9d 0h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 0h
JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 0h
ÄGGHÖNOR, 2 st, porslin, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 0h
Startbud200 SEK
Värdering20 000 - 22 000 SEK
9d 1h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 1h
LJUSSTAKE, mässing, 1800-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 1h
BURK MED LOCK, glas och nysilver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 1h
SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 1h
ROLAND SVENSSON, färglitografi, signerad och numrerad 12/360
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 1h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 1h
LISA LARSON, figurin, stengods, "Oscar", ur serien Sekelskifte, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 1h
GUNNAR CYRÉN, karaff, glas, "Sofiero", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 1h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 1h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på papper, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 1h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 1h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Startbud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
9d 1h
TRÄDGÅRDSPALLAR, 1 par, Byarum, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
9d 1h
OIVA TOIKKA, 7 st assietter, glas, "Fauna", Nuutajärvi, Finland, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 1h
DALATUPPAR, 2 st, målat trä, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 1h
MARION BELIN (1933-2022), handkolorerad litografi, signerad och numrerad 8/20
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 1h
ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, "Louise", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 1h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 1h
JOSEF FRANK, kudde, "Italian dinner", linne, Firma Svenskt Tenn, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 1h
SKOR, 1 par, Ecco, stl 6
SKOR, 1 par, Ecco, stl 6
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 1h
ODD JACOBSEN, 2 st färglitografier, signerade och numrerade 194/275 och 242/275
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 1h
MONA STARFELT (1931-2008), färglitografi, signerad och numrerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 1h
KENT ERIKSSON, bordslampa, stengods, Designhuset, Lidköping
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 1h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, England, 1800-/1900-tal, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 1h
TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 1h
ALVAR AALTO, barnstol, modell N65, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
9d 1h
FIGUR, gips, tomte, 1900-tal
FIGUR, gips, tomte, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 1h
ROLF BERG, 1 par, figurer, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 1h
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 1h
  ROLAND SVENSSON, färglitografi, "Möte på isen", signerad och numrerad 166/360
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
9d 2h
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, jugend, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 2h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad och daterad -81
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 2h
LISA LARSON, 4 st figurer, adventsbarnen, stämpelmärkta
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 2h
YRJÖ EDELMANN (1941-2016), färglitografi, signerad och numrerad 31/125
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 2h
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 2h
SAMLING MÄRKEN, 7 st, olika material, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 2h
 BORDSLAMPOR, 1 par, "Solo", bla Fagerhults Ljusarmatur, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 2h
SYMASKIN, Husqvarna Zig-Zag, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 2h
FÅTÖLJ, gripsholmsmodell, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 2h
SOFFA, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 2h
STEKGRYTA, gjutjärn, Kockums, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 2h
VINGLAS, CHAMPAGNEGLAS OCH LJUSSTAKAR, Reijmyre glasbruk, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 2h
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), färglitografi, signerad och numrerad 305/310
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 2h
ERIK HÖGLUND, 2 st vaser, glas, signerade och daterade "Chribska -92"
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK