3d 18h
TAKLAMPOR, 2 st, Fagerhults, 1960-/70-tal_33050a_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 2 st, Fagerhults, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 18h
VITRINSKÅP, rokokostil, ek, 1800-tal_32695a_8dc59362bf58ec9_lg.jpeg
VITRINSKÅP, rokokostil, ek, 1800-tal
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering7 000 SEK
3d 18h
BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal_32742a_8dc5a0088c863ae_lg.jpeg
BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 18h
ORIENTMATTA, sannolikt old, ca 250 x 333 cm_32925a_8dc5ac1de93aee7_lg.jpeg
ORIENTMATTA, sannolikt old, ca 250 x 333 cm
Aktuellt bud400 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 18h
BORDSLAMPA, teak, sannolikt Alf Svensson Bergboms, 1950-/60-tal_32728a_8dc59fec0b302c9_lg.jpeg
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 18h
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, "Uten Silo", Vitra, samtida_32691a_8dc59fef5d9a971_lg.jpeg
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, "Uten Silo", Vitra, samtida
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 18h
BOX ARKITEKTER, golvlampa, PJ80, Örsjö Belysning, samtida_32692a_8dc59368b7141a9_lg.jpeg
BOX ARKITEKTER, golvlampa, PJ80, Örsjö Belysning, samtida
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 18h
VASER, 2 st, keramik, Uppsala Ekeby samt Etelhem, 1900-talets andra hälft_32915a_8dc5a2a9466c259_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 18h
COLLIER OCH ARMBAND, silver, med turkoser och emaljarbete, sannolikt 1900-talets första hälft _32770a_8dc59ffaed3e4b6_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 18h
ERIK REIMHULT (1915–1999), skulptur, snidat trä, signerad och otydligt daterad _32971a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 18h
BÅLSKÅL, nysilver, jugend, tidigt 1900-tal, större modell_32443a_8dc5a29605db9b7_lg.jpeg
BÅLSKÅL, nysilver, jugend, tidigt 1900-tal, större modell
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 18h
MANIKYRSET, Solingen, Tyskland, 1900-talets andra hälft _32045a_8dc4f076596fdc7_lg.jpeg
MANIKYRSET, Solingen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 18h
SOFFA, tvådelad, 2000-tal_33016a_lg.jpeg
SOFFA, tvådelad, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 18h
GOLVFIGUR, skuret och bemålat trä, 1900-/2000-tal_32844a_8dc5a3228e9dc75_lg.jpeg
GOLVFIGUR, skuret och bemålat trä, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 18h
MATTA, galleri, Kelim, ca 293 x 78 cm_33035a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Kelim, ca 293 x 78 cm
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 18h
 FÄLLBORD, "Krogsta", ur Ikeas 1700-talsserie_33057a_lg.jpeg
FÄLLBORD, "Krogsta", ur Ikeas 1700-talsserie
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 19h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Henderson_32833a_8dc5af039b4c0d0_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Henderson
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
3d 19h
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 280 x 73 cm_32656a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 280 x 73 cm
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 19h
BORDSFOTOGENLAMPA, sent 1800-tal_32774a_8dc5a004e045009_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, sent 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 19h
ESCADA, skärp, svart läder, 1900-talets slut_32054a_8dc4f0492fb726e_lg.jpeg
ESCADA, skärp, svart läder, 1900-talets slut
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 19h
NORM ARCHITECTS, bordslampa, "Stone lamp", Menu, samtida_32748a_8dc5a006a8a9d72_lg.jpeg
NORM ARCHITECTS, bordslampa, "Stone lamp", Menu, samtida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
3d 19h
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal_32986a_lg.jpeg
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 19h
ALVAR AALTO, vas, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland_32760a_8dc5ac09ca6d9d8_lg.jpeg
ALVAR AALTO, vas, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland
Aktuellt bud500 SEK
Värdering300 SEK
3d 19h
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 300 x 75 cm_32922a_8dc5ac1f2e1c70c_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 300 x 75 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 17h
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, Leco, 1960-/70-tal_33018a_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, Leco, 1960-/70-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 17h
