3d 8h
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 8h
MATTA, Kelim, modern design, ca 202 x 149 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
4d 6h
 GLASÄPPLE, La Mediterranea, Spanien, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 6h
ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.22 ct, vikt ca 2,5 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 6h
OKÄND KONSTNÄR, 2 st skulpturer, brons, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 6h
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 6h
SAMLING ARMBANDSUR, 8 st, metall, bla Moretime, Certina, Origo , 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 6h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, skulptur, stengods, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 6h
SPEGEL, 1900-tal
SPEGEL, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 6h
PALL, mahogny, empirestil, 1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 6h
BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 6h
GÖRAN HAHNE (född 1943), färglitografi, signerad, EA
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 6h
PLÄD, Scotsdoom, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 6h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 6h
SERVISPORSLIN, 18 del, porslin, Pillivuyt, Frankrike, 2000-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
4d 6h
LUR OCH LJUSHÅLLARE, vitmetall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 6h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 6h
FAT, 2 st, Just Andersen Danmark samt A Hamilton Product USA, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 6h
TURE BERGLUND, skulptur, glas, Stockholms glasbruk
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 6h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, "Zebra", Kosta
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 6h
DRAPERIER, 1 par, allmoge, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 6h
TESERVIS, 15 del, porslin, Lomonosov, Ryssland, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 6h
TAKKRONA, mässing och glas, barockstil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 6h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, porslinsmålning, 1900-/2000-tal, otydligt signerad
Aktuellt bud450 SEK
Värdering400 SEK
4d 6h
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 6h
MODULSOFFA, 3 del, "Mags", HAY, samtida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 6h
HALSKEDJA MED HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, mässing och glas, art dèco-stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 6h
SEBASTIAN HERKNER, fåtölj, La Cividina, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 6h
GRÄDDKANNA, silver, otydliga stämplar, Sverige, 1800-tal, vikt ca 100 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
4d 7h
RINGAR, 2 st, silver och stål, med vita stenar, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 7h
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på duk, signerad och daterad 1965
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 7h
KVARN, gjutjärn, "Tor", sannolikt 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 7h
RING, 18k guld, svenska stämplar, tot vikt ca 5,9 g
Aktuellt bud5 400 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
4d 7h
SÄNGBORD, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
4d 7h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 7h
MATBORD, Johansson Design, "Discus", samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 7h
TABURETT, smide, samtida
TABURETT, smide, samtida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
4d 7h
GOLVURNA, orientalisk, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
4d 7h
STEFAN DIEZ, matbord, "New order", för HAY, nutida
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
4d 7h
BIRGER MÖRK (1919-2010), olja på pannå, signerad och daterad -59
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 7h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 200 SEK
4d 7h
KOLONN, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud950 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 7h
HERMAN LINDQVIST (1868-1923), etsning, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 7h
BERTIL FRIDHAGEN, bokhylla, teak, Bodafors, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 7h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 7h
SKOLPLANSCHER, 6 st, efter Nils Tirén, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
4d 7h
ORIENTMATTA, galleri, old, ca 544 x 89 cm
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 7h
BORDSUR, onyx, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK