Senast inkommet

GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 500 SEK

SKULPTUR, trä, signerad K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,3 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK

Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK

TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

RINGAR, 2 st 18k guld, tot vikt ca 1,8 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK

RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 500 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

CAFÉSTOLAR, 3 st, sk Bryggeristolar, 1900-talets mitt
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK

BORDSLAMPA, porslin och mässing, Frankrike, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK

BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

GOLVUR, England, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK

ORIENTMATTA, Kirman, ca 251 x 170 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK

HALSKEDJA MED BERLOCK, 18k guld, bla GD & Co, Malmö, tot vikt ca 10 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK

Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK

JAMIE HAYON, "Palett", soffbord, &Tradition, nutida
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering6 000 SEK

VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

STOLAR, 4 st, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

KANDELABRAR, 2 st, porslin, Guldkroken, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

YTTERFODER, orientaliskt, metall, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstolar, 4 st, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

TISSOT, seastar, armbandsur, gulddoublé, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

RADIO, Arena, type FF-T1900H/2, Danmark, 1900-talets mitt
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK

FIGURINER, 3 st, porslin, "blanc de chine", Bing & Gröndahl, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

HELLA JONGERIUS, golvvas, porslin, "Asia", PS Jonsberg, IKEA
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

MATSALSMÖBEL, 6 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK

VÄSKA OCH SKÄRP, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

NILS FOUGSTEDT, 1 par kandelabrar, tenn, 1930
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK

FAT, 5 st, majolika, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK

YTTERFODER, majolika, omkring år 1900
Aktuellt bud450 SEK
Värdering400 SEK

YTTERFODER, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK

YTTERFODER, majolika, Österrike, 1900-talets början
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK

FAT TILL YTTERFODER, 4 st, majolika, Gustavsberg, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK

NÖTFAT, porslin, Gustavsberg, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK

Aktuellt bud800 SEK
Värdering600 SEK

SPARRISFAT, 2 del, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK

YTTERFODER, 2 st, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

ESPRESSOMASKIN, Dalla Corte, DC EVO 2
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK