8h 54 m
STÖVLETTER, 1 par, Ecco, stl 6
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8h 56 m
XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8h 58 m
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, Ceson, Göteborg 1968, tot vikt ca 65 g
Aktuellt bud800 SEK
Värdering700 SEK
9h 00 m
LJUSKRONA, gustaviansk stil, Rejmyre Armaturfabrik AB, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
9h 02 m
SKJORTA OCH VÄST, till folkdräkt, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
9h 04 m
FICKUR, silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
9h 06 m
SPEGLAR, 1 par, förgyllda och bronserade, 1800-tal
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
9h 08 m
DOCKOR, 2 st, "Lelle Aina", Straume, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
9h 10 m
KORG/VÄSKA, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
9h 12 m
SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9h 14 m
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9h 16 m
TILLBRINGARE SAMT MATTALLRIKAR, 12 st, keramik, Eden Collection, Italien, 1900-talets slut
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
9h 18 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9h 20 m
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
9h 22 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
9h 24 m
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, med odlad pärla, tot vikt ca 7,2 g
Aktuellt bud5 200 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
9h 26 m
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, Gyllbrinks El AB, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
9h 28 m
FIGURINER, 1 par, porslin, Neapel, sannolikt 1900-talets första hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK
9h 30 m
ARMBANDSUR, guld på stål, Lemania
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
9h 32 m
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
9h 34 m
FELICE BUELLI, taklampa, "Milleluci 80-4", för Modoluce, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9h 36 m
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
9h 38 m
JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
9h 40 m
SOFFA, Martela, 2000-tal
SOFFA, Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9h 42 m
HÖRNHYLLA, omkring år 1900
HÖRNHYLLA, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
9h 44 m
MATTA, Gabbeh, sent 1900-/2000-tal, ca 192 x 164 cm
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9h 46 m
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
9h 48 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, England, 1800-tal, monogramsignerad AF
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
9h 50 m
Aktuellt bud350 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
9h 52 m
 LOCKURNA, porslin, "Pompadour", Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
9h 54 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
9h 56 m
JULLJUSSTAKE, bemålat trä, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9h 58 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
10h 00 m
RING, 18k guld, GAU Stockholm 1979, vikt ca 0,8 g
Aktuellt bud750 SEK
Värdering800 SEK
10h 02 m
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
10h 04 m
ETUI TILL ARMBANDSUR, trä, Sjöö Sandström, Stockholm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
10h 06 m
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets början
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
10h 08 m
SKED, silver, otydliga stämplar, 1813, vikt ca 50 g
Aktuellt bud650 SEK
Värdering500 SEK
10h 10 m
SYMASKIN, Husqvarna Zig-Zag, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
10h 12 m
SAMLING MÄRKEN, 7 st, olika material, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10h 14 m
MATSALSMÖBEL, 5 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 8h
ARNE JACOBSEN, 4 st stolar, "Sjuan", Fritz Hansen, år 2007
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
1d 8h
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 8h
ALVAR AALTO, bänk, "153A" Artek, nutida
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 9h
VINGLAS, 6 st, glas, "Odelberg" och "Odelberg Junior", Kosta
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 9h
ARMBAND, sterlingsilver, vikt ca 70 g
Aktuellt bud850 SEK
Värdering800 SEK
1d 9h
LARS GYNNING (1920-2003), färglitografi, signerad och numrerad 107/110
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
1d 9h
KAFFESKEDAR, 5 st, förgyllt silver, CG Hallberg, Stockholm 1933, tot. vikt ca 45 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering400 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan