ORIENTMATTA, galleri, ca 190 x 82 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
FICKUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 23,8 g
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
DAMARMBANDSUR, 2 st, bla. Certina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
VAS, porslin, Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
FOLKDRÄKT, Skedevi, Östergötland, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
GARDINLÄNGDER, 1 par, kretong, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering300 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 del, glas, vas och skål, Kosta Boda
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
MORTEL MED STÖT, kalksten, 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
SOFFA, sengustaviansk, omkring år 1800, Sverige
Aktuellt bud250 SEK
Värdering3 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL, fanerad med mahogny, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
STIG LINDBERG, kaffeservis, 13 delar, benporslin, "Blå Husar", Gustavsberg
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, ca 300 x 200 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 SEK
HENNING KOPPEL, taklampa, "Bubi", Pandul, samtida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
ÅKE AXELSSON, karmstol, "Akustik" Gärsnäs, 2016
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
HÄNGLÅS, 2 st, järn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
KAFFEPANNA OCH ALADÅBFORM, koppar, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
BESTICK, 15 del, silver, tot vikt ca 450 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 380 x 257 cm
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering6 000 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
TAKPLAFOND, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Arper, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
HÖG HATT, England, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
BARSTOL, svartlackerat trä, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 500 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 383 x 300 cm
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering6 000 SEK
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
FIGURER, 2 st, glas, bla Murano, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKLAMPA, blyinfattat glas, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
SKRIN, silver, rokokostil, 1900-tal, vikt ca 423 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
SKÅP, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
ORIENTMATTA, Täbriz, ca 225 x 150 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
SKÅL, silver, vikt ca 364 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering1 800 SEK
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
DUKAR, 6 st, linne/bomull, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK