11d 19h
VÄGGFOTOGENLAMPA, blått glas och mässing, 1800-/1900-tal_33252a_8dc6043a407984b_lg.jpeg
VÄGGFOTOGENLAMPA, blått glas och mässing, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 19h
VRIL, DALAHÄST OCH FIGUR, 1900-talets andra hälft _33381a_lg.jpeg
VRIL, DALAHÄST OCH FIGUR, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 19h
CHARLES & RAY EAMES, 6 st stolar, "Eames plastic chair", för Vitra, 2013_33475a_lg.jpeg
CHARLES & RAY EAMES, 6 st stolar, "Eames plastic chair", för Vitra, 2013
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
11d 19h
KISTA, konstläder, Mio, 2000-tal_33228a_8dc5ebd8a1026db_lg.jpeg
KISTA, konstläder, Mio, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 19h
FIGURER, 2 st, keramik, AJ Design, Inger & Albert Jansson keramik Motala 1984/86_33450a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 19h
JOHN NYSTRÖM (1888-1945), olja på pannå, signerad och daterad -19_33208a_8dc5ec7dc9b4775_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 19h
RESERVOARPENNOR, 2 st, Soennecken 222 Lady samt Everlast, 1900-talets mitt_33463a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 19h
ARMBANDSUR, Omega Constellation, 1960-/70-tal_33193a_8dc5f9c86d3085c_lg.jpeg
ARMBANDSUR, Omega Constellation, 1960-/70-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 19h
SMÖRBURK OCH SMÖRHUNDAR, 6 st, glas och nysilver, 1900-talets första hälft_33311a_8dc5f9c2c2e56c9_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
11d 19h
ULF JOHANSSON (1938-2018), 2 st skålar, stengods, signerade_33465a_lg.jpeg
ULF JOHANSSON (1938-2018), 2 st skålar, stengods, signerade
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 17h
BORDSLAMPA, keramik, 1900-tal, otydligt signerad_32931a_8dc6046d85e96a3_lg.jpeg
BORDSLAMPA, keramik, 1900-tal, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 17h
ANTTI KOTILAINEN, barstolar, 1 par, "Sola", Martela, 2000-tal_33453a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 17h
MATTA, Kelim, ca 296 x 206 cm_33386a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 296 x 206 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
12d 17h
FÅTÖLJER, 1 par, Skandiform, 2000-tal_33451a_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, Skandiform, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 17h
BROSCH OCH RING, 18k guld, vikt ca 7,7 g_33441a_lg.jpeg
BROSCH OCH RING, 18k guld, vikt ca 7,7 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
12d 17h
RING, 18k guld, med briljantslipad diamant ca 0.35 ct, tot vikt ca 2,8 g_33461a_lg.jpeg
RING, 18k guld, med briljantslipad diamant ca 0.35 ct, tot vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 17h
STEGE, trä, 1900-talets första hälft _33124a_8dc5ebd29acf346_lg.jpeg
STEGE, trä, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 17h
VAS, keramik, 1900-talets första hälft _33153a_8dc5f877c637a19_lg.jpeg
VAS, keramik, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 17h
DAMSKOR, 2 par, NoVita samt Salvatore Ferragamo, 2000-tal_32886a_8dc5aee9d1cd0cb_lg.jpeg
DAMSKOR, 2 par, NoVita samt Salvatore Ferragamo, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 17h
NISSE ZETTERBERG (1910–1986), tusch och akvarell, signerad och daterad 1972_33478a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 18h
SERVISPORSLIN, 78 del, "Swedish grace", Louise Adelborg, Rörstrand, 1900-talets andra hälft _33154a_8dc5f93abdeb07d_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 78 del, "Swedish grace", Louise Adelborg, Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 18h
LAGE HELLMAN, olja på duk, signerad och daterad 62_33187a_8dc5ec7e634afda_lg.jpeg
LAGE HELLMAN, olja på duk, signerad och daterad 62
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
12d 18h
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft_33366a_lg.jpeg
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 18h
ETAGEBORD, tidigt 1900-tal_33145a_8dc5ebd1eede7ac_lg.jpeg
ETAGEBORD, tidigt 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 18h
DUK, linne, Linneväveriet i Horred, ca 250 x 145 cm_33273a_8dc5f86515bf76a_lg.jpeg
