10d 14h
UTSTÄLLNINGSAFFISCH, efter Marc Chagall, Moderna Museet 1982
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 14h
KNUT OSKAR GASTON WILHELM SMIDT (1898 - 1976), etsning, signerad, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 14h
SKRIVBORDSLAMPA, "Lyxy", Rotaliana, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 14h
KENT ERIKSSON, bordslampa, stengods, Designhuset, Lidköping
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 14h
VÄGGPENDYL, Junghans, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
10d 14h
SKULPTUR, porslin, "Lovers from Verona", Lladro, Spanien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 14h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 14h
VÄGGRELIEF, gjutjärn, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 14h
SKÅL SAMT LJUSSTAKAR, 1 par, Bo Fajans, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 14h
ROLF BERG, figur, keramik, Torshälla, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 14h
LITOGRAFISKA FÄRGTRYCK, 63 st, "Nordens fåglar", Stockholm 1898
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 15h
MATTA, Ogeborg, Vorwerk, nutida
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
10d 15h
RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
10d 15h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 15h
BORDSFOTOGENLAMPA, glas och mässing, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 15h
SKULPTURER, 4 st, skuret trä, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 15h
VINKARAFF, glas WMF, 2000-tal
VINKARAFF, glas WMF, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 15h
MODEPLANSCHER, 4 st, kolorerade grafiska blad, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 15h
JOSEF SIMON, väggrelief, stengods, Søholm, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 15h
FÅTÖLJ, 1930-tal
FÅTÖLJ, 1930-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 15h
Utgår nytt nr. ERIK HÖGLUND, 2 st, pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerade
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 15h
VAS, porslin, Kanton, Kina, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 15h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 15h
SAMLING KAFFESKEDAR, 26 st, silver, olika modeller, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
10d 15h
KAFFESKEDAR, 5 st, silver, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 15h
HINK, koppar och mässing, England, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 15h
HÄNGE, RING SAMT FIL, silver, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 15h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 15h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, signerad och daterad 1999
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 15h
LEKSAKER, 2 st, bla Steiff, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 15h
MARTTI RYTKÖNEN, skål, glas, Orrefors, signerad och daterad 2001
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 15h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 15h
PALL, furu, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 15h
FIGURINER, 2 st, porslin, Tyskland, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 15h
LJUSSTAKAR, 1 par, malm, "Monsas", Bersbo, 1974
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 15h
SVEN JONSSON, spegel, keramik, "Lagun", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 15h
ALTARLJUSSTAKAR, 1 par, trä, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 15h
FIGURIN, porslin, "Feeding time", Goebel, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 15h
MARIANNE WESTMAN, 5 del, porslin, "Picknick", Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 15h
BORD, allmoge, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 15h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 16h
BENGT LINDSTRÖM (1925-2008), färglitografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 16h
JARDINJÄR, majolika, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 16h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 16h
VÄGGLYSTRAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 16h
SAMLING KNOPPAR OCH SKÅPSHANDTAG, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 16h
CERTINA, armbandsur, stål, quartz
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 16h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK