1d 12h
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal_35943a_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 12h
OTTO JANSSON (1879-1949), olja på pannå, signerad
_36271a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 12h
 RICHARD WOODS, vas, keramik, "Tree Trunk", Hay, nutida_36147a_8dc8b884abfe27c_lg.jpeg
RICHARD WOODS, vas, keramik, "Tree Trunk", Hay, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 12h
FÄLLBORD, "Björnsholm", ur Ikeas 1700-talsserie_36218a_8dc8b0302a9a9c1_lg.jpeg
FÄLLBORD, "Björnsholm", ur Ikeas 1700-talsserie
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 12h
URNA, gjutjärn, möjligen Bolinder Stockholm, tidigt 1900-tal_36070a_8dc8c457866234d_lg.jpeg
URNA, gjutjärn, möjligen Bolinder Stockholm, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 12h
STEFAN BORSELIUS, 4 st stolar, "Dundra", Blå Station, 2000-tal_36089a_8dc8ad4f79fe5b5_lg.jpeg
STEFAN BORSELIUS, 4 st stolar, "Dundra", Blå Station, 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 12h
MARI SIMMULSON, vas, keramik, Upsala-Ekeby, signerad MS_36075a_8dc8b887ace29d4_lg.jpeg
MARI SIMMULSON, vas, keramik, Upsala-Ekeby, signerad MS
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 200 SEK
1d 12h
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på pannå, signerad_36280a_lg.jpeg
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 12h
TAKLAMPA, Flos, "Light point zero", samtida_36111a_8dc8c653be70e27_lg.jpeg
TAKLAMPA, Flos, "Light point zero", samtida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 12h
FOLKDRÄKT, "Sverigedräkt", strlk S_36110a_8dc8c6ab3c829a0_lg.jpeg
FOLKDRÄKT, "Sverigedräkt", strlk S
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 12h
MIDJESPÄNNE, sterlingsilver, till Sverigedräkt, Christer Tonnby Unnaryd 1987_36037a_8dc8bba619a675b_lg.jpeg
MIDJESPÄNNE, sterlingsilver, till Sverigedräkt, Christer Tonnby Unnaryd 1987
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 800 SEK
1d 12h
BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad, 0.46 ct, G/VVS2, i microfilm från IGI_36159a_8dc8c505c787511_lg.jpeg
BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad, 0.46 ct, G/VVS2, i microfilm från IGI
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
1d 12h
KAFFESKEDAR, 11 st, silver, tot vikt ca 148 g _36182a_8dc8c5717795094_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 11 st, silver, tot vikt ca 148 g
Aktuellt bud850 SEK
Värdering500 SEK
1d 12h
TAKLAMPA, svartlackerad metall, Globen Lighting, samtida_36009a_8dc8ae41dd56605_lg.jpeg
TAKLAMPA, svartlackerad metall, Globen Lighting, samtida
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 12h
TAKLAMPA, Globen Lightning, samtida_36063a_8dc8ae410eeea6b_lg.jpeg
TAKLAMPA, Globen Lightning, samtida
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 12h
VAS, stengods, Søholm, Danmark, 1960-/70-tal_36117a_8dc8b7e2abe1730_lg.jpeg
VAS, stengods, Søholm, Danmark, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 12h
HAORI/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft _35955a_lg.jpeg
HAORI/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 12h
KORG/VÄSKA,, Japan, 1900-talets andra hälft_35954a_lg.jpeg
KORG/VÄSKA,, Japan, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 12h
BORDSLAMPA, metall, "Dakapo", art décostil, Ikea, 1993_36131a_8dc8b7e201dd640_lg.jpeg
BORDSLAMPA, metall, "Dakapo", art décostil, Ikea, 1993
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
1d 12h
SERVIS, 8 del, keramik, Danmark, sannolikt 1960-/70-tal_36169a_8dc8c56dbb729db_lg.jpeg
SERVIS, 8 del, keramik, Danmark, sannolikt 1960-/70-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 12h
SKÅLAR, 3 + 11 st, porslin, Kina, 1900-tal_36170a_8dc8c517db90964_lg.jpeg
SKÅLAR, 3 + 11 st, porslin, Kina, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 12h
SKÅLAR OCH ASSIETTER, 12 del, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop_36136a_8dc8b881f282eb7_lg.jpeg
SKÅLAR OCH ASSIETTER, 12 del, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
1d 13h
CHRIS MARTIN, "Icha", barpallar, 1 par, Massproduction, samtida_36214a_8dc8adf7904ef12_lg.jpeg
CHRIS MARTIN, "Icha", barpallar, 1 par, Massproduction, samtida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 13h
SKEDAR, 3 st, mässing, 1800-tal_36275a_lg.jpeg
SKEDAR, 3 st, mässing, 1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 13h
PIEDESTAL, 1800-talets andra hälft _36355a_lg.jpeg
PIEDESTAL, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 13h
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 7,3 g_36019a_8dc8bba4b51bbbc_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 7,3 g
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 500 SEK
1d 13h
VASER, 2 st, rött glas, sannolikt Monica Bratt, Reijmyre_36148a_8dc8b896f8fe0bc_lg.jpeg
VASER, 2 st, rött glas, sannolikt Monica Bratt, Reijmyre
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 13h
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_35956a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 13h
RAYMOND WEIL, herrarmbandsur, Geneve, quartz_36048a_8dc8bba2dc601ad_lg.jpeg
RAYMOND WEIL, herrarmbandsur, