5d 4h
FÅTÖLJER, 1 par, Arper, 2000-tal_33395a_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, Arper, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 4h
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft_32872a_8dc5aee3aabd37c_lg.jpeg
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 4h
HÖG HATT, England, 1800-/1900-tal_33251a_8dc604338119c0e_lg.jpeg
HÖG HATT, England, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 4h
BARSTOL, svartlackerat trä, 2000-tal_33477a_lg.jpeg
BARSTOL, svartlackerat trä, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 4h
LJUSSTAKAR. ett par, trä och mässing, 1900-talets första hälft_33162a_8dc5f873d06dbf7_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 4h
HELGE SIBAST, stol, "No 8", Sibast Furniture, 1900-talets mitt_33379a_lg.jpeg
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 4h
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 383 x 300 cm_33489a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 383 x 300 cm
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering6 000 SEK
5d 4h
FIGURER, 2 st, plast, troll, Thomas Dam, Danmark, 1900-talets andra hälft_33222a_8dc60437233a0e5_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 4h
PIERRE FORSELL, ljusstake, mässing, Nr 69, Skultuna, 1900-talets andra hälft_33157a_8dc5f87acc3de18_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 4h
FIGURER, 2 st, glas, bla Murano, 1900-talets andra hälft _33458a_lg.jpeg
FIGURER, 2 st, glas, bla Murano, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 4h
FÅTÖLJ, "Crown Easy Chair", Chris Martin och Magnus Elebäck, Massproduction, 2000-tal_33414a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 4h
TAKLAMPA, blyinfattat glas, 1900-talets första hälft_33174a_8dc5f8646ecdb95_lg.jpeg
TAKLAMPA, blyinfattat glas, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
5d 4h
FOLKDRÄKT, Skedevi, Östergötland, sannolikt 1900-talets andra hälft _33272a_8dc6057f3748185_lg.jpeg
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 4h
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal_33412a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 5h
SKRIN, silver, rokokostil, 1900-tal, vikt ca 423 g_33256a_8dc5f93bf7b88b3_lg.jpeg
SKRIN, silver, rokokostil, 1900-tal, vikt ca 423 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 5h
SKÅP, allmoge, 1800-/1900-tal_33281a_8dc5ec80d5b4086_lg.jpeg
SKÅP, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 5h
ORIENTMATTA, Täbriz, ca 225 x 150 cm_33242a_8dc6058ddccf327_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Täbriz, ca 225 x 150 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 5h
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal_33106a_8dc5ef2dfbd987e_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 5h
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal_33421a_lg.jpeg
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 5h
SKÅL, silver, vikt ca 364 g _33178a_8dc5f8732039f4d_lg.jpeg
SKÅL, silver, vikt ca 364 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering1 800 SEK
5d 5h
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft _32575a_lg.jpeg
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 5h
PUNSCHMUGGAR, 10 st, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft _33436a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
DUKAR, 6 st, linne/bomull, 1900-tal_32905a_8dc60698e00b041_lg.jpeg
DUKAR, 6 st, linne/bomull, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 5h
TEATERKIKARE, 2st, mässing och pärlemo, 1900-talets första hälft_33168a_8dc5f884c0495e1_lg.jpeg
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
FASADLYKTA, plåt och glas, tidigt 1900-tal_33173a_8dc60455fe709e6_lg.jpeg
FASADLYKTA, plåt och glas, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud850 SEK
Värdering800 SEK
5d 5h
TAKPLAFOND, glas och mässing, 1900-talets mitt_32908a_8dc5af4bf2330e6_lg.jpeg
TAKPLAFOND, glas och mässing, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 5h
GUSTAV ADON (1922-1998), olja på duk, signerad_33390a_lg.jpeg
GUSTAV ADON (1922-1998), olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 5h
LISA LARSON, figur, stengods, Gustavsberg_33217a_8dc5f87a2a312cb_lg.jpeg
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
5d 5h
PÄLSKAPPA, mink, sent 1900-tal_32849a_8dc5f8634f04e91_lg.jpeg
PÄLSKAPPA, mink, sent 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 5h
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal_33482a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 5h
KANDLEABER, smide, 1900-tal_33184a_8dc5f867b93f20f_lg.jpeg
KANDLEABER, smide, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
5d 5h
ORIENTMATTA, vävd, sannolikt semiantik, ca 150 x 108 cm_33196a_8dc6058b122f01e_lg.jpeg
ORIENTMATTA, vävd, sannolikt semiantik, ca 150 x 108 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 5h
JARDINIÈRE, porslin, gustaviansk stil, 1900-tal_33431a_lg.jpeg
JARDINIÈRE, porslin, gustaviansk stil, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 5h
COGNAC- OCH WHISKYGLAS, 9 st, glas, 1900-talets andra hälft _32873a_8dc5aef535bd150_lg.jpeg
COGNAC- OCH WHISKYGLAS, 9 st, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
DUKAR, 4 st, linnedamast, 1900-tal_33216a_8dc5fb1084179be_lg.jpeg
DUKAR, 4 st, linnedamast, 1900-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering600 SEK
5d 5h
VASER, ett par, glas, Josef Inwald, Rudolf Schöttler, Tjeckien, 1900-tal_33164a_8dc5f87db963330_lg.jpeg
VASER, ett par, glas, Josef Inwald, Rudolf Schöttler, Tjeckien, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 5h
BORDSLAMPA, mässing och glas, 1900-/2000-tal_33254a_8dc60439a5abf29_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing och glas, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
BÄGARE OCH VASER, 3 st, silver, tot vikt ca 250 g_33179a_8dc6043afaa9030_lg.jpeg
BÄGARE OCH VASER, 3 st, silver, tot vikt ca 250 g
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 4h
BÄNK, teak, 1950-/60-tal_33279a_8dc5ef1c9cec051_lg.jpeg
BÄNK, teak, 1950-/60-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
BORD, 1900-talets första hälft_32930a_8dc5ec86cc39ee9_lg.jpeg
BORD, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 4h
IVAR ÅLENIUS BJÖRK, 1 par ljusstakar, mässing, "Liljan", Ystad metall, 1900-talets andra hälft_33155a_8dc5f86c87ba959_lg.jpeg
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
6d 4h
FLADDERMUSFÅTÖLJER, 1 par, svartlackerad metall, 2000-tal_33111a_8dc5ebd5c7199f0_lg.jpeg
FLADDERMUSFÅTÖLJER, 1 par, svartlackerad metall, 2000-tal
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 4h
DÖRRAR, allmoge, 4 st, 1800-tal_9616a_8dae97d5fddcea6_lg.jpeg
DÖRRAR, allmoge, 4 st, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 4h
STOL, Martela, "Sola", 2000-tal_33237a_8dc5ebd95ba6d21_lg.jpeg
STOL, Martela, "Sola", 2000-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
HARALD SALOMON, figurin, porslin, Rörstrand, 1900-talets andra hälft _33464a_lg.jpeg
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
DORIS HENNIX (1908-1997), blandteknik, signerad och daterad -57_33206a_8dc5ec780dac9dd_lg.jpeg
DORIS HENNIX (1908-1997), blandteknik, signerad och daterad -57
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 4h
HÅG, kontorsstol, "H05", 2000-tal_33470a_lg.jpeg
HÅG, kontorsstol, "H05", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 4h
COGNACSGLAS, 7 st, Orrefors, 1900-/2000-tal_33265a_8dc5faf54ed6903_lg.jpeg
COGNACSGLAS, 7 st, Orrefors, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK