6d 16h
TAKLAMPA, mässing och teak, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 16h
MARGARETA HENNIX (född 1941), väggrelief, stengods, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 16h
LJUSLYKTA, keramik, Paradisverkstan, Öland, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 16h
ERIK HÖGLUND, kanna och vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
6d 16h
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 16h
GUILLERMO SILVA SANTAMARIA (1921-2007), 2 st, färgetsningar, signerad och numrerade
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 16h
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 16h
LARS HELLSTEN, skål, glas, "Butterfly", Orrefors, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 16h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skål samt fat, glas, Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 16h
ANNE NILSSON, vas, glas, "Kantarell", Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 16h
KONSTLITTERATUR, 9 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 16h
ORIENTMATTA, ca 267 x 151 cm
ORIENTMATTA, ca 267 x 151 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 16h
TAKLAMPA, metall, Markslöjd, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Faiancas Ramos, Portugal, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 16h
SPEGEL, Swedish modern, 1930-/40-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 16h
LOUISE ADELBORG, 8 st skålar, "Swedish Grace", Rörstrand
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
6d 16h
KAFFESERVIS, 3 del, nysilver, sannolikt England, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 16h
FÅTÖLJ MED FOTPALL, engelsk stil, klädsel "Tulpan" formgivet av Josef Frank, 1900-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 16h
CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Startbud200 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
6d 16h
LJUSLYKTOR, 10 st, glas, Marimekko, Iittala, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
BORDSLAMPOR, 1 par, trä, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
HÖRNHYLLA, omkring år 1900
HÖRNHYLLA, omkring år 1900
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 16h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 16h
TAKLAMPA, "Nift", IKEA, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 16h
REMMARE SAMT MUGGAR, 4 + 4 st, glas, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 16h
TAKKRONA, glas, 1900-tal
TAKKRONA, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 16h
CAFÉSTOL, "Bryggeristolen", Grythyttan Stålmöbler, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
6d 16h
NILS LANDBERG, 8 st champagneglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 17h
NILS LANDBERG, 8 st vinglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 17h
NILS LANDBERG, 12 st servisglas, "Illusion", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 17h
NILS LANDBERG, 13 st cocktailglas, "Illusion", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 17h
NILS LANDBERG, 13 st vitvinglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 17h
NILS LANDBERG, 10 st cocktailglas, "Illusion", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 15h
NILS LANDBERG, 4 st rödvinsglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 15h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 15h
TEKANNA OCH VAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 15h
MARIE LUNDGREN-CARLGREN & KINA STRANDBERG, adventsljusstake, lackerad metall, "Eldflugan", Falks Broker AB
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
7d 15h
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 15h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 15h
GLASSERVIS, 20 del, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 15h
KUDDE, Jobs Handtryck, linne, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 15h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 15h
VINPROVARGLAS, 5 st, glas, sannolikt Reijmyre
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 15h
ANNA EHRNER, vas, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 15h
PAUL HOFF, 3 st figuriner, stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 15h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 15h
SELMA LAGERLÖF, 14 vol bokband, Stockholm, Albert Bonniers Förlag 1947
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 15h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK