7d 3h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 3h
ERIK HÖGLUND, vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 4h
RAM, gustaviansk, 1700-talets andra hälft
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
7d 4h
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
7d 4h
FICKUR, 4 st, silver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 4h
HÄNGE MED HALSKEDJA, 18k guld, med bla diamanter, tot vikt ca 3,5 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
7d 4h
TASERUDSSTAKE, trä, Matts, Arvika, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 4h
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 4h
Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 4h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 4h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 4h
SKÅP, Axel Beckman Möbelfabrik Norrköping, 1930-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 800 SEK
7d 4h
INGEGERD GÄRTNER (1916-2006), färglitografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 4h
BRICKBORD, enligt uppgift Iran, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 4h
GÖTE AUGUSTSSON, skål, glas, Ruda
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 4h
ARMBANDSUR, 9 st samt klockhänge, vit- och gulmetall, bla Axxcent, LK, Titus, Moretime och Regal, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 4h
MAJ HEMBERG (1906-1992), provtryck, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 4h
KRUS, med lock, lergods, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 4h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 4h
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 4h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 4h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,7 g
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
7d 4h
KARIN MOBRING, soffbord, "Karusell", Ikea, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 4h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 4h
MODELLMOTORCYKEL, Kawasaki 750, Poly Toys, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 4h
HEE WELLING, skrivstol, "AAC20", HAY, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
7d 4h
VAS, MINIATYRSKÅL, FIGURIN OCH FAT, porslin, Japan, bla Satsuma, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 4h
SEKRETÄR, 1900-talets början
SEKRETÄR, 1900-talets början
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
7d 4h
VÄGGPENDYL, Junghans, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
7d 4h
FICKUR, 2 st, silver, Omega samt Longines, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
7d 4h
ÅKE WIKSTRÖM (född 1927), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 4h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 3h
BÖCKER, 4 st, bla om silversmide, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 3h
KARBIDLAMPA, mässing, Primus, no 1024
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 3h
SAMLING MYNT, 13 st, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 3h
SKÅLFAT, 4 st, porslin, bla Meiji (1868-1912)
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 3h
Aktuellt bud6 400 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
8d 3h
POTTSKÅP, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 3h
HURTSSKRIVBORD, engelsk stil, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 3h
TAKLAMPA, Karlskrona Lampfabrik, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
8d 3h
VAS, porslin, Karlskronas porslinfabrik, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 3h
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 3h
BØRGE MOGENSEN, bokhylla, "Öresund", teak, Bra Bohag, Karl Andersson, 1950-/60-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 3h
BENGTOLLE OLDINGER (1911-1988), olja på duk, signerad
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 3h
PRYDNADSDOCKOR, 4 st, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 3h
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 4h
KNUT OSKAR GASTON WILHELM SMIDT (1898 - 1976), etsning, signerad, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 4h
JOHNNY MATTSSON, skål, monogramsignerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK