8d 20h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 20h
ERIK HÖGLUND, vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 20h
RAM, gustaviansk, 1700-talets andra hälft
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
8d 20h
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 20h
FICKUR, 4 st, silver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 20h
HÄNGE MED HALSKEDJA, 18k guld, med bla diamanter, tot vikt ca 3,5 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 21h
TASERUDSSTAKE, trä, Matts, Arvika, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 21h
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 21h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 21h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 21h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 21h
SKÅP, Axel Beckman Möbelfabrik Norrköping, 1930-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 800 SEK
8d 21h
INGEGERD GÄRTNER (1916-2006), färglitografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 21h
BRICKBORD, enligt uppgift Iran, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 21h
GÖTE AUGUSTSSON, skål, glas, Ruda
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 21h
ARMBANDSUR, 9 st samt klockhänge, vit- och gulmetall, bla Axxcent, LK, Titus, Moretime och Regal, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 21h
MAJ HEMBERG (1906-1992), provtryck, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 21h
KRUS, med lock, lergods, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 21h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 21h
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 21h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 21h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,7 g
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
8d 21h
KARIN MOBRING, soffbord, "Karusell", Ikea, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 21h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 21h
MODELLMOTORCYKEL, Kawasaki 750, Poly Toys, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 21h
HEE WELLING, skrivstol, "AAC20", HAY, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
8d 21h
VAS, MINIATYRSKÅL, FIGURIN OCH FAT, porslin, Japan, bla Satsuma, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 21h
SEKRETÄR, 1900-talets början
SEKRETÄR, 1900-talets början
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
8d 21h
VÄGGPENDYL, Junghans, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
8d 21h
FICKUR, 2 st, silver, Omega samt Longines, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
8d 21h
ÅKE WIKSTRÖM (född 1927), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 21h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 20h
BÖCKER, 4 st, bla om silversmide, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 20h
KARBIDLAMPA, mässing, Primus, no 1024
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 20h
SAMLING MYNT, 13 st, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 20h
SKÅLFAT, 4 st, porslin, bla Meiji (1868-1912)
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 20h
Aktuellt bud6 400 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
9d 20h
POTTSKÅP, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 20h
HURTSSKRIVBORD, engelsk stil, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 20h
TAKLAMPA, Karlskrona Lampfabrik, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
9d 20h
VAS, porslin, Karlskronas porslinfabrik, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 20h
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 20h
BØRGE MOGENSEN, bokhylla, "Öresund", teak, Bra Bohag, Karl Andersson, 1950-/60-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
9d 20h
BENGTOLLE OLDINGER (1911-1988), olja på duk, signerad
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 20h
PRYDNADSDOCKOR, 4 st, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 20h
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
9d 20h
KNUT OSKAR GASTON WILHELM SMIDT (1898 - 1976), etsning, signerad, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 20h
JOHNNY MATTSSON, skål, monogramsignerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK