8d 21h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 21h
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 500 SEK
8d 21h
SKULPTUR, trä, signerad K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 21h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,3 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 21h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 21h
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 21h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 21h
RINGAR, 2 st 18k guld, tot vikt ca 1,8 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 21h
RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 500 SEK
8d 21h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 21h
CAFÉSTOLAR, 3 st, sk Bryggeristolar, 1900-talets mitt
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 21h
BORDSLAMPA, porslin och mässing, Frankrike, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 21h
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 21h
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 21h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
8d 21h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 21h
GOLVUR, England, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 21h
ORIENTMATTA, Kirman, ca 251 x 170 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 21h
HALSKEDJA MED BERLOCK, 18k guld, bla GD & Co, Malmö, tot vikt ca 10 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
8d 21h
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
8d 21h
JAMIE HAYON, "Palett", soffbord, &Tradition, nutida
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering6 000 SEK
20h 24 m
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
20h 26 m
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
20h 28 m
SPELBORD, omkring år 1900
SPELBORD, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
20h 30 m
TAKLAMPA, hamrad koppar, omkring år 1900
Aktuellt bud300 SEK
Värdering700 SEK
20h 32 m
LUR OCH LJUSHÅLLARE, vitmetall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
20h 34 m
LAGGKÄRL, 3 st, bla dryckesstånka, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
20h 36 m
GENERALSTABEN MAPP, "Karl XII på slagfältet", kartverk, 1919
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 000 SEK
20h 38 m
FOLKE GULLBY (1912-1982), etsning, signerad och numrerad 3/50
Aktuellt bud800 SEK
Värdering400 SEK
20h 40 m
DAMARMBANDSUR, gulddoublé, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
20h 42 m
ORIENTMATTA, galleri, old, figural, ca 293 x 103 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
20h 44 m
TRÄDGÅRDSSOFFA, Näfveqvarns bruk, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
20h 46 m
ENSTENSRING, 18k guld, briljantslipad diamant ca 1.50 ct
Aktuellt bud15 000 SEK
Värdering18 000 - 20 000 SEK
20h 48 m
TRÄDGÅRDSSOFFA, GV Rundström & Co, Norrköping, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
20h 50 m
BOJAN, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
20h 52 m
BÖCKER, 15 st, konstlitteratur mm, bla Svenskt Måleri, mestadels 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
20h 54 m
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
20h 56 m
BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
20h 58 m
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
21h 00 m
SAMLING ARMBANDSUR, 8 st, metall, bla Moretime, Certina, Origo , 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
21h 02 m
KORGSTOL, bambu och rotting, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
21h 04 m
RESEGRAMMOFON, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
21h 06 m
TALLRIKAR, 3 st, allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
21h 08 m
URNA, keramik, 1800-/1900-tal
URNA, keramik, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering300 SEK
21h 10 m
SAMLING ARMBANDSUR, 10 st, metall, bla Hitech, Eve Mon Crois, Exacta, Dimpax, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
21h 12 m
FLASKA, glas, 1900-tal
FLASKA, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
21h 14 m
JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
21h 16 m
ANNA-LISA THOMSON, vas, lergods, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK