ARVID KNÖPPEL, skulptur, gips, signerad
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 200 x 295 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
GLOBAL, knivblock, 6 delar, 2000-tal
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 500 SEK
BARSTOL, Pedrali, Italien, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
KAROTT, keramik, Jie, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, Täbriz, sannolikt old, ca 170 x 107 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
COCKTAILRING, 18k vitguld, med safirer och diamanter, tot vikt ca 7,8 g
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
SIDOBORD/BLOMBORD, 1 par, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 200 SEK
SALONGSMÖBEL, 5 del, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
TABURETT, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
SOFFA, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
SEKRETÄR, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
SIDOBORD, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
SPARGRIS, gjutjärn, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 297 x 83 cm
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 3 par, bla silver Stockholm 1958
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
MOCKASKEDAR, 15 st, silver, tot vikt ca 135 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSSTAKAR OCH FAT, keramik, ST.Eriks Upsala
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOLAR, 7 st, Gärsnäs, 2016
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
FIGURER, 2 st, porslin, Beswick England, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
FIGURER, 10 st, skuret och bemålat trä, bla signerade Sigge, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, metall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
SPEGEL MED TRYMÅ, gustaviansk stil, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
AKKE BERGLUND (född ?), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
KORGSTOL, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
ARTHUR PERCY, olja på pannå, signerad
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
PHILIPPE STARCK, barstolar, 3 st, "Masters", Kartell, samtida
Aktuellt bud600 SEK
Värdering5 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, skål, stengods, Rörstrand, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, Kelim, ca 301 x 206 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
SKÅL OCH LOCKBURK, tenn, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
SOFFA, 1900-talets andra hälft, klädsel av kalvskinn
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
JOHN CARLBERG, akvarell, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
PÄLSJACKA, Saga Mink, Södra Päls, Norrköping, sannolikt 1980-/90-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
SKIVSPELARE, Pro-Ject RPM 1 Carbon, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
TAKLAMPA, metall, Luxo, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud200 SEK
Värdering25 000 SEK
CLUBFÅTÖLJER, 1 par, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 300 x 192 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Materia, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 9,4 g
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK