12d 6h
 JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn AB, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 6h
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
12d 6h
FISKBESTICK, 14 del, nysilver, England, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 6h
MATTA, Kelim, ca 257 x 204 cm
MATTA, Kelim, ca 257 x 204 cm
Startbud200 SEK
Värdering8 000 SEK
12d 6h
MORTEL, med stöt, marmor, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 6h
VAXSTAPELSTÄLL, smide, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 6h
NÅLDYNA, porslin och tyg, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 6h
ANNE NILSSON, ljusstake, glas, "Celeste", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 6h
ARMBANDSUR, 18k guld, Certina, tot vikt ca 19 g
Aktuellt bud9 400 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
12d 6h
BRINGARE, SKÅL OCH GREPFAT, 3 del, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 6h
LENA LARSSON, karmstol, "Grandessa", Nässjö Stolsfabrik, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 7h
FICKURSSTÄLL, glas och mässing, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 7h
JARDINIÈRER, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
12d 7h
BORDSLAMPA, patinerad metall och marmor, art déco, 1930-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 7h
FÖRSTÄRKARE, Kustom, 2000-tal
FÖRSTÄRKARE, Kustom, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 7h
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, gjutjärn, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
12d 7h
PIEDESTAL, jugend, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 7h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 7h
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 7h
PENSELVASER, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 7h
MATBORD, "Cream", HK living, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
12d 7h
LISA LARSON, figur/sparbössa, stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 7h
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
12d 7h
 JORDGLOB, 1900-talets fösta hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 7h
FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 7h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 7h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 7h
ERIK HÖGLUND, 2 st pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 7h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 7h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 7h
KARMSTOL, 1800-tal
KARMSTOL, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 7h
MULBERRY, "Bayswater", handväska, präglat skinn
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 7h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 7h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 7h
KRUS SAMT MUGGAR, 9 del, saltglaserad keramik, bla Sven Bohlin, Höganäs.
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 7h
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 7h
SKULPTURER, 1 par, bronserad metall, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
12d 7h
TAKKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 7h
LARS HELLSTEN, skål/vas, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 7h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 7h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 8h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 8h
SKÅL PÅ FOT, nysilver, GAB, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 8h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 8h
BY LASSEN, golvhylla, samtida
BY LASSEN, golvhylla, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 8h
VÄGGPENDYL, Junghans, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 8h
SYBORD, björk, 1800-/1900-tal
SYBORD, björk, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5h 58 m
 ULRICA HYDMAN-VALLIEN, bringare, glas, "Tulipa", Kosta Boda, Artist Coll, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK