9h 24 m
PHILIPPE STARCK, 1 par, barnkarmstolar, "Lou Lou Ghost chair", Kartell, samtida_31725a_8dc48d32f255dc7_lg.jpeg
PHILIPPE STARCK, 1 par, barnkarmstolar, "Lou Lou Ghost chair", Kartell, samtida
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 200 SEK
9h 26 m
FÅRSKINN, svart ull, till fåtöljen "Jetson" av Bruno Mathsson, Skandilock Design, samtida_31732a_8dc4a4d1cd4ca0b_lg.jpeg
FÅRSKINN, svart ull, till fåtöljen "Jetson" av Bruno Mathsson, Skandilock Design, samtida
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 500 SEK
9h 28 m
RING, 18k guld, vikt ca 4,5 g_31667a_8dc48df377004df_lg.jpeg
RING, 18k guld, vikt ca 4,5 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
9h 30 m
FÅRSKINN, svart ull, till fåtöljen "Jetson" av Bruno Mathsson, Skandilock Design, samtida_31731a_8dc4a4d0f658050_lg.jpeg
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 500 SEK
9h 32 m
KARMSTOLAR, 1 par, gustavianska, 1700-tal_31285a_8dc4423ca4e38b5_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, gustavianska, 1700-tal
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering3 000 SEK
9h 34 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad och daterad -44_31709a_8dc4803063b80c0_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad och daterad -44
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9h 36 m
MATTA, Kelim, ca 297 x 199 cm_31838a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 297 x 199 cm
Aktuellt bud900 SEK
Värdering3 000 SEK
9h 38 m
ARMBAND, 18k guld och odlade pärlor, tot vikt ca 11,3 g_31825a_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld och odlade pärlor, tot vikt ca 11,3 g
Aktuellt bud4 400 SEK
Värdering6 000 SEK
9h 40 m
LJUSKRONA, 1900-talets mitt_31786a_lg.jpeg
LJUSKRONA, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
9h 42 m
BESTICK, silver, tot vikt exkl sax ca 160 g_31599a_8dc48bc882e86a2_lg.jpeg
BESTICK, silver, tot vikt exkl sax ca 160 g
Aktuellt bud600 SEK
Värdering500 SEK
9h 44 m
SALONGSBORD, Louis VIX-stil, 1900-talets första hälft, skiva av cararramarmor_31877a_lg.jpeg
SALONGSBORD, Louis VIX-stil, 1900-talets första hälft, skiva av cararramarmor
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
9h 46 m
ÅKE WICKSTRÖM (född 1927), olja på duk, signerad_31768a_lg.jpeg
ÅKE WICKSTRÖM (född 1927), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9h 48 m
ORIENTMATTA, ca 296 x 199 cm_31809a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, ca 296 x 199 cm
Aktuellt bud900 SEK
Värdering4 000 SEK
9h 50 m
KLÄDSKÅP, björk, 1900-talets första hälft _31810a_lg.jpeg
KLÄDSKÅP, björk, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
9h 52 m
RING, 18k guld, med turkos, svenska stämplar IM & S 1958, tot vikt ca 3,9 g_31739a_8dc48dfd30b7ba1_lg.jpeg
RING, 18k guld, med turkos, svenska stämplar IM & S 1958, tot vikt ca 3,9 g
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering1 800 SEK
9h 54 m
SÄNGBORD, 1800-/1900-tal_31860a_lg.jpeg
SÄNGBORD, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 000 SEK
9h 56 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad_31653a_8dc498031ec6751_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
9h 58 m
GUNNAR LINDBERG (1915-1997), olja på pannå, signerad och daterad -55_31688a_8dc4802fa1872df_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10h 00 m
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, Leco, 1960-/70-tal_31640a_8dc49abeafe33d6_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, Leco, 1960-/70-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering3 000 SEK
10h 02 m
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, samtida, justerbar ljusstyrka och färgtemperatur_31773a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10h 04 m
BÄGARE, silver, England, 1800-/1900-tal, vikt ca 223 g_31364d_8dc44d489685bee_lg.jpeg
BÄGARE, silver, England, 1800-/1900-tal, vikt ca 223 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
10h 06 m
SEKRETÄR, 1800-talets andra hälft _31855a_lg.jpeg
SEKRETÄR, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
10h 08 m
HERBERT SNELL (1860-1936), olja på pannå, otydligt signerad_31654a_8dc498027cd93ce_lg.jpeg
HERBERT SNELL (1860-1936), olja på pannå, otydligt signerad
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
10h 10 m
LEMANIA, damarmbandsur, 18k guld, tot vikt ca 28g_31678a_8dc48dec0067aa3_lg.jpeg
LEMANIA, damarmbandsur, 18k guld, tot vikt ca 28g
Aktuellt bud6 400 SEK
Värdering8 000 SEK
10h 12 m
INGA SEMPÉ, taklampa, "W103" Rail Lamp, Wästberg, 2000-tal_31821a_lg.jpeg
INGA SEMPÉ, taklampa, "W103" Rail Lamp, Wästberg, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10h 14 m
BADKARSSOFFA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft_31800a_lg.jpeg
BADKARSSOFFA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
10h 16 m
BROSCHNÅL, 18k guld, med turkos och orientpärlor, GD & Co 1972, vikt ca 1,9 g_31737a_8dc48dfc9f645f6_lg.jpeg
BROSCHNÅL, 18k guld, med turkos och orientpärlor, GD & Co 1972, vikt ca 1,9 g
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
10h 18 m
FAT SAMT VASER, 3 del, keramik, Laholm, 1900-talets mitt_31820b_lg.jpeg
FAT SAMT VASER, 3 del, keramik, Laholm, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
10h 20 m
BALJA, koppar, 1900-talets början_31643a_8dc48bbf1df63f4_lg.jpeg
BALJA, koppar, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
10h 22 m
KAY BOJESEN, vitrinskåp, Danmark, 2000-tal_31881a_8dc48df7efa81bc_lg.jpeg
KAY BOJESEN, vitrinskåp, Danmark, 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering3 000 SEK
10h 24 m
 VAS, gjutjärn, art déco, Ebeverken, Huskvarna, 1900-talets första hälft_31580a_8dc48bc1f7a6c11_lg.jpeg
VAS, gjutjärn, art déco, Ebeverken, Huskvarna, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering400 SEK
10h 26 m
MATTA, Kelim, ca 291 x 204 cm_31851a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 291 x 204 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
10h 28 m
TAKLAMPA, metall och glas, 1930-tal_31634a_8dc48bc547b2a40_lg.jpeg
TAKLAMPA, metall och glas, 1930-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
10h 30 m
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft_31635a_8dc48bc0303e5b3_lg.jpeg
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
10h 32 m
 STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_31817a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10h 34 m
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_31792a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10h 36 m
SAMLING TÄNDSTICKOR, 1900-talets mitt_31631a_8dc48fd909c9029_lg.jpeg
SAMLING TÄNDSTICKOR, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10h 38 m
RAY & CHARLES EAMES, 1 par stolar 'EA 105', Vitra, 2000-tal_31815a_lg.jpeg
RAY & CHARLES EAMES, 1 par stolar 'EA 105', Vitra, 2000-tal
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
10h 40 m
TABURETT, 1800-/1900-tal_31799a_lg.jpeg
TABURETT, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
10h 42 m
BESTICK, 19 del, silver, "Musslan", Finland, år 1872/75, tot vikt ca 287 gram_31728a_8dc48f96c078e3d_lg.jpeg
BESTICK, 19 del, silver, "Musslan", Finland, år 1872/75, tot vikt ca 287 gram
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
10h 44 m
ÖVERLAKAN OCH ÖRNGOTT, ca 18 del, med vitbroderi och hålbrodyr, sannolikt 1900-talets första hälft_31692a_8dc4a55ea46045d_lg.jpeg
ÖVERLAKAN OCH ÖRNGOTT, ca 18 del, med vitbroderi och hålbrodyr, sannolikt 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
10h 46 m
ANDERS HELLSTEN (1916-1990), olja på duk, signerad och daterad -56_31707a_8dc480344c7c3a1_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 9h
TRÄDGÅRDSURNA PÅ KOLONN, gjutjärn, samtida_31789a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNA PÅ KOLONN, gjutjärn, samtida
Aktuellt bud700 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 9h
LARS EJE LARSSON (född 1954), akvarell, signerad_31452a_8dc480364323c0b_lg.jpeg
LARS EJE LARSSON (född 1954), akvarell, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 9h
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, mattlackerad metall, Luxo, 2000-tal_31753a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 9h
BARPALL, "Atelier", TAF Studio, Artek, 2021/22_31878a_lg.jpeg
BARPALL, "Atelier", TAF Studio, Artek, 2021/22
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 9h
LOUNGEMÖBEL, 4 delar, Mio, 2023_31698a_8dc48bcb985df54_lg.jpeg
LOUNGEMÖBEL, 4 delar, Mio, 2023
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 9h
VATTENKANNA, koppar och mässing, Danmark, 1900-talets andra hälft_31726a_8dc48e764c9d55c_lg.jpeg
VATTENKANNA, koppar och mässing, Danmark, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK