5h 27 m
STOLAR, 1 par, Karl Johan, 1800-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5h 29 m
DAGBÄDD, sent 1900-/2000-tal
DAGBÄDD, sent 1900-/2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
5h 31 m
BARSTOLAR, 5 st, Wilkhan, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5h 33 m
MATTA, Kelim, ca 257 x 204 cm
MATTA, Kelim, ca 257 x 204 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering8 000 SEK
5h 35 m
JONAS IHREBORN, fåtölj, "Pod Highback", 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
5h 37 m
BAROMETER, Ceko, Tyskland, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 39 m
DRAPERI SAMT DUKAR, 3 st, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
5h 41 m
KRUKOR OCH KAFFEKANNA, 3 del, koppar och mässing, bla Skultuna, 1800-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
5h 43 m
GARDIN, yllejava, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5h 45 m
FOLKDRÄKT, 3 del, dam, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK
5h 47 m
BORDSLAMPA/VÄGGLAMPA, patinerad koppar, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
5h 49 m
LOCKURNA, keramik, Höganäs, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 51 m
CHRISTIAN HALLERÖD, pall/sidobord, "Karljohan", Ikea PS, formgiven 2009
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 800 SEK
5h 53 m
SOLGLASÖGON, Calobar, 1900-taltets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 55 m
TAKLAMPA, metall och träspån, Lucifer, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5h 57 m
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5h 59 m
MARI SIMMULSON, skålfat samt vas, stengods, Upsala Ekeby
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
6h 01 m
BORDSLAMPA, trä och metall, art déco, 1920-/30-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
6h 03 m
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
6h 05 m
SOFFBORD, ek och metall, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6h 07 m
HANNU IKONEN, ring, brons, "Lava", Valo Koru, Finland
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6h 09 m
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6h 11 m
TEXTILER, 3 st, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6h 13 m
MATBORD, Johansson Design, "Discus", samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6h 15 m
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6h 17 m
MAT- OCH KAFFESERVIS, 80 del, porslin, "Sushito", Japan, sannolikt 1900-talets slut
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
6h 19 m
HEE WEELING, 1 par, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6h 21 m
ANNE NILSSON, ljusstake, glas, "Celeste", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
6h 23 m
VÄGGLAMPOR, 1 par, furu, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6h 25 m
LILLY (LIL) SILFVERLING (1909-1980), teckning, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6h 27 m
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
6h 29 m
VINGLAS, 6 st, "Verna", Kerttu Nurminen, Iittala
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6h 31 m
RING, 18k guld, med tre vita stenar, tot vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
6h 33 m
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
6h 35 m
PARAPLYSTÄLL, gjutjärn, Husqvarna, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
6h 37 m
SKRIVBORD, ek, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6h 39 m
MATTA, Kelim, broderat mönster, ca 184 x 113 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 SEK
6h 41 m
TRÅG, allmoge, daterat 1832
TRÅG, allmoge, daterat 1832
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6h 43 m
URNA, lergods, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6h 45 m
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 4h
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 4h
STOLAR, 4 st, 2000-tal
STOLAR, 4 st, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 4h
KANDELABRAR, 2 st, porslin, Guldkroken, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 4h
YTTERFODER, orientaliskt, metall, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 4h
ALBERTO MEDA, konferensstolar, 4 st, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
1d 4h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 4h
TISSOT, seastar, armbandsur, gulddoublé, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 4h
RADIO, Arena, type FF-T1900H/2, Danmark, 1900-talets mitt
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK