All
Allmoge
Asiatiskt Konsthantverk
Belysning
Böcker Kartor & Handskrifter
Design
Diverse
Etnografica
Glas
Keramik
Klockor
Konst
Grafik
Måleri
Fotografi
Skulptur
Leksaker
Mattor
Vapen & Militaria
Mynt & Medaljer
Möbler
Silver
Smycken
Speglar
Technica & Nautica
Textil
Vintage & Fashion
Guld
Instrument
Trädgård
Jubileumsauktion
Fordon
Det dukade bordet
Klassiskt
Retro
Contemporary
13d 12h
MATSTOLAR, 6 st snarlika, 1900-talets andra hälft, Bauhausmodell, Italien_10492a_lg.jpeg
MATSTOLAR, 6 st snarlika, 1900-talets andra hälft, Bauhausmodell, Italien
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
13d 12h
INGA SEMPÉ, taklampa "Sempe W103 S1", för Wästberg, 2000-tal_10815a_8db039cb861c050_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
13d 12h
KJELL ENGMAN, 2 st, vaser, glas, Kosta Boda, bla signerad Boda K Engman_10752a_8db05d277f46a91_lg.jpeg
KJELL ENGMAN, 2 st, vaser, glas, Kosta Boda, bla signerad Boda K Engman
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
13d 12h
CARL FAGERLUND, takplafond, 1900-talets andra hälft _10701a_8db05634f0a1354_lg.jpeg
CARL FAGERLUND, takplafond, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
13d 12h
BORDSPENDYL, 1900-talets början_10742a_8db044bbcbc5993_lg.jpeg
BORDSPENDYL, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
13d 12h
BARSTOLAR, 1 par, Erik Bagger Furniture, Danmark, samtida _10798a_8db046f736b728c_lg.jpeg
BARSTOLAR, 1 par, Erik Bagger Furniture, Danmark, samtida
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
13d 12h
BORDSTABLETTER, 6 st, Josef Frank, Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft _10755a_8db044d009b39e7_lg.jpeg
BORDSTABLETTER, 6 st, Josef Frank, Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
13d 12h
BORDSLAMPA, bronserat trä, 1900-/2000-tal_10781a_8db0532948eb293_lg.jpeg
BORDSLAMPA, bronserat trä, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
13d 12h
BERT ÖSTERLUND, olja på duk, signerad_10772a_8db045edaf9635d_lg.jpeg
BERT ÖSTERLUND, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
13d 12h
RING, 18k guld, vikt ca 4 g_10993a_8db05c6925c4636_lg.jpeg
RING, 18k guld, vikt ca 4 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
13d 12h
ILLIAN MILIANOV, 6 st karmstolar, ORT, "Seat Table", 2000-tal_10951a_lg.jpeg
ILLIAN MILIANOV, 6 st karmstolar, ORT, "Seat Table", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
13d 12h
SKÅLAR, 2 st, glas, Sea samt Ryd glasbruk, 1900-talets mitt_10739a_8db044bf9c60b4a_lg.jpeg
SKÅLAR, 2 st, glas, Sea samt Ryd glasbruk, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
13d 12h
HOSEINABAD, orientmatta, galleri, ca 411 x 109 cm_10915a_lg.jpeg
HOSEINABAD, orientmatta, galleri, ca 411 x 109 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
13d 12h
PIERRE FORSELL, vägglampett, "Pendel " Skultuna_10708a_8db044cf3a5da2a_lg.jpeg
PIERRE FORSELL, vägglampett, "Pendel " Skultuna
Aktuellt bud200 SEK
Värdering200 SEK
13d 12h
FIGURINER, 3 st, porslin, 1900-tal, Zaphir Spanien_10913a_lg.jpeg
FIGURINER, 3 st, porslin, 1900-tal, Zaphir Spanien
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
13d 12h
DOSA OCH VAS, glas, 1800-/1900-tal_10949a_lg.jpeg
DOSA OCH VAS, glas, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
13d 12h
HERRARMBANDSUR, Citizen, 1900-talets andra hälft_10911a_lg.jpeg
HERRARMBANDSUR, Citizen, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
13d 12h
ASSIETTER, 5 st, Upsala Ekeby Karlskrona, porslin_10881a_lg.jpeg
ASSIETTER, 5 st, Upsala Ekeby Karlskrona, porslin
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
14d 11h
INGA SEMPÉ, taklampa "Sempe W103 S1", för Wästberg, 2000-tal_10818a_8db05c73665ff85_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
14d 11h
CHRISTIAN DIOR, scarf, siden_10759a_8db044c20627aa1_lg.jpeg
CHRISTIAN DIOR, scarf, siden
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
14d 11h
MONICA BACKSTRÖM, vas, glas, "Pandora", Kosta Boda_10751b_8db044b9a345f28_lg.jpeg
MONICA BACKSTRÖM, vas, glas, "Pandora", Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
14d 11h
INGE PETTERSSON, olja på duk, signerad _10709a_8db045d8e0c562f_lg.jpeg
INGE PETTERSSON, olja på duk, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering600 SEK
14d 11h
MATTA, Kelim, ca 292x201 cm_10961a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 292x201 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
14d 11h
SNURRSTOL, Arper, 2000-tal_10956a_lg.jpeg
SNURRSTOL, Arper, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
14d 11h
GOLVSTAFFLI MED BELYSNING, Eichholtz, samtida _10878a_lg.jpeg
GOLVSTAFFLI MED BELYSNING, Eichholtz, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
14d 11h
SPEGLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets slut _10933a_8db053366032e0f_lg.jpeg
SPEGLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
14d 11h
SNURRSTOL, Offecct, 2000-tal_10912a_lg.jpeg
SNURRSTOL, Offecct, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
14d 11h
FERRAN ESTELA OCH NEREO DELGADO, större golvlampa, "Big Mama", Northern Lighting_10860a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
14d 11h
MORTEL MED STÖT, kolmårdsmarmor, 1900-tal_10898a_lg.jpeg
MORTEL MED STÖT, kolmårdsmarmor, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
14d 11h
BORDSLAMPA, stengods, Jette Helleröe, Axella, Danmark_10980a_8db05c6304fd488_lg.jpeg
BORDSLAMPA, stengods, Jette Helleröe, Axella, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
14d 11h
BERTIL VALLIEN, skål, glas, "Satellite", Kosta Boda _10757a_8db044c4dbf0bc2_lg.jpeg
BERTIL VALLIEN, skål, glas, "Satellite", Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
14d 12h
STÅBORD, Byarums Bruk, samtida _10856a_lg.jpeg
STÅBORD, Byarums Bruk, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
14d 12h
VÄGGRELIEF, stenmassa, 1900-tal_10861a_lg.jpeg
VÄGGRELIEF, stenmassa, 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
14d 12h
LOUNGEFÅTÖLJ, Offecct, 2000-tal_10960a_lg.jpeg
LOUNGEFÅTÖLJ, Offecct, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
14d 12h
GRETHE MEYER, 1 par taklampor, för Menu, 2000-tal_10900a_lg.jpeg
GRETHE MEYER, 1 par taklampor, för Menu, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
14d 12h
VINPROVARGLAS, 8 st, Orrefors, 2000-tal_10833a_8db0563b0ebe346_lg.jpeg
VINPROVARGLAS, 8 st, Orrefors, 2000-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering300 SEK
14d 12h
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag", golvlampor 1 par, för Rubn_10938a_8db05c702f2359e_lg.jpeg
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag", golvlampor 1 par, för Rubn
Aktuellt bud400 SEK
Värdering2 000 SEK
14d 12h
SPEGEL, 1900-tal_10987a_8db05c67943fc98_lg.jpeg
SPEGEL, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
14d 12h
KARMSTOL, 1900-talets andra hälft _10791a_8db046fd1a997e8_lg.jpeg
KARMSTOL, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
14d 12h
FERRAN ESTELA OCH NEREO DELGADO, större golvlampa, "Big Mama", Northern Lighting_10863a_lg.jpeg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering3 000 SEK
14d 12h
ANDERS ÖSTERLIN (1926-2011), olja på duk, signerad och daterad 1996_10738a_8db05c85dab03ac_lg.jpeg
ANDERS ÖSTERLIN (1926-2011), olja på duk, signerad och daterad 1996
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
14d 12h
ORIENTMATTA, old, galleri, ca 360 x 90 cm_10767a_8db0505a804c2c7_lg.jpeg
ORIENTMATTA, old, galleri, ca 360 x 90 cm
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
14d 12h
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _10783a_8db0532f4d16edb_lg.jpeg
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
14d 12h
TAMBURMAJOR, vit metall, 1900-/2000-tal_10491a_8db056479f4d6bc_lg.jpeg
TAMBURMAJOR, vit metall, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
14d 12h
INGA SEMPÉ, taklampa "Sempe W103 S1", för Wästberg, 2000-tal_10816a_8db039ce9cd4e78_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
14d 12h
YTTERFODER, 2 st, porslin, "Empire", Gustavsberg_10841a_8db05639f736871_lg.jpeg
YTTERFODER, 2 st, porslin, "Empire", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
14d 12h
SIDOBORD, 1 par, 1900-talets mitt_10790a_8db046f6647b95f_lg.jpeg
SIDOBORD, 1 par, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
14d 12h
ALVAR AALTO, bord, "Half-Round", Artek, Finland_10880a_lg.jpeg
ALVAR AALTO, bord, "Half-Round", Artek, Finland
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK

© Software Copyright 2023 Skeleton. All rights reserved.