KAY BOJESEN, vitrinskåp, Danmark, 2000-tal_32985a_lg.jpeg
KAY BOJESEN, vitrinskåp, Danmark, 2000-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 17h
ARMBANDSUR, 3 st, bla Seiko, 1900-talets mitt_32421a_8dc5a30e1fc5fd7_lg.jpeg
ARMBANDSUR, 3 st, bla Seiko, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 17h
BURBERRY, halsduk, kashmir, 2000-tal_32827a_8dc5a2a2832f63c_lg.jpeg
BURBERRY, halsduk, kashmir, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 17h
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA-108", Vitra, samtida_33045a_lg.jpeg
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA-108", Vitra, samtida
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 17h
CIGARETTMUNSTYCKEN, 2 st, bla silver och bärnsten, tidigt 1900-tal_32763a_8dc5a014daab715_lg.jpeg
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
4d 17h
BYRÅ, fanerad med björk, 1930-/40-tal_33100a_lg.jpeg
BYRÅ, fanerad med björk, 1930-/40-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 17h
ÖRHÄNGEN, 2 par, 18k guld, total vikt ca 4,1 g_32835a_8dc5a003f85f8c7_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 2 par, 18k guld, total vikt ca 4,1 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 17h
BENGT LANDIN (född 1933), färglitografi, signerad och numrerad 111/250_32660a_8dc5af030920cdd_lg.jpeg
BENGT LANDIN (född 1933), färglitografi, signerad och numrerad 111/250
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 17h
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, matsalsmöbel, 13 delar, NK, 1965_32958a_lg.jpeg
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, matsalsmöbel, 13 delar, NK, 1965
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
4d 17h
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur Ikeas 1700-talsserie_33102a_lg.jpeg
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur Ikeas 1700-talsserie
Startbud200 SEK
Värdering8 000 SEK
4d 17h
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur Ikeas 1700-talsserie_33103a_lg.jpeg
Aktuellt bud900 SEK
Värdering8 000 SEK
4d 17h
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, "Medevi Brunn",ur Ikeas 1700-talsserie_33053a_lg.jpeg
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, "Medevi Brunn",ur Ikeas 1700-talsserie
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering8 000 SEK
4d 17h
MATTA, Kelim, ca 294 x 202 cm_32992a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 294 x 202 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
4d 17h
BRINGARE, porslin, sannolikt Italien, 1900-talets slut_32781a_8dc5a01ae6bc87c_lg.jpeg
BRINGARE, porslin, sannolikt Italien, 1900-talets slut
Aktuellt bud850 SEK
Värdering300 SEK
4d 17h
FOLKE ERIKSSON (1913-1992), färglitografi, signerad och daterad -75_32334a_8dc5af4f472fb82_lg.jpeg
FOLKE ERIKSSON (1913-1992), färglitografi, signerad och daterad -75
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 18h
BRASVERKTYG, smide, 1900-tal_32730a_8dc59ff67a9260f_lg.jpeg
BRASVERKTYG, smide, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 18h
COCKTAIL- OCH CHAMPAGNESKÅLAR, 11 st, glas, 2000-tal_32856a_8dc5ac0ce0dc676_lg.jpeg
COCKTAIL- OCH CHAMPAGNESKÅLAR, 11 st, glas, 2000-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
4d 18h
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, signerad SP Orrefors 1945_32778a_8dc5ac09266fb74_lg.jpeg
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, signerad SP Orrefors 1945
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 18h
GUNNAR NYLUND, ytterfoder, stengods, Rörstrand_32727a_8dc5ac087bd13af_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, ytterfoder, stengods, Rörstrand
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 18h
DAMARMBANDSUR, Emporio Armani, stål, 1900-/2000-tal_32136a_8dc4f2fd767366b_lg.jpeg
DAMARMBANDSUR, Emporio Armani, stål, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 18h
TAKLAMPA, 1970-tal_32732a_8dc59fe7ba740a6_lg.jpeg
TAKLAMPA, 1970-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 18h
LJUSSTAKAR, 5 st, mässing, House Doctor, 2000-tal_32752a_8dc5a013750dec6_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 5 st, mässing, House Doctor, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 18h
ARMBAND, 18k guld, x-länk, vikta ca 14,8 g_32719a_8dc59ffc9541fa0_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, x-länk, vikta ca 14,8 g
Aktuellt bud6 200 SEK
Värdering7 500 SEK