DUK, linne, Linneväveriet i Horred, ca 250 x 145 cm
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 18h
HATTDEKORATIONER, nålar mm, mestadels 1900-talets första hälft_33183a_8dc5f885aa35e19_lg.jpeg
HATTDEKORATIONER, nålar mm, mestadels 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 18h
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal_33384a_lg.jpeg
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 18h
ARMBANDSUR, Timex, quartz, 1900-talets andra hälft_33415a_lg.jpeg
ARMBANDSUR, Timex, quartz, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 18h
TALLRIKAR, 6 st, porslin, "Mira Mare", Rörstrand, 1900-talets mitt_33303a_8dc5f8868596d6d_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 18h
ORIENTMATTA, old, ca 247 x 340 cm_33416a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, old, ca 247 x 340 cm
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 18h
KASPER SALTO, 1 par sidobord, för Fritz Hansen, Danmark_33472a_lg.jpeg
KASPER SALTO, 1 par sidobord, för Fritz Hansen, Danmark
Aktuellt bud550 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 18h
DUKAR, 6 st, linne/bomull, 1900-/2000-tal_32907a_8dc605a7149a654_lg.jpeg
DUKAR, 6 st, linne/bomull, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 18h
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets mitt_33147a_8dc6057fd89163e_lg.jpeg
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 18h
KARMSTOLAR OCH STOLAR, 6 del, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal_33455a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
12d 18h
REIJMYREGLAS, 47 del, bla Monica Bratt, 1900-talets andra hälft _33371a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 18h
MATTA, Kelim, Bidjar, semiantik, ca 220 x 127 cm_33382a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, Bidjar, semiantik, ca 220 x 127 cm
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
12d 18h
SAMLING VINTAGE, bla Escada, storlek bla 38_32912a_8dc6069bafacf2d_lg.jpeg
SAMLING VINTAGE, bla Escada, storlek bla 38
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 18h
TAVLOR, 3 st, grafiska blad, 1800-/1900-tal_33404a_lg.jpeg
TAVLOR, 3 st, grafiska blad, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 18h
LISA LARSON, figur, stengods, tax_33156a_8dc5f86bfa625cd_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, stengods, tax
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 18h
HÖRNSKÅP, ek, 1700-talets andra hälft _33139a_8dc5ec7fc4046b9_lg.jpeg
HÖRNSKÅP, ek, 1700-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 18h
BRINGARE, glas, 1900-talets mitt_33152a_8dc5f86e581551b_lg.jpeg
BRINGARE, glas, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 18h
TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, 1900-talets första hälft _33125a_8dc5ef18a0e2eb2_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering800 SEK
12d 18h
FÖRTJÄNSTMEDALJ, silver, Svärdstecknet för kungliga svärdsorden, C.F. Carlman_33161a_8dc5f9cce564cb0_lg.jpeg
FÖRTJÄNSTMEDALJ, silver, Svärdstecknet för kungliga svärdsorden, C.F. Carlman
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 18h
MATTA, Kelim, galleri, ca 287 x 82 cm_33408a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, galleri, ca 287 x 82 cm
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
12d 18h
MONICA BACKSTRÖM, 2 st skålar, glas, Kosta Boda, signerade_33249a_8dc60442937ef98_lg.jpeg
MONICA BACKSTRÖM, 2 st skålar, glas, Kosta Boda, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 18h
SERVETTER, 9 st, linnedamast, 1900-tal, mönster "Draken"_33213a_8dc5fb1fd76cc9e_lg.jpeg
SERVETTER, 9 st, linnedamast, 1900-tal, mönster "Draken"
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 18h
HERTHA BENGTSSON, 6st, assietter, Blå eld, 1900-talets mitt_33172a_8dc5faf2af5cd7e_lg.jpeg
HERTHA BENGTSSON, 6st, assietter, Blå eld, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 18h
GÖRAN WÄRFF, vas, glas, Kosta, 1900-talets andra hälft, signerad Kost 46202 Wärff_33459a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK