Senast inkommet

STÖVLETTER, 1 par, Ecco, stl 6
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

KAFFESKEDAR, 6 st, silver, Ceson, Göteborg 1968, tot vikt ca 65 g
Aktuellt bud800 SEK
Värdering700 SEK

LJUSKRONA, gustaviansk stil, Rejmyre Armaturfabrik AB, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK

SKJORTA OCH VÄST, till folkdräkt, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

FICKUR, silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

SPEGLAR, 1 par, förgyllda och bronserade, 1800-tal
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK

DOCKOR, 2 st, "Lelle Aina", Straume, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

KORG/VÄSKA, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK

SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

TILLBRINGARE SAMT MATTALLRIKAR, 12 st, keramik, Eden Collection, Italien, 1900-talets slut
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK

HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, med odlad pärla, tot vikt ca 7,2 g
Aktuellt bud5 200 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK

BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, Gyllbrinks El AB, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK

FIGURINER, 1 par, porslin, Neapel, sannolikt 1900-talets första hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK

ARMBANDSUR, guld på stål, Lemania
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK

Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK

FELICE BUELLI, taklampa, "Milleluci 80-4", för Modoluce, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK

JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK

SOFFA, Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

HÖRNHYLLA, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK

MATTA, Gabbeh, sent 1900-/2000-tal, ca 192 x 164 cm
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, England, 1800-tal, monogramsignerad AF
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK

Aktuellt bud350 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

LOCKURNA, porslin, "Pompadour", Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

JULLJUSSTAKE, bemålat trä, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

RING, 18k guld, GAU Stockholm 1979, vikt ca 0,8 g
Aktuellt bud750 SEK
Värdering800 SEK

Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

ETUI TILL ARMBANDSUR, trä, Sjöö Sandström, Stockholm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets början
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK

SKED, silver, otydliga stämplar, 1813, vikt ca 50 g
Aktuellt bud650 SEK
Värdering500 SEK

SYMASKIN, Husqvarna Zig-Zag, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK

SAMLING MÄRKEN, 7 st, olika material, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

MATSALSMÖBEL, 5 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK

ARNE JACOBSEN, 4 st stolar, "Sjuan", Fritz Hansen, år 2007
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK

Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK

ALVAR AALTO, bänk, "153A" Artek, nutida
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK

VINGLAS, 6 st, glas, "Odelberg" och "Odelberg Junior", Kosta
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 SEK

ARMBAND, sterlingsilver, vikt ca 70 g
Aktuellt bud850 SEK
Värdering800 SEK

LARS GYNNING (1920-2003), färglitografi, signerad och numrerad 107/110
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK

KAFFESKEDAR, 5 st, förgyllt silver, CG Hallberg, Stockholm 1933, tot. vikt ca 45 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering400 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan