9d 16h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 16h
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 500 SEK
9d 16h
SKULPTUR, trä, signerad K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 16h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,3 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 16h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 16h
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 16h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 16h
RINGAR, 2 st 18k guld, tot vikt ca 1,8 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 16h
RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 500 SEK
9d 16h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 16h
CAFÉSTOLAR, 3 st, sk Bryggeristolar, 1900-talets mitt
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 16h
BORDSLAMPA, porslin och mässing, Frankrike, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 16h
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 16h
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 16h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
9d 16h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 17h
GOLVUR, England, 1800-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 17h
ORIENTMATTA, Kirman, ca 251 x 170 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 17h
HALSKEDJA MED BERLOCK, 18k guld, bla GD & Co, Malmö, tot vikt ca 10 g
Startbud200 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
9d 17h
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
9d 17h
JAMIE HAYON, "Palett", soffbord, &Tradition, nutida
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering6 000 SEK
15h 41 m
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
15h 43 m
STOLAR, 4 st, 2000-tal
STOLAR, 4 st, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
15h 45 m
KANDELABRAR, 2 st, porslin, Guldkroken, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
15h 47 m
YTTERFODER, orientaliskt, metall, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
15h 49 m
ALBERTO MEDA, konferensstolar, 4 st, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
15h 51 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
15h 53 m
TISSOT, seastar, armbandsur, gulddoublé, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
15h 55 m
RADIO, Arena, type FF-T1900H/2, Danmark, 1900-talets mitt
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
15h 57 m
FIGURINER, 3 st, porslin, "blanc de chine", Bing & Gröndahl, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
15h 59 m
HELLA JONGERIUS, golvvas, porslin, "Asia", PS Jonsberg, IKEA
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
16h 01 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
16h 03 m
MATSALSMÖBEL, 6 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
16h 05 m
VÄSKA OCH SKÄRP, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
16h 07 m
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
16h 09 m
NILS FOUGSTEDT, 1 par kandelabrar, tenn, 1930
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
16h 11 m
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
16h 13 m
FAT, 5 st, majolika, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
16h 15 m
YTTERFODER, majolika, omkring år 1900
Aktuellt bud450 SEK
Värdering400 SEK
16h 17 m
YTTERFODER, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
16h 19 m
YTTERFODER, majolika, Österrike, 1900-talets början
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
16h 21 m
FAT TILL YTTERFODER, 4 st, majolika, Gustavsberg, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
16h 23 m
NÖTFAT, porslin, Gustavsberg, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
16h 25 m
Aktuellt bud750 SEK
Värdering600 SEK
16h 27 m
SPARRISFAT, 2 del, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
16h 29 m
YTTERFODER, 2 st, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
16h 31 m
ESPRESSOMASKIN, Dalla Corte, DC EVO 2
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
16h 33 m
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK