All
Allmoge
Asiatiskt Konsthantverk
Belysning
Böcker Kartor & Handskrifter
Design
Diverse
Etnografica
Glas
Keramik
Klockor
Konst
Grafik
Måleri
Fotografi
Skulptur
Leksaker
Mattor
Vapen & Militaria
Mynt & Medaljer
Möbler
Silver
Smycken
Speglar
Technica & Nautica
Textil
Vintage & Fashion
Guld
Instrument
Trädgård
Jubileumsauktion
Fordon
Det dukade bordet
Klassiskt
Retro
Contemporary
9d 11h
IVOR ABRAHAMS (England, 1935-2015), screenprint med collage, signerad och daterad 1973 March_10715a_8db0533820e137c_lg.jpeg
IVOR ABRAHAMS (England, 1935-2015), screenprint med collage, signerad och daterad 1973 March
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering5 000 SEK
9d 11h
SIGVARD BERNADOTTE, 12 kaffekoppar med fat och assietter, "Je t'aime/Golden Sun", Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen_10720a_8db045d6c7687c0_lg.jpeg
SIGVARD BERNADOTTE, 12 kaffekoppar med fat och assietter, "Je t'aime/Golden Sun", Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
9d 11h
SOFFBORD, sk Butlers tray, England, 1900-talets andra hälft _10784a_8db047056870287_lg.jpeg
SOFFBORD, sk Butlers tray, England, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 11h
JENS H QUISTGAARD, ljusstake, vitmetall, Danmark, 1900-talets andra hälft  _10749a_8db05644e83e276_lg.jpeg
JENS H QUISTGAARD, ljusstake, vitmetall, Danmark, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
9d 11h
INGA SEMPÉ, taklampa "Sempe W103 S1", för Wästberg, 2000-tal_10813a_8db039c50b63c27_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
9d 11h
PIERRE FORSELL, vas, mässing, Skultuna _10782a_8db05641fb4ae81_lg.jpeg
PIERRE FORSELL, vas, mässing, Skultuna
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 11h
MÅRTEN CYRÉN OCH JONAS OSSLUND, 6 st, stolar, "Klyka", Miljö Expo, 1900-/2000-tal_10799a_8db05163ac9407f_lg.jpeg
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 11h
SYLVIA STAVE (1908-1994), bordslampa, tenn, Guldsmedsaktiebolaget GAB, Stockholm 1935_10705a_8db044b7bbd037c_lg.jpeg
SYLVIA STAVE (1908-1994), bordslampa, tenn, Guldsmedsaktiebolaget GAB, Stockholm 1935
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 11h
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994, textil Paul Smith_10455a_8dafeacab0ececf_lg.jpeg
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994, textil Paul Smith
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 12h
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994, textil möjligen Paul Smith_10457a_8dafead0ba65fae_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 12h
KELIM, matta, ca 402 x 295 cm_10962a_lg.jpeg
KELIM, matta, ca 402 x 295 cm
Aktuellt bud350 SEK
Värdering18 000 SEK
9d 12h
SIDOBORD, Engelsk stil, 1900-talets andra hälft_10983a_8db05c64a67848b_lg.jpeg
SIDOBORD, Engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 12h
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, större modell, gjutjärn, samtida _10723a_8db05327509a85f_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, större modell, gjutjärn, samtida
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering6 000 SEK
9d 12h
BORDSLAMPOR, 1 par, trä, 1900-talets andra hälft _10780a_8db05328b355dfb_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, trä, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 12h
HYLLA, 1900-talets första hälft_10700a_8db046fadb512bb_lg.jpeg
HYLLA, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
9d 12h
MARIANA MANNER (född 1943), färglitografi, signerad och daterad 93_10737a_8db044d269bb627_lg.jpeg
MARIANA MANNER (född 1943), färglitografi, signerad och daterad 93
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 12h
YNGVE EKSTRÖM, snurrfåtöljer, ett par, ''Rondino'', Yngve Ekström_10906a_lg.jpeg
YNGVE EKSTRÖM, snurrfåtöljer, ett par, ''Rondino'', Yngve Ekström
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 12h
STÅBORD, Byarums Bruk, samtida _10905a_lg.jpeg
STÅBORD, Byarums Bruk, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 12h
SKÄRMVÄGG, orientalisk stil, 1900-/2000-tal_10931a_8db0533a9176784_lg.jpeg
SKÄRMVÄGG, orientalisk stil, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 12h
SKÄRMVÄGG, orientalisk stil, 1900-/2000-tal_10932a_8db0533b948db15_lg.jpeg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
9d 12h
 CLAESSON KOIVISTO RUNE, soffa, Dux, "Alicia"_10350a_8db05c5fe7d4c37_lg.jpeg
CLAESSON KOIVISTO RUNE, soffa, Dux, "Alicia"
Aktuellt bud500 SEK
Värdering18 000 SEK
9d 12h
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, ca 185 x 123 cm_10766a_8db05056b47b5ae_lg.jpeg
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, ca 185 x 123 cm
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 12h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-tal, signerad Sefie_10891a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-tal, signerad Sefie
Startbud200 SEK
Värdering200 SEK
9d 12h
BARPALLAR, 4 st, Fora Form, 2000-tal _10914a_lg.jpeg
BARPALLAR, 4 st, Fora Form, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 12h
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, soffbord, 1900-talets slut, Bruno Mathsson International_10810a_8db0564bb49a588_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, soffbord, 1900-talets slut, Bruno Mathsson International
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 12h
ARMBAND, silver, med bärnsten, 1900-talets andra hälft _10722a_8db044cc8a36d9f_lg.jpeg
ARMBAND, silver, med bärnsten, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering300 SEK
9d 12h
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), färglitografi, signerad och daterad 80 _10876a_lg.jpeg
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), färglitografi, signerad och daterad 80
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 12h
KARMSTOLAR, 5 st, Kusch+Co, 2000-tal_10950a_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 5 st, Kusch+Co, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 12h
ORIENTMATTA, Bochara, signerad, ca 255 x 76 cm_10765a_8db050579ce413c_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Bochara, signerad, ca 255 x 76 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 12h
JASPER MORRISSON, stol, "Hal Ply", Vitra_10874a_lg.jpeg
JASPER MORRISSON, stol, "Hal Ply", Vitra
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
9d 12h
FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall_10821a_8db039c09771597_lg.jpeg
FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 12h
CAFÉBORD, Byarums Bruk, samtida _10806a_8db04717b7f61e2_lg.jpeg
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 12h
CLAESSON KOIVISTO RUNE, "Aria", golvlampa, Örsjö Belysning, formgiven 2005 för Operakällaren i Stockholm_10910a_lg.jpeg
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 12h
KNIVAR, 2 st, samearbeten, 1900-tal_10743a_8db044baf7abd82_lg.jpeg
KNIVAR, 2 st, samearbeten, 1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering500 SEK
9d 12h
KNIVAR, 5 st, samearbeten, 1900-tal_10746a_8db044c5b39da44_lg.jpeg
KNIVAR, 5 st, samearbeten, 1900-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
9d 12h
KNIVAR, 2 st, samearbeten, 1900-tal_10744a_8db044c07031e81_lg.jpeg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
9d 12h
KNIVAR, 2 st, samearbeten, 1900-tal_10745a_8db045d4e6e6bbd_lg.jpeg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
9d 12h
SAMEKNIVAR, 2 st, 1900-talets andra hälft _10924a_8db05640718c691_lg.jpeg
SAMEKNIVAR, 2 st, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
9d 12h
ORIENTMATTA, old, silkeinslag, ca 190 x 120 cm_10930a_8db05338ddcd64c_lg.jpeg
ORIENTMATTA, old, silkeinslag, ca 190 x 120 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 13h
PHILIPPE STARCK, 1 par stolar "Ero S", Kartell, samtida _10870a_lg.jpeg
PHILIPPE STARCK, 1 par stolar "Ero S", Kartell, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
9d 13h
SATSBORD, 2 del, teak, 1950-tal_10747a_8db046f39026483_lg.jpeg
SATSBORD, 2 del, teak, 1950-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 13h
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida _10802a_8db0504d73a5597_lg.jpeg
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 11h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1800-tal_10934a_8db0563bd47a32a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 11h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, orientalisk, 1900-tal, signerad och stämpelsignerad_10703a_8db045ec3426a72_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, orientalisk, 1900-tal, signerad och stämpelsignerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 11h
TALLRIKAR, 4 st, porslin, Kina, 1800-tal_10929a_8db0563cd24c595_lg.jpeg
TALLRIKAR, 4 st, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
10d 11h
KELIMMATTA, galleri, vävd, ca 283 x 81 cm_10894a_lg.jpeg
KELIMMATTA, galleri, vävd, ca 283 x 81 cm
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
10d 11h
BORDSLAMPA, majolika, Rörstrand, 1800-/1900-tal_10831a_8db055280f9d22b_lg.jpeg
BORDSLAMPA, majolika, Rörstrand, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 11h
SOFFBORD, sannolikt England, 1900-talets andra hälft_10785a_8db04703697dd29_lg.jpeg
SOFFBORD, sannolikt England, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

© Software Copyright 2023 Skeleton. All rights reserved.