All
Allmoge
Asiatiskt Konsthantverk
Belysning
Böcker Kartor & Handskrifter
Design
Diverse
Etnografica
Glas
Keramik
Klockor
Konst
Grafik
Måleri
Fotografi
Skulptur
Leksaker
Mattor
Vapen & Militaria
Mynt & Medaljer
Möbler
Silver
Smycken
Speglar
Technica & Nautica
Textil
Vintage & Fashion
Guld
Instrument
Trädgård
Jubileumsauktion
Fordon
Det dukade bordet
Klassiskt
Retro
Contemporary
12d 11h
TAKKRONA, mässing, Skultuna Bruk, 1900-tal, no 205_10942a_lg.jpeg
TAKKRONA, mässing, Skultuna Bruk, 1900-tal, no 205
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 500 SEK
12d 11h
WILKE ADOLFSSON, taklampa, glas, signerad och daterad -93_10975a_8db05c5c8af4350_lg.jpeg
WILKE ADOLFSSON, taklampa, glas, signerad och daterad -93
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 11h
ORIENTMATTA, Najafabad, ca 344 x 263 cm_10897a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Najafabad, ca 344 x 263 cm
Startbud200 SEK
Värdering10 000 SEK
12d 11h
INGA SEMPÉ, taklampa "Sempe W103 S1", för Wästberg, 2000-tal_10814a_8db039c91db77ba_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
12d 11h
PHILIPPE STARCK, 1 par stolar "Ero S", Kartell, samtida _10877a_lg.jpeg
PHILIPPE STARCK, 1 par stolar "Ero S", Kartell, samtida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 200 SEK
12d 11h
HERRARMBANDSUR, 14k guld, Longines, 1900-talets mitt, tot vikt ca 29 g_10970a_8db05f0a1e1a21f_lg.jpeg
HERRARMBANDSUR, 14k guld, Longines, 1900-talets mitt, tot vikt ca 29 g
Aktuellt bud550 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 11h
MANSCHETTKNAPPAR OCH SKJORTKNAPPAR, 2 par, 18k guld, tot vikt ca 9,5 g_10964a_8db05c4c3bfe7b8_lg.jpeg
MANSCHETTKNAPPAR OCH SKJORTKNAPPAR, 2 par, 18k guld, tot vikt ca 9,5 g
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
12d 11h
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero_10822a_8db042c41e3a2ac_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 11h
SKÅL, keramik, Bitossi, Italien, sannolikt 1970-tal_10753a_8db044c74affd71_lg.jpeg
SKÅL, keramik, Bitossi, Italien, sannolikt 1970-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 11h
CHLOÉ, scarf, siden_10760a_8db044c41e7c510_lg.jpeg
CHLOÉ, scarf, siden
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
12d 11h
STOL, barock, 1700-tal_10885a_lg.jpeg
STOL, barock, 1700-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 11h
FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall_10819a_8db039bd3d82032_lg.jpeg
FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 11h
BESTICK, 36 del, nysilver, 1960-tal_10712a_8db045ce703cb66_lg.jpeg
BESTICK, 36 del, nysilver, 1960-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 11h
ANTONIO CITTERIO, karmstol, "ID Visitor", Vitra, samtida _10867a_lg.jpeg
ANTONIO CITTERIO, karmstol, "ID Visitor", Vitra, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 11h
BARPALLAR, 1 par, modern formgivning, 2000-tal_10940a_lg.jpeg
BARPALLAR, 1 par, modern formgivning, 2000-tal
Startbud200 SEK
12d 11h
SKÅL, cloisonné, 1900-talets andra hälft _10836a_8db0563e5b5772e_lg.jpeg
SKÅL, cloisonné, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
12d 11h
TORE AHLSÉN, golvlampa "Napoleon vid Nilen", Gärsnäs_10828a_8db05646dc54ff9_lg.jpeg
TORE AHLSÉN, golvlampa "Napoleon vid Nilen", Gärsnäs
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 11h
SKRIVSTOL, 1900-talets början_10699a_8db046f1f6be51c_lg.jpeg
SKRIVSTOL, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 11h
ORIENTMATTA, galleri, Mehriban, ca 195 x 81 cm_10927a_8db0505b3f5c2f6_lg.jpeg
ORIENTMATTA, galleri, Mehriban, ca 195 x 81 cm
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 11h
VISITKORTSFAT, metall, jugend, tidigt 1900-tal_10888a_lg.jpeg
VISITKORTSFAT, metall, jugend, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 11h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt_10735a_8db047024928308_lg.jpeg
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 11h
BORDSLAMPA, p & p ljus ab, 1980-/90-tal_10718a_8db0532a9649fb5_lg.jpeg
BORDSLAMPA, p & p ljus ab, 1980-/90-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 11h
PATRICK BENTHAM RADLEY, bordslampor, 1 par, keramik, 1900-talets andra hälft _10717a_8db044b8900036a_lg.jpeg
PATRICK BENTHAM RADLEY, bordslampor, 1 par, keramik, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 11h
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, större modell_10834a_8db0532815f48ab_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, större modell
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
13d 10h
JOHANNES FOERSON & PETER HIORT-LORENZEN, 8 st karmstolar, "Archal", Lammhults, 2000-tal_10899a_lg.jpeg
JOHANNES FOERSON & PETER HIORT-LORENZEN, 8 st karmstolar, "Archal", Lammhults, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
13d 10h
AXEL OLSON (1899-1986), färglitografi, signerad_10974a_8db0564e0c3e281_lg.jpeg
AXEL OLSON (1899-1986), färglitografi, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
13d 10h
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, "Superellips", matbord, Danmark_10650a_lg.jpeg
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering4 000 SEK
13d 10h
BORDSLAMPA, mässing, Konsthantverk Tyringe, modell "KT 594", 1900-talets andra hälft_10754a_8db044b6e81e4bd_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, Konsthantverk Tyringe, modell "KT 594", 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
13d 10h
SÄNGBORD, 1 par, Sven Engström och Gunnar Myrstrand, Bodafors, 1963_10792a_8db050526f6e234_lg.jpeg
SÄNGBORD, 1 par, Sven Engström och Gunnar Myrstrand, Bodafors, 1963
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
13d 10h
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, ca 195 x 127 cm_10768a_8db0505906a0673_lg.jpeg
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, ca 195 x 127 cm
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
13d 10h
SØREN ROSE STUDIO, taklampa "Franklin Chandelier", för Menu_10944a_lg.jpeg
SØREN ROSE STUDIO, taklampa "Franklin Chandelier", för Menu
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
13d 10h
DAVID GECKELER, 1 par barstolar, "Nerd", Muuto, formgiven 2012_10907a_lg.jpeg
DAVID GECKELER, 1 par barstolar, "Nerd", Muuto, formgiven 2012
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
13d 10h
LOCKURNOR, 1 par, cloisonné, 1900-talets andra hälft _10835a_8db0563f79c7c57_lg.jpeg
LOCKURNOR, 1 par, cloisonné, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering200 SEK
13d 10h
JAROSLAW CHUDY (född 1948), olja på duk, signerad, daterad à tergo 1979_10776a_8db045e388acca9_lg.jpeg
JAROSLAW CHUDY (född 1948), olja på duk, signerad, daterad à tergo 1979
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
13d 10h
SAMEARBETEN, 3 del, sannolikt 1900-talets andra hälft_10719a_8db044ce47b0e83_lg.jpeg
SAMEARBETEN, 3 del, sannolikt 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
13d 10h
MATTA, Kelim, ca 295 x 208 cm_10922a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 295 x 208 cm
Startbud200 SEK
Värdering8 000 SEK
13d 10h
KARL AXEL PEHRSON (1921-2005), färglitografi, signerad och daterad -84_10973a_8db0564ee228c7f_lg.jpeg
KARL AXEL PEHRSON (1921-2005), färglitografi, signerad och daterad -84
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
13d 10h
TIDNINGSSTÄLL, 1950/60-tal_10979a_8db05c5f132f576_lg.jpeg
TIDNINGSSTÄLL, 1950/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
13d 10h
INGA SEMPÉ, taklampa "Sempe W103 S1", för Wästberg, 2000-tal_10817a_8db05c75be60975_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
13d 10h
KITTEL, koppar, 1800-talets andra hälft _10793a_8db046f2b7187d6_lg.jpeg
KITTEL, koppar, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
13d 10h
GOLVLAMPA, 1900-/2000-tal_10918a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
13d 10h
BARPALL, 2000-tal, smide_10908a_lg.jpeg
BARPALL, 2000-tal, smide
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
13d 11h
BORDSLAMPA, glas, 1900-talets början_10892a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, glas, 1900-talets början
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
13d 11h
ORIENTMATTA, Keshan, ca 395 x 260 cm_10866a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Keshan, ca 395 x 260 cm
Startbud200 SEK
Värdering10 000 SEK
13d 11h
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, blyinfattat glas_10770a_8db045f89803f41_lg.jpeg
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, blyinfattat glas
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
13d 11h
KJELL ENGMAN, skål, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerad _10758a_8db05d2694e4ac4_lg.jpeg
KJELL ENGMAN, skål, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
13d 11h
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA-108", Vitra, samtida_10493a_lg.jpeg
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA-108", Vitra, samtida
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering4 500 SEK
13d 11h
SKRIVBORD, Vitra, "Click", 1900-/2000-tal_10376a_8db0504ebcb2656_lg.jpeg
SKRIVBORD, Vitra, "Click", 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK

© Software Copyright 2023 Skeleton. All rights reserved.