10d 16h
SAMLING ARMBANDSUR, 6 st, metall, bla Polo Jack, Citizen, Tajms, Moretime, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 16h
RAYMOND LOEWY, 25 del, kaffeservis, porslin, "Form 2000", Rosenthal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 16h
LJUSSTAKE, bouilottemodell, empirestil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
10d 16h
DALAHÄST, bemålat trä, större modell, Nils Olsson, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 16h
GLASÖGONBÅGAR, 14 st, mestadels 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 16h
MATSALSMÖBEL, 5 del, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
10d 16h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,3 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 16h
LAGGKÄRL, större modell, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 16h
ANDERS WALLIN (född 1953), färglitografi, signerad och daterad -86, EA
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 16h
YTTERFODER, majolika, Belgien, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 16h
FRACK, Tiklas, herr, strlk 50
FRACK, Tiklas, herr, strlk 50
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 16h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 16h
OMEGA, armbandsur, 18K guld, quartz
Aktuellt bud5 800 SEK
Värdering8 000 SEK
10d 16h
GRAFISKA BLAD, 3 st, orientaliska, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 16h
PER B SUNDBERG, skulptur, glas, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 16h
MATTA, Kelim, broderad dekor, ca 239 x 171 cm
Startbud200 SEK
Värdering12 000 SEK
11d 14h
LJUSTER, smide, 1800-tal
LJUSTER, smide, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 14h
SKRIVBORDSLAMPA, metall, industrimodell, Asea- Skandia, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 14h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 14h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad J Barbay
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 14h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 14h
COLLIER 14k guld, Orrosimo, vikt ca 5,4 g
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
11d 14h
SALONGSBORD, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
11d 14h
BANG & OLUFSEN, stereo, 6 enheter
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 14h
MJÖLKKANNA OCH SKÅLAR, 3 del, glas, sk fattigmanssilver, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 14h
YTTERFODER, majolika, jugend, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 14h
ANDERS WALLIN (född 1953), färglitografi, signerad, daterad 1986 samt numrerad H.C. XIV/XX
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 14h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 14h
VASER,  3 st, glas, sk fattigmanssilver, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 14h
DANIEL FRANZÉN & MATTIAS STÅHLBOM, soffbord, "Chamfer", för Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 14h
PIERRE FORSELL, väglampett, mässing, "Reflex", Skultuna
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
11d 14h
SIDOBORD/PALL, mangoträ, 1900-talets andra hälft, enligt uppgift NK Nordiska Kompaniet
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 15h
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 15h
BORDSLAMPA, svärtad metall, art déco, "Horax", Erpé, 1930-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 15h
BESTICKUPPSÄTTING, 54 del, nysilver, "Birgitta", 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 15h
SEKRETÄR, med rullklaff, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
11d 15h
OLIVER SCHICK, taklampa, "Ronde Pendant", Gubi, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 15h
BARPALL, Thonet, 2000-tal
BARPALL, Thonet, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 15h
GOLVLAMPA, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 15h
STRÖARE, 1 par, silver, London, England, 1916, tot vikt ca 50 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
11d 15h
STOLAR, 4 st, 2000-tal
STOLAR, 4 st, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 15h
GÖRAN HAHNE (född 1943), färglitografi, signerad, EA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 15h
BONAD, yllejava, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 15h
HÄNGEN, 2 st, 18k guld, med turkos och grön sten, tot vikt ca 1,9 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 15h
GOLVURNA, gips, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 15h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 15h
THOMAS HELLSTRÖM, krus, keramik, Nittsjö, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 15h
ALBERTO MEDA, konferensstolar, 4 st, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK