All
Allmoge
Asiatiskt Konsthantverk
Belysning
Böcker Kartor & Handskrifter
Design
Diverse
Etnografica
Glas
Keramik
Klockor
Konst
Grafik
Måleri
Fotografi
Skulptur
Leksaker
Mattor
Vapen & Militaria
Mynt & Medaljer
Möbler
Silver
Smycken
Speglar
Technica & Nautica
Textil
Vintage & Fashion
Guld
Instrument
Trädgård
Jubileumsauktion
Fordon
Det dukade bordet
Klassiskt
Retro
Contemporary
3d 11h
KARMSTOLAR, 1 par, Profim, 2000-tal_10656a_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, Profim, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 11h
SÄNGGAVLAR, 1 par, 1950-/60-tal_10522a_8daff98aa250d87_lg.jpeg
SÄNGGAVLAR, 1 par, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 11h
VÄGGSPEGLAR, 1 par, 1900-talets första hälft _10578b_8daff9a201ecf2e_lg.jpeg
VÄGGSPEGLAR, 1 par, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering200 SEK
3d 11h
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn_10655a_lg.jpeg
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
3d 11h
MATTA, marockansk, ca 300 x 202 cm_10642a_lg.jpeg
MATTA, marockansk, ca 300 x 202 cm
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering8 000 SEK
3d 12h
KRUS, 3 st, lergods, 1900-tal_10632a_lg.jpeg
KRUS, 3 st, lergods, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
VITVINSGLAS, 6 st, kristall, Val Saint Lambert, Belgien, sannolikt 1900-alets första hälft, signerade _10604a_8daffdd4b374b28_lg.jpeg
VITVINSGLAS, 6 st, kristall, Val Saint Lambert, Belgien, sannolikt 1900-alets första hälft, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 12h
HOSEINABAD, orientmatta, ca 300 x 210 cm_10675a_lg.jpeg
HOSEINABAD, orientmatta, ca 300 x 210 cm
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering9 000 SEK
3d 12h
SOFFA, tresits, Furninova, 2000-tal_10697a_8daff99eabed750_lg.jpeg
SOFFA, tresits, Furninova, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 12h
FIGUR, lergods, 1900-talets första hälft _10682a_lg.jpeg
FIGUR, lergods, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
BJÖRN TRÄGÅRDH, kanna, glas, Reijmyre glasbruk_10603a_8daffdcec251666_lg.jpeg
BJÖRN TRÄGÅRDH, kanna, glas, Reijmyre glasbruk
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
PIEDESTAL, trä, Håkan Palm 1990_10559a_8daff98e300ba53_lg.jpeg
PIEDESTAL, trä, Håkan Palm 1990
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
EERO AARNIO, stol/figur, "Happy Bird", Magis, samtida_10620a_lg.jpeg
EERO AARNIO, stol/figur, "Happy Bird", Magis, samtida
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 12h
HAMADAN, orientmatta, galleri, ca 407 x 117 cm_10614a_lg.jpeg
HAMADAN, orientmatta, galleri, ca 407 x 117 cm
Aktuellt bud700 SEK
Värdering5 000 SEK
3d 12h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets andra hälft _10568a_8daff9915d667a4_lg.jpeg
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
THELMA AULIO PAANANEN (Finland/Sverige, född 1931), färglitografi, signerad och daterad 1982_10537a_8daffde5cf215b0_lg.jpeg
THELMA AULIO PAANANEN (Finland/Sverige, född 1931), färglitografi, signerad och daterad 1982
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
MÅRTEN CYRÉN OCH JONAS OSSLUND, 6 st, stolar, "Klyka", Miljö Expo, 1900-/2000-tal_10451a_8db004cb0da09f0_lg.jpeg
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 12h
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft_10693a_lg.jpeg
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
SOFFBORD, teak, 1950-/60-tal _10506a_8daff9833c27bd9_lg.jpeg
SOFFBORD, teak, 1950-/60-tal
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 12h
LJUSSTAKAR, 4 st, mässing och malm, 1900-tal_10478a_8daffdc691aabb7_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 4 st, mässing och malm, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
BORDSLAMPA, majolika, jugend, omkring år 1900_10594a_8daff9a0733bfd2_lg.jpeg
BORDSLAMPA, majolika, jugend, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 12h
ORIENTMATTA, galleri, old, ca 273 x 99 cm_10516a_8dafe47c02a42e5_lg.jpeg
ORIENTMATTA, galleri, old, ca 273 x 99 cm
Aktuellt bud850 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 12h
INGA SEMPÉ, taklampa "Sempe W103 S1", för Wästberg, 2000-tal_10628a_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering700 SEK
4d 11h
SAMLING MODELLBILAR, "Models of the year", Matchbox, 1900-talets andra hälft _10587a_8daffdd3da497da_lg.jpeg
SAMLING MODELLBILAR, "Models of the year", Matchbox, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft_10611a_lg.jpeg
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 11h
BRINGARE, grönt glas, Monica Bratt, Reijmyre _10596a_8daff9a11d67bfa_lg.jpeg
BRINGARE, grönt glas, Monica Bratt, Reijmyre
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
BARPALLAR, 1 par, Thonetstil, 1900-/2000-tal_10459a_8dafeac30bd3c90_lg.jpeg
BARPALLAR, 1 par, Thonetstil, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 11h
SAMLING MODELLBILAR, mestadels Dinky Toys, 1900-talets andra hälft _10585a_8daffdd56f6b1be_lg.jpeg
SAMLING MODELLBILAR, mestadels Dinky Toys, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 11h
GUSTAF SJÖÖ (1902-1969), olja på pannå, signerad _10680a_lg.jpeg
GUSTAF SJÖÖ (1902-1969), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
SPEGEL MED TRYMÅ, 1900-talets mitt _10504a_8daff970501b9f6_lg.jpeg
SPEGEL MED TRYMÅ, 1900-talets mitt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
4d 11h
NAIN, orientmatta, ca 290 x 190 cm_10674a_lg.jpeg
NAIN, orientmatta, ca 290 x 190 cm
Startbud200 SEK
Värdering12 000 SEK
4d 11h
SAMLING MODELLBILAR, mestadels Dinky Toys, 1900-talets andra hälft _10586a_8daffdd68740266_lg.jpeg
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 11h
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft _10688a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
4d 11h
CAFÉBORD, Byarums Bruk, samtida _10593a_8db004d0a4b88c2_lg.jpeg
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 11h
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft _10503a_8dafeeeda69a3a3_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 11h
HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft_10581a_8daffdf48280646_lg.jpeg
HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 11h
GUNGSTOL, bambu, 1900-talets andra hälft_10567a_8daffddb75221f8_lg.jpeg
GUNGSTOL, bambu, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 11h
ALVAR AALTO, fåtölj, "Tank chair", modell 400, Artek, Finland_10679a_lg.jpeg
ALVAR AALTO, fåtölj, "Tank chair", modell 400, Artek, Finland
Aktuellt bud12 000 SEK
Värdering25 000 SEK
4d 11h
SOFFA, Bröderna Andersson, sannolikt 1900-talets slut, klädsel "Lotus" från GP & J Baker_10498a_8daff9822f8423a_lg.jpeg
SOFFA, Bröderna Andersson, sannolikt 1900-talets slut, klädsel "Lotus" från GP & J Baker
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 12h
ORIENTMATTA, old, silke, sannolikt 1900-talets andra hälft _10514a_8dafedcbca4249a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, old, silke, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 12h
STIG LINDBERG, "Adam", kaffekoppar med fat, 4 st, benporslin, Gustavsberg, 1950-/60-tal_10600a_8daffdcdfb8dd33_lg.jpeg
STIG LINDBERG, "Adam", kaffekoppar med fat, 4 st, benporslin, Gustavsberg, 1950-/60-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering300 SEK
4d 12h
CHIFFONJÉ, senempire, 1800-tal_10616a_lg.jpeg
CHIFFONJÉ, senempire, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
4d 12h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, skulptur, tomte med installation, otydligt signerad, samtida_10466a_8daff99501ac0cd_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, skulptur, tomte med installation, otydligt signerad, samtida
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 12h
SAM HECHT OCH KIM COLIN, golvlampa "W182 Pastille F2", Wästberg, 2000-tal_10664a_lg.jpeg
SAM HECHT OCH KIM COLIN, golvlampa "W182 Pastille F2", Wästberg, 2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 200 SEK
4d 12h
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994, textil Paul Smith_10454a_8dafeac8f8e1882_lg.jpeg
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994, textil Paul Smith
Aktuellt bud550 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 12h
SKRIVSTOL, ek, 1900-talets första hälft
_10565a_8daffddc56184d7_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 12h
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft _10543a_8daff997a6dcf36_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
4d 12h
HEE WELLING, stol, About a Chair, HAY, 2000-tal_10627a_lg.jpeg
HEE WELLING, stol, About a Chair, HAY, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

© Software Copyright 2023 Skeleton. All rights reserved.