7d 7h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 7h
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 500 SEK
7d 7h
SKULPTUR, trä, signerad K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 7h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,3 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 7h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 7h
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 7h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 7h
RINGAR, 2 st 18k guld, tot vikt ca 1,8 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 7h
RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 500 SEK
7d 7h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 7h
CAFÉSTOLAR, 3 st, sk Bryggeristolar, 1900-talets mitt
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 7h
BORDSLAMPA, porslin och mässing, Frankrike, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 7h
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 7h
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 7h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
7d 7h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 7h
GOLVUR, England, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 7h
ORIENTMATTA, Kirman, ca 251 x 170 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 7h
HALSKEDJA MED BERLOCK, 18k guld, bla GD & Co, Malmö, tot vikt ca 10 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
7d 8h
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
7d 8h
JAMIE HAYON, "Palett", soffbord, &Tradition, nutida
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering6 000 SEK
6h 34 m
PARKSOFFA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
6h 36 m
BÖCKER, 6 band, "Illustrerad Världshistoria", Baltiska Förlaget A.-B, Malmö, 1927
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6h 38 m
DUK, linne, Almedahls, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6h 40 m
STOLAR, 1 par, sengustavianska, 1800-talets fösta hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
6h 42 m
TESERVIS, flintgods, "Skåne"/"Vindsäter", Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
6h 44 m
SPEGEL, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6h 46 m
ÖRHÄNGEN, 3 par, 18k guld, odlade pärlor och snäckskalskaméer, svenska sämplar, tot vikt ca 6,8 g
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering5 000 SEK
6h 48 m
TAKLAMPA, glas, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6h 50 m
KARAFF MED GLAS, 6 st, glas, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6h 52 m
TAKLAMPA, glas, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6h 56 m
BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6h 58 m
DRAPERIER, 1 par, allmoge, omkring år 1900
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
7h 00 m
MATGRUPP, 5 del, teak, 1950-/60-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering4 000 SEK
7h 02 m
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7h 04 m
KASSASKÅP, Diplomat 90
KASSASKÅP, Diplomat 90
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7h 06 m
Aktuellt bud500 SEK
Värdering600 SEK
7h 08 m
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7h 10 m
LYKTOR, 3 st, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7h 12 m
KRYDDSERVIS, 13 del, porslin, Hacekfors, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
7h 14 m
STOLAR, 1 par, gustavianska, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7h 16 m
TRASMATTA, enligt uppgift Marimekko, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
7h 18 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7h 20 m
VÄGGLAMPETTER, 1 par, bemålat gips, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7h 22 m
BORDS-/VÄGGLAMPA, EWÅ, Värnamo, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
7h 24 m
KAFFEKOPPAR MED FAT, 11 st, porslin, "Blå Blom", Gustavsberg
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
7h 26 m
ARMBANDSUR, Alpina Standard, stål, manuell, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
7h 28 m
MINIATYRVASER, 11 st, trä, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK