1d 16h
SYMASKIN, Husqvarna Zig-Zag, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 16h
MUUTO, arbetsstol, "Fiber side chair", nutida
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 800 SEK
1d 16h
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 16h
BÄGARE, silver, 1900, vikt ca 60 g
Aktuellt bud750 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 17h
SIDOBORD, 3 st, vitlackerad metall, nutida formgivning
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 17h
MATSKEDAR, 7 st snarlika, silver, modell franska lilijan, olika silversmeder, mestadels 1800-talets första hälft, tot vikt ca 300 g
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 17h
ARMBAND, silver, NSE, vikt ca 55 g
Aktuellt bud800 SEK
Värdering800 SEK
1d 17h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 17h
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 17h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 17h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 17h
LARS GYNNING (1920-2003), gouache, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 17h
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 17h
TIDNINGSKORG, rotting, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 17h
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, senempire, 1800-tal
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 17h
SERVISGLAS, 27 del, kristall, Kosta, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 17h
JULSERVIS,  26 del, porslin, "God Jul", Gustafsberg
Aktuellt bud5 600 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
1d 17h
SIGILL, vitmetall, jugend, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
1d 17h
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 17h
BESTICK, 36 del skedar, silver, GAB, Stockholm bla 1939, tot vikt ca 1 330 g
Aktuellt bud16 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
1d 17h
AKTIEBREV, 5 st, Skandinaviska Banken Aktiebolag, 1950-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 17h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 17h
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 17h
GOLVLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 17h
VAS, porslin, Kina, 1900-tal
VAS, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 17h
ROLF LIDBERG (1930-2005), färglitografi, signerad och daterad -77
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 17h
SEBASTIAN HERKNER, fåtölj, La Cividina, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 17h
SAMLING TEXTILIER, 11 st, bla linne, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 17h
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 17h
SOFFBORD, 2000-tal
SOFFBORD, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 17h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 17h
FRANCISCO GOMEZ & PAOLO RIZZATTO, "Hope", Luceplan, nutida
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
1d 17h
VAS, glas, sannolikt Paul Kedelv Flygsfors, 1900-talets mitt, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 17h
PARAPLYSTÄLL, plåt, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
2d 16h
BESTICKUPPSÄTTNING, 84 del, rostfritt stål, "Guldi", Nils Johan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
2d 16h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 16h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 16h
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 16h
FICKUR, herr, stål, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 16h
INKERI SEPPÄLÄ, 12 del servisporslin, stengods, "Taika", Arabia, Finland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 16h
ALVAR AALTO, barnstol, modell N65, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 16h
CERTINA, armbandsur, stål, quartz
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 16h
BORDSPENDYL, bronserad metall, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud700 SEK
Värdering3 000 SEK
2d 16h
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
2d 16h
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 500 SEK
2d 17h
SPEGEL, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 17h
BRICKA, hamrad koppar, jugend, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 17h
SAMLING NOTBÖCKER OCH BLAD, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan