9h 01 m
TAKLAMPA, metall och glas, 1930-tal_31634a_8dc48bc547b2a40_lg.jpeg
TAKLAMPA, metall och glas, 1930-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
9h 03 m
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft_31635a_8dc48bc0303e5b3_lg.jpeg
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
9h 05 m
 STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_31817a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9h 07 m
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_31792a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9h 09 m
SAMLING TÄNDSTICKOR, 1900-talets mitt_31631a_8dc48fd909c9029_lg.jpeg
SAMLING TÄNDSTICKOR, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
9h 11 m
RAY & CHARLES EAMES, 1 par stolar 'EA 105', Vitra, 2000-tal_31815a_lg.jpeg
RAY & CHARLES EAMES, 1 par stolar 'EA 105', Vitra, 2000-tal
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
9h 13 m
TABURETT, 1800-/1900-tal_31799a_lg.jpeg
TABURETT, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
9h 15 m
BESTICK, 19 del, silver, "Musslan", Finland, år 1872/75, tot vikt ca 287 gram_31728a_8dc48f96c078e3d_lg.jpeg
BESTICK, 19 del, silver, "Musslan", Finland, år 1872/75, tot vikt ca 287 gram
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
9h 17 m
ÖVERLAKAN OCH ÖRNGOTT, ca 18 del, med vitbroderi och hålbrodyr, sannolikt 1900-talets första hälft_31692a_8dc4a55ea46045d_lg.jpeg
ÖVERLAKAN OCH ÖRNGOTT, ca 18 del, med vitbroderi och hålbrodyr, sannolikt 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
9h 19 m
ANDERS HELLSTEN (1916-1990), olja på duk, signerad och daterad -56_31707a_8dc480344c7c3a1_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 7h
TRÄDGÅRDSURNA PÅ KOLONN, gjutjärn, samtida_31789a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNA PÅ KOLONN, gjutjärn, samtida
Aktuellt bud700 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 7h
LARS EJE LARSSON (född 1954), akvarell, signerad_31452a_8dc480364323c0b_lg.jpeg
LARS EJE LARSSON (född 1954), akvarell, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 8h
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, mattlackerad metall, Luxo, 2000-tal_31753a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 8h
BARPALL, "Atelier", TAF Studio, Artek, 2021/22_31878a_lg.jpeg
BARPALL, "Atelier", TAF Studio, Artek, 2021/22
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 8h
LOUNGEMÖBEL, 4 delar, Mio, 2023_31698a_8dc48bcb985df54_lg.jpeg
LOUNGEMÖBEL, 4 delar, Mio, 2023
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 8h
VATTENKANNA, koppar och mässing, Danmark, 1900-talets andra hälft_31726a_8dc48e764c9d55c_lg.jpeg
VATTENKANNA, koppar och mässing, Danmark, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
1d 8h
IKON/VÄGGFÄLT, enligt uppgift Grekland, 1800-/1900-tal_31770a_lg.jpeg
IKON/VÄGGFÄLT, enligt uppgift Grekland, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 8h
ORIENTMATTA, Ardabil, ca 295 x 195 cm_31844a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Ardabil, ca 295 x 195 cm
Aktuellt bud800 SEK
Värdering5 000 SEK
1d 8h
PENSELVAS, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_31579a_8dc48bbfa8ff8f6_lg.jpeg
PENSELVAS, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
1d 8h
GALGHÅLLARE MED GALGAR, Ycki, 1900-talets mitt_31620a_8dc49abbfc5ba4c_lg.jpeg
GALGHÅLLARE MED GALGAR, Ycki, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 8h
BARSTOLAR, 3 st, "3D Bar Stool", Gubi, formgiven av Komplot Design, 2000-tal_31743a_lg.jpeg
BARSTOLAR, 3 st, "3D Bar Stool", Gubi, formgiven av Komplot Design, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 8h
SOFFBORD, vitlackerat, 1900-/2000-tal_31341a_8dc49bf62c200ab_lg.jpeg
SOFFBORD, vitlackerat, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 8h
ELINA ALA-MONONEN, "Altto", fåtölj samt ottoman, Adea, 2000-tal_31871a_lg.jpeg
ELINA ALA-MONONEN, "Altto", fåtölj samt ottoman, Adea, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 8h
TAKLAMPA, mässing och kristall, omkring år 1900_31823a_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing och kristall, omkring år 1900
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 8h
SKÅLAR, 8 st, emalj, Arne Erker, Kockums Jernverks AB, 1900-talets mitt_31630a_8dc48f97f534633_lg.jpeg
SKÅLAR, 8 st, emalj, Arne Erker, Kockums Jernverks AB, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
1d 8h
ÖVERLAKAN OCH ÖRNGOTT, 10 del, linne, med hålsöm och brodyr, 1900-talets första hälft _31703a_8dc4a5643967133_lg.jpeg
ÖVERLAKAN OCH ÖRNGOTT, 10 del, linne, med hålsöm och brodyr, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 8h
KRUS, lergods, 1800-tal_31591a_8dc48bc351d2d0d_lg.jpeg
KRUS, lergods, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 8h
MATTA, Kelim, ca 294 x 202 cm_31879a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 294 x 202 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
1d 8h
RINGAR, 3 st, 18k guld, med odlad pärla, svart sten och vita stenar, tot vikt ca 8,4 g_31740a_8dc48dfabc4fa6b_lg.jpeg
RINGAR, 3 st, 18k guld, med odlad pärla, svart sten och vita stenar, tot vikt ca 8,4 g
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 8h
TAKLAMPA, industrimodell, Nordal, 2000-tal_31793a_lg.jpeg
TAKLAMPA, industrimodell, Nordal, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 8h
KG NILSSON (född 1942), färglitografi, signerad och numrerad 242/360_31451a_8dc48035b4a1d2b_lg.jpeg
KG NILSSON (född 1942), färglitografi, signerad och numrerad 242/360
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
1d 8h
SIDOBORD, 2 st, new englandstil, 1900-/2000-tal_31308a_8dc4426487050ae_lg.jpeg
SIDOBORD, 2 st, new englandstil, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 8h
SIDEBOARD, new englandstil, 1900-/2000-tal_31309a_8dc44246e0d7db3_lg.jpeg
SIDEBOARD, new englandstil, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 8h
DOCKSKÅP/VITRINSKÅP, 1800-talets slut_31700a_8dc497fd7c5ee15_lg.jpeg
DOCKSKÅP/VITRINSKÅP, 1800-talets slut
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
1d 8h
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), olja på duk, signerad och daterad 70 _31609a_8dc4802c7eca72c_lg.jpeg
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), olja på duk, signerad och daterad 70
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 8h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939_31806a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 8h
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 360 x 70 cm_31744a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 360 x 70 cm
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 500 SEK
1d 8h
IDOLKORT, "Sportens stjärnor i färg", redigerad av Bengt Bedrup, Hemmets Journal, 1960-tal_31575b_8dc4a569c1f70fa_lg.jpeg
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering25 000 SEK
1d 8h
KARMSTOL, "Fiber chair - Tube base", Muuto_31842a_lg.jpeg
KARMSTOL, "Fiber chair - Tube base", Muuto
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 8h
GÖRAN WÄRFF, fat, glas, Kosta_31769a_lg.jpeg
GÖRAN WÄRFF, fat, glas, Kosta
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 8h
TAKLAMPA, industrimodell, Nordal, 2000-tal_31832a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 8h
VAS, keramik, KDB, år 1978_31641a_8dc48bb80a3d7b2_lg.jpeg
VAS, keramik, KDB, år 1978
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 9h
SPEGEL, empirestil, sannolikt tidigt 1900-tal_31850a_lg.jpeg
SPEGEL, empirestil, sannolikt tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 9h
STIG LINDBERG, smörask, "Berså", Gustavsberg, porslin, 1960-tal_31615a_8dc48bb722a08ed_lg.jpeg
STIG LINDBERG, smörask, "Berså", Gustavsberg, porslin, 1960-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
1d 9h
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_31859a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 9h
HÄNGFOTOGENLAMPA, majolika, 1800-/1900-tal_31646a_8dc467c502ff085_lg.jpeg
HÄNGFOTOGENLAMPA, majolika, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 9h
TAKLAMPA, metall och glas, sk saturnuslampa, art dèco, 1920-/30-tal_31638a_8dc49bf93692afd_lg.jpeg
TAKLAMPA, metall och glas, sk saturnuslampa, art dèco, 1920-/30-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 9h
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal_31702a_8dc48d30294de9d_lg.jpeg
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Stängt långfredag - annandag påsk