4h 10 m
MÄRKLIN, lok med 7 vagnar samt hus och transformator, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
4h 12 m
BLOMBORD, smide, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4h 14 m
ANNA-LISA THOMSON, vas, keramik, "Paprika", Upsala Ekeby
Aktuellt bud950 SEK
Värdering1 000 SEK
4h 16 m
DRAGSPEL, Hagström, Minett, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4h 18 m
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4h 20 m
JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud550 SEK
Värdering300 SEK
4h 22 m
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1990
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4h 24 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4h 26 m
RINGAR, 2 st, silver och stål, med vita stenar, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4h 28 m
DYNEVAR, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
4h 30 m
 GLASÄPPLE, La Mediterranea, Spanien, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 32 m
KOFTA, ull, Giesswein, strl ca 40
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
4h 34 m
SAMLING SMYCKEN OCH BIJOUTERIER, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 36 m
HERTHA BENGTSON, tekanna, porslin, "Blå Eld", Rörstrand
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4h 38 m
KIMONO, 1900-tal
KIMONO, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4h 40 m
SVIT MED GRAFISKA BLAD, 5 st, bla Erik Höglund, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4h 42 m
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4h 44 m
HANDKOLORERADE LITOGRAFIER, 3 st, 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
4h 46 m
ASKFAT OCH ÄGGKOPP, porslin, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 48 m
MATTA, Kelim, modern design, ca 202 x 149 cm
Aktuellt bud500 SEK
Värdering5 000 SEK
4h 50 m
JANE WÅHLSTEDT, skål, keramik, Jani, Laholm, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 52 m
VAS, flintgods, Royal Crown, England, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 54 m
PÄLSVÄST, minkbit, strl ca 40
PÄLSVÄST, minkbit, strl ca 40
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4h 56 m
LEKSAK, plåt, Triang, England, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 58 m
FOLKDRÄKT, 3 del, Skedevi, Östergötland
Aktuellt bud800 SEK
Värdering700 SEK
5h 00 m
VAS, brons, Ystad-brons, 1940-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5h 02 m
SPEGEL, furu, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
5h 04 m
SAMLING MAJBLOMMOR, ca 40 st, olika årtal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 06 m
BALJA, koppar 1800-tal
BALJA, koppar 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 08 m
FISKFAT, trä och metall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 10 m
BONAD, tidigt 1900-tal
BONAD, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5h 12 m
ALBERT ENGSTRÖM, 10 vol, "Gubbar", Albert Bonniers Förlag, 1944
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5h 14 m
MJÖLKKANNA OCH SKÅLAR, 3 del, glas, sk fattigmanssilver, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 16 m
CHRISTOPHER RAMSEY, glas, Johansfors, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 18 m
BONAD, yllejava, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5h 20 m
VASER,  3 st, glas, sk fattigmanssilver, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 22 m
PALL, sent 1900-tal
PALL, sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5h 24 m
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5h 26 m
GOLVLAMPA, mässing, Bergboms, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
5h 28 m
TAG HEUER, Professional, damarmbandsur, stål, 2000-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 3h
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
1d 3h
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 3h
SPELBORD, omkring år 1900
SPELBORD, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 3h
TAKLAMPA, hamrad koppar, omkring år 1900
Aktuellt bud300 SEK
Värdering700 SEK
1d 3h
LUR OCH LJUSHÅLLARE, vitmetall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 3h
LAGGKÄRL, 3 st, bla dryckesstånka, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 3h
GENERALSTABEN MAPP, "Karl XII på slagfältet", kartverk, 1919
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 3h
FOLKE GULLBY (1912-1982), etsning, signerad och numrerad 3/50
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK