Senast inkommet

GUNNEL SAHLIN, pokalglas, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

SPEGEL, målat trä, art déco, 1930-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

SERVISPORSLIN, 27+2 del, porslin, "Allmoge" och "Ranka", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

BRINGARE, porslin, sannolikt Italien, sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

SKÅL, silver, Gewe, 1974, vikt ca 275 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK

LAGONDA, herrarmbandsur, Goldomatic, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK

SIDOBORD, furu, allmoge, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

SIMON GATE, 5 st champagneglas, "Salut", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

BORDSLAMPA, metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK

LENA LINDERHOLM (född 1947), färglitografi, signerat och numrerat HC XI/XX
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

CERTINA, armbandsur, stål, quartz
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

TRÄDGÅRDSPALL, Byarum, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

LARS JONSSON (född 1952), färglitografi, signerad och numrerad 27/250
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 200 SEK

ERIC LÖFMAN, skål, silver, Mema 1997, vikt ca 150 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 200 SEK

MAYBRITT WALLINA WALLIN (född 1940), emaljmålning, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK

MUNSPEL, 2 st, "Blues Harp", Hohner, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ANDRÉ BOURRIÉ (född 1936), färglitografi, signerad och numrerad 131/175
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

MARGARETA HENNIX (född 1941), 2 st vägglampetter, stengods, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

SIGVARD BERNADOTTE, kaffepanna, rostfritt stål, 1950/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

SIDOBORD, "Stick", Peter Boy Design
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

CAFEBORD, Johanson Design, nutida
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

MATTA, Gabbeh, sent 1900-/2000-tal, ca 192 x 164 cm
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

SPEGEL, Pehr Gustaf Bylander (spegelfabrikör och bildhuggare i Göteborg 1804-1852), förgylld och bronserad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK

LOUISE ADELBORG, 8 st skålar, "Swedish Grace", Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

BESLAG, 25 st knoppar, mässing, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

HUMMERBESTICK, 20 del, rostfritt stål, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

LOUISE ADELBORG, 17 st mattallrikar, "Swedish Grace", Rörstrand
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 500 SEK

ORIENTMATTA, Nahavand, old, ca 223 x 152 cm
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK

KLAFFBORD, ek, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK

SKÅL OCH SKÅLFAT, glas, Orrefors, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

LISA LARSON, figur, stengods, "Sommarklädd", Gustavsberg
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK

LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK

JORDGLOB, med belysning, JRO-Verlag, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK