8d 9h
CORGI, modellbil, plåt,  "007", Aston Martin DB5, England, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 9h
TOR BJURSTRÖM (1888–1966), olja på duk, signerad
Aktuellt bud600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
8d 9h
RAMAR, 2 st, mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 9h
MARIANNE WESTMAN, 8 del, servisporslin, "My Garden", Rörstrand, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 9h
SAMLARBILDER, sport och bilar, ca 200 st, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 9h
PRYDNADSDOCKOR, 2 st, Maryse Nicole, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 9h
FÅTÖLJER, 1 par, 1930-tal
FÅTÖLJER, 1 par, 1930-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 9h
KONSTLITTERATUR, 8 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 9h
LJUSSTAKE, silver, rokokostil, CG Hallberg 1952
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 9h
SKÅL PÅ FOT, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 9h
HALLMÖBEL, 2 del, art déco-stil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 9h
MATSKEDAR, 2 st, silver, Arvid Floberg, Stockholm, sent 1700-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 9h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 9h
LJUSSTAKAR, 6 st, glas, sk fattigmanssilver, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 9h
VÄGGFOTOGENLAMPA, glas och metall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 9h
PUMPS, 1 par, Bruno Magli, Italien, stl 39
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 9h
LJUSSTAKAR, 7 st, mässing, bla Metallslöjden Gusum, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 9h
LISA LARSON, figur, "Dora", stengods, Gustavsberg, signerad
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
8d 9h
FOTPALL, 1800-/1900-tal
FOTPALL, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 10h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 10h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 10h
MODELLMOTORCYKEL, Kawasaki 750, Poly Toys, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 10h
ÖRHÄNGEN, 12 par, silver, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
8d 10h
HERRBETJÄNT, FR Italien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 10h
BIJOUTERIER OCH ARMBANDSUR, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 10h
BYRÅ, England, 1900-tal
BYRÅ, England, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 10h
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, soffbord, "Triva", Nordiska Kompaniet, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 10h
SKED, silver, Carl Fredrik Seseman (verksam 1781-1819), Arboga 1793
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 10h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 10h
GUNNAR NYLUND, kanna, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
8d 10h
HERTHA BENGTSSON, 6 del, kaffekoppar med fat, "Koka Blå", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 10h
FOLKE HENELL (1908-2005), olja på pannå, signerad och daterad 1948
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 10h
MATTA, Kelim, modern design, ca 200 x 154 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
8d 10h
VÄGGLAMPA, Italien, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 8h
EWA JARENSKOG, figur, keramik, Jie, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 8h
STÄMPELKLOCKA, International company time recording Co, 1900-talets början
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 8h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 8h
MONA HUSS WALLIN (född 1944), färglitografi, signerad och daterad -79
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 8h
SOCKERKÅL OCH GRÄDDKANNA, silver, rokokostil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 8h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 8h
GOLVLAMPA, teak och mässing, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 8h
SMYCKEN, 7 st, silver, filigranarbete
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 8h
ARMBAND, 14 k  guld
ARMBAND, 14 k guld
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 8h
SMÖRGÅSSPADE, silver, B Erlandsson, Kristianstad, 1911
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 8h
GUSTAF HÖGLUND (1910-1994), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 8h
VASER, 1 par, keramik, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 9h
VINGLAS, 6 st, Leek kristall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 9h
VÄGGPENDYL, ek och mässing, Junghans, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK