabriel keramik, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 4h
CITIZEN, armbandsur, 2 st, rostfritt stål, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 4h
SPJÄLSÄNG, Oliver Furniture, 2000-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 4h
TIDNINGSSTÄLL, akrylplast, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 4h
BÖCKER, 12 st, bla Emile Zola och Erik Arensen, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 4h
STOLAR, 1 par, Karl Johan, 1800-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 4h
DAGBÄDD, sent 1900-/2000-tal
DAGBÄDD, sent 1900-/2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 4h
BARSTOLAR, 5 st, Wilkhan, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 4h
MATTA, Kelim, ca 257 x 204 cm
MATTA, Kelim, ca 257 x 204 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering8 000 SEK
1d 4h
JONAS IHREBORN, fåtölj, "Pod Highback", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 4h
BAROMETER, Ceko, Tyskland, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 4h
DRAPERI SAMT DUKAR, 3 st, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 4h
KRUKOR OCH KAFFEKANNA, 3 del, koppar och mässing, bla Skultuna, 1800-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
1d 4h
GARDIN, yllejava, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 4h
FOLKDRÄKT, 3 del, dam, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 5h
BORDSLAMPA/VÄGGLAMPA, patinerad koppar, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 5h
LOCKURNA, keramik, Höganäs, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 5h
CHRISTIAN HALLERÖD, pall/sidobord, "Karljohan", Ikea PS, formgiven 2009
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 800 SEK
1d 5h
SOLGLASÖGON, Calobar, 1900-taltets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 5h
TAKLAMPA, metall och träspån, Lucifer, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 5h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 5h
MARI SIMMULSON, skålfat samt vas, stengods, Upsala Ekeby
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 5h
BORDSLAMPA, trä och metall, art déco, 1920-/30-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 5h
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
1d 5h
SOFFBORD, ek och metall, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 5h
HANNU IKONEN, ring, brons, "Lava", Valo Koru, Finland
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 5h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 5h
TEXTILER, 3 st, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 5h
MATBORD, Johansson Design, "Discus", samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 5h
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 5h
MAT- OCH KAFFESERVIS, 80 del, porslin, "Sushito", Japan, sannolikt 1900-talets slut
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 5h
HEE WEELING, 1 par, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 5h
ANNE NILSSON, ljusstake, glas, "Celeste", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
1d 5h
VÄGGLAMPOR, 1 par, furu, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK