5d 9h
GOLVURNA, orientalisk, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
5d 9h
KINESISK KERAMIK, 5 del, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 9h
T GAUGAIN, litografiskt tryck, G. Morland Pinx, London 1785
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
5d 9h
SAMLING KLOCKARMBAND, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 9h
ELIS BERGH, 73 del, glasservis,"Ekeberga bård", Kosta
Aktuellt bud850 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 9h
COLLIER, ARMBAND SAMT ÖRHÄNGEN, bärnsten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 9h
STOLAR, 1 par, snarlika, sengustavianska, 1800-talets fösta hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 9h
OKÄND KONSTNÄR, olja på träpannå, 1800-tal, osignerad
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK
5d 9h
STOLAR, 4 st, nutida
STOLAR, 4 st, nutida
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 9h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 9h
SVEN SKALD (1905-1975), pastell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 9h
YNGVE EKSTRÖM, 4 st, stolar, "Kontik", Troeds, Bra Bohag, 1960-tal
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 9h
VASER, 2 st, glas, Börne Augustsson, Åseda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 9h
VITRA, konferensbord, "Segment table", nutida
Startbud200 SEK
Värdering8 000 SEK
5d 9h
ISHINK & VINKYKL, plast, Guzzini, Italien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 9h
GOLVURNA, lergods, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 9h
SKOMAKARLAMPA, patinerad mässing och glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 9h
LEKSAKER, 3 st, metall, A Budgie Toy och Corci Toys, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 9h
COLLIER, 2 st, bärnsten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 9h
BRINGARE, SKÅL OCH GREPFAT, 3 del, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 9h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 9h
SPEGEL, 1900-talets mitt
SPEGEL, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 9h
CARL-HARRY STÅLHANE, tekanna, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 10h
DALAHÄSTAR OCH SPARGRIS, 8 st, bemålat trä, Dalarna, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 10h
LJUSSTAKAR, 1 par, målat trä och gips, barockstil, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 10h
SKRIVSTÄLL, tenn, Svedboms Guldsmeds AB, Vetlanda, 1934-36
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
VIN-, WHISKY- OCH SNAPSGLAS, 24 st, glas, Duka, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 10h
SERVERINGSFAT, porslin, "lökmönster", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
5d 10h
TAKLAMPA, glas och mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 10h
YTTERFODER, 3 st, lergods, Gabriel keramik, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 8h
PARKSOFFA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 8h
BÖCKER, 6 band, "Illustrerad Världshistoria", Baltiska Förlaget A.-B, Malmö, 1927
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 8h
DUK, linne, Almedahls, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 8h
STOLAR, 1 par, sengustavianska, 1800-talets fösta hälft
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 8h
TESERVIS, flintgods, "Skåne"/"Vindsäter", Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 8h
SPEGEL, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 8h
ÖRHÄNGEN, 3 par, 18k guld, odlade pärlor och snäckskalskaméer, svenska sämplar, tot vikt ca 6,8 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
6d 8h
TAKLAMPA, glas, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 8h
KARAFF MED GLAS, 6 st, glas, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 8h
TAKLAMPA, glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 8h
GITHA HESKE, väggklocka,  keramik, signerad, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 8h
BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 8h
DRAPERIER, 1 par, allmoge, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 8h
MATGRUPP, 5 del, teak, 1950-/60-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 8h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 8h
KASSASKÅP, Diplomat 90
KASSASKÅP, Diplomat 90
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 8h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 8h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan