9d 6h
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft_33372a_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
9d 6h
GARDINLÄNGDER, 1 par, kretong, 1900-/2000-tal_32883a_8dc5ac18cda01a5_lg.jpeg
GARDINLÄNGDER, 1 par, kretong, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
9d 6h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 del, glas, vas och skål, Kosta Boda_33248a_8dc60434881330a_lg.jpeg
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 del, glas, vas och skål, Kosta Boda
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 6h
MORTEL MED STÖT, kalksten, 1800-tal_33250a_8dc5f8788bfbeb4_lg.jpeg
MORTEL MED STÖT, kalksten, 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
9d 6h
SOFFA, sengustaviansk, omkring år 1800, Sverige_32919a_8dc60452201ba05_lg.jpeg
SOFFA, sengustaviansk, omkring år 1800, Sverige
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
9d 6h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-tal, otydligt signerad Lundell_32916a_8dc5ec793e4b529_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 6h
SPEGEL, fanerad med mahogny, 1800-tal_33149a_8dc60581913b725_lg.jpeg
SPEGEL, fanerad med mahogny, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 4h
STIG LINDBERG, kaffeservis, 13 delar, benporslin, "Blå Husar", Gustavsberg_33367a_lg.jpeg
STIG LINDBERG, kaffeservis, 13 delar, benporslin, "Blå Husar", Gustavsberg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 4h
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal_33407a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 4h
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad_33207a_8dc5ec789eb4a11_lg.jpeg
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 4h
ORIENTMATTA, ca 300 x 200 cm_33369a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, ca 300 x 200 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 SEK
10d 4h
HENNING KOPPEL, taklampa, "Bubi", Pandul, samtida

_33085a_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 4h
ÅKE AXELSSON, karmstol, "Akustik" Gärsnäs, 2016_33389a_lg.jpeg
ÅKE AXELSSON, karmstol, "Akustik" Gärsnäs, 2016
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 4h
HÄNGLÅS, 2 st, järn, 1800-/1900-tal_33210a_8dc6043b9faf606_lg.jpeg
HÄNGLÅS, 2 st, järn, 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 4h
KAFFEPANNA OCH ALADÅBFORM, koppar, 1800-tal_33290a_8dc604587693c86_lg.jpeg
KAFFEPANNA OCH ALADÅBFORM, koppar, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 4h
BESTICK, 15 del, silver, tot vikt ca 450 g_33180a_8dc60446a4e867f_lg.jpeg
BESTICK, 15 del, silver, tot vikt ca 450 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 5h
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 380 x 257 cm_33410a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 380 x 257 cm
Aktuellt bud250 SEK
Värdering6 000 SEK
10d 5h
SPEGEL, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal_33491a_lg.jpeg
SPEGEL, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 5h
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt_33258a_8dc5fb0d3f519aa_lg.jpeg
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 5h
TAKPLAFOND, 1900-talets andra hälft_33282a_8dc5ef2bffff8ba_lg.jpeg
TAKPLAFOND, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 5h
FÅTÖLJER, 1 par, Arper, 2000-tal_33395a_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, Arper, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 5h
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft_32872a_8dc5aee3aabd37c_lg.jpeg
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 5h
HÖG HATT, England, 1800-/1900-tal_33251a_8dc604338119c0e_lg.jpeg
HÖG HATT, England, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 5h
BARSTOL, svartlackerat trä, 2000-tal_33477a_lg.jpeg
BARSTOL, svartlackerat trä, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 5h
LJUSSTAKAR. ett par, trä och mässing, 1900-talets första hälft_33162a_8dc5f873d06dbf7_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 5h
HELGE SIBAST, stol, "No 8", Sibast Furniture, 1900-talets mitt_33379a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 5h
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 383 x 300 cm_33489a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 383 x 300 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
10d 5h
FIGURER, 2 st, plast, troll, Thomas Dam, Danmark, 1900-talets andra hälft_33222a_8dc60437233a0e5_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 5h
PIERRE FORSELL, ljusstake, mässing, Nr 69, Skultuna, 1900-talets andra hälft_33157a_8dc5f87acc3de18_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 5h
FIGURER, 2 st, glas, bla Murano, 1900-talets andra hälft _33458a_lg.jpeg
FIGURER, 2 st, glas, bla Murano, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 5h
FÅTÖLJ, "Crown Easy Chair", Chris Martin och Magnus Elebäck, Massproduction, 2000-tal_33414a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
10d 5h
TAKLAMPA, blyinfattat glas, 1900-talets första hälft_33174a_8dc5f8646ecdb95_lg.jpeg
TAKLAMPA, blyinfattat glas, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 5h
FOLKDRÄKT, Skedevi, Östergötland, sannolikt 1900-talets andra hälft _33272a_8dc6057f3748185_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 5h
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal_33412a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 5h
SKRIN, silver, rokokostil, 1900-tal, vikt ca 423 g_33256a_8dc5f93bf7b88b3_lg.jpeg
SKRIN, silver, rokokostil, 1900-tal, vikt ca 423 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 5h
SKÅP, allmoge, 1800-/1900-tal_33281a_8dc5ec80d5b4086_lg.jpeg
SKÅP, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 5h
ORIENTMATTA, Täbriz, ca 225 x 150 cm_33242a_8dc6058ddccf327_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Täbriz, ca 225 x 150 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 5h
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal_33106a_8dc5ef2dfbd987e_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 5h
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal_33421a_lg.jpeg
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 5h
SKÅL, silver, vikt ca 364 g _33178a_8dc5f8732039f4d_lg.jpeg
SKÅL, silver, vikt ca 364 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering1 800 SEK
10d 5h
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft _32575a_lg.jpeg
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 5h
PUNSCHMUGGAR, 10 st, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft _33436a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 5h
DUKAR, 6 st, linne/bomull, 1900-tal_32905a_8dc60698e00b041_lg.jpeg
DUKAR, 6 st, linne/bomull, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 5h
TEATERKIKARE, 2st, mässing och pärlemo, 1900-talets första hälft_33168a_8dc5f884c0495e1_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 5h
FASADLYKTA, plåt och glas, tidigt 1900-tal_33173a_8dc60455fe709e6_lg.jpeg
FASADLYKTA, plåt och glas, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
10d 5h
TAKPLAFOND, glas och mässing, 1900-talets mitt_32908a_8dc5af4bf2330e6_lg.jpeg
TAKPLAFOND, glas och mässing, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 6h
GUSTAV ADON (1922-1998), olja på duk, signerad_33390a_lg.jpeg
GUSTAV ADON (1922-1998), olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 6h
LISA LARSON, figur, stengods, Gustavsberg_33217a_8dc5f87a2a312cb_lg.jpeg
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 500 SEK