13d 1h
LJUSLYKTOR, 3 st, glas, Orrefors, etikettmärkta_33888a_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 3 st, glas, Orrefors, etikettmärkta
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
13d 1h
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal_33722a_lg.jpeg
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
13d 1h
SITTPUFF, Profim, samtida_33661a_8dc65c0ca162a69_lg.jpeg
SITTPUFF, Profim, samtida
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
13d 1h
ERIK REIMHULT (1915–1999), skulptur, snidat trä, signerad och otydligt daterad _33880a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
13d 1h
MINIATYRMÅLNING, 1800-tal, i bronsram_33629a_8dc6504afc4d7cb_lg.jpeg
MINIATYRMÅLNING, 1800-tal, i bronsram
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
13d 1h
BARPALL, Blå Station, 2000-tal_28035a_lg.jpeg
BARPALL, Blå Station, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
13d 1h
EVALD HEDENSTRÖM (1909-1996), olja på duk, signerad_33739a_lg.jpeg
EVALD HEDENSTRÖM (1909-1996), olja på duk, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
13d 1h
HÄNGE MED KEDJA, silver, med lila och vita stenar, 1900-/2000-tal_33875a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
13d 1h
FIGURINER, 3 st, porslin, Goebel, 1900-tal_33855a_lg.jpeg
FIGURINER, 3 st, porslin, Goebel, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering800 SEK
13d 1h
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal_33769a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
13d 1h
SKÅL OCH COASTERS, 11 del, glas, Iittala, 1900-talets mitt_33813a_8dc65e7e840a56b_lg.jpeg
SKÅL OCH COASTERS, 11 del, glas, Iittala, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
13d 1h
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft _33870a_lg.jpeg
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
13d 1h
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, matsalsmöbel, 13 delar, NK, 1965_33840a_lg.jpeg
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, matsalsmöbel, 13 delar, NK, 1965
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 SEK
13d 1h
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampor, 1 par, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt_33772a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
13d 1h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal_33734a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
13d 1h
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft _33609a_8dc65d4c8c76148_lg.jpeg
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
13d 1h
BERNHARD HANDELL, färglitografi, signerad och numrerad_33808a_8dc65c144bc34ef_lg.jpeg
BERNHARD HANDELL, färglitografi, signerad och numrerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
13d 1h
BANKETTER, 1 par, empirstil, 1800-/1900-tal_33847a_lg.jpeg
BANKETTER, 1 par, empirstil, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
13d 1h
TAKLAMPA, större modell, möjligen Meridiani, Italien, samtida_33703a_lg.jpeg
TAKLAMPA, större modell, möjligen Meridiani, Italien, samtida
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
13d 1h
FÄLLBORD, 1800-tal_33751a_lg.jpeg
FÄLLBORD, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
13d 1h
BROSCH, 18k guld, vikt ca 7,9 g_33356a_8dc62d8b8359464_lg.jpeg
BROSCH, 18k guld, vikt ca 7,9 g
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
13d 1h
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, silverlås, 1900-talets andra hälft _33761a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
13d 1h
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda_33574a_8dc6503f2ee4351_lg.jpeg
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
13d 1h
DRÄKT, dam, Escada, 1980-/90-tal, strlk ca 38_33865a_lg.jpeg
DRÄKT, dam, Escada, 1980-/90-tal, strlk ca 38
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
13d 1h
 ELLJUSSTAKE, luciatåg, trä, design Sten Bengtsson, 2000-tal_33597a_8dc650459576b27_lg.jpeg
ELLJUSSTAKE, luciatåg, trä, design Sten Bengtsson, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
13d 2h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-tal, otydligt signerad_32795a_8dc604592bf4404_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
13d 2h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt_33831a_8dc65dd0cc67b8c_lg.jpeg
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
13d 2h
ALBERT SJÖSTRÖM (1883-1963), olja på pannå, signerad och daterad 1954_33782a_lg.jpeg
ALBERT SJÖSTRÖM (1883-1963), olja på pannå, signerad och daterad 1954
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
13d 2h
LOUIS VUITTON, axelband, läder_33569a_8dc63680a9bf213_lg.jpeg
LOUIS VUITTON, axelband, läder
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
13d 2h
ROLEX, Oyster Precision, armbandsur, 1974_33694a_lg.jpeg
ROLEX, Oyster Precision, armbandsur, 1974
Startbud200 SEK
Värdering25 000 SEK
13d 2h
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal_33634a_8dc650534e78b68_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
16d 0h
VÄGGSKÅP, allmoge, Härjedalen, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud4 400 SEK
Värdering4 000 SEK
16d 0h
WIWEN NILSSON, ring, 18k guld, med bergkristaller, 1941, tot vikt ca 5,2 g
Aktuellt bud5 600 SEK
Värdering6 000 SEK
16d 0h
RUDOFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
16d 0h
BRUDKRONA, silver och bergkristall, Arvo Saarela, Enköping 1965
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering4 000 SEK
16d 0h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
16d 0h
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
16d 0h
COLLIER, 18k guld, vikt ca 31,5 g
Aktuellt bud14 500 SEK
Värdering14 000 - 16 000 SEK
16d 0h
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, bordslampa, "Cobra", för Gubi, nutida
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
16d 0h
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, mattallrikar, "Musselmalet", modell 1084, helblond
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
16d 0h
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, djupa tallrikar, "Musselmalet", modell 1170, helblond
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
16d 0h
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, smörgåstallrikar, "Musselmalet", modell 1086, helblond
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
16d 0h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
16d 0h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
16d 0h
Aktuellt bud350 SEK
Värdering2 000 SEK
16d 1h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
16d 1h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
16d 1h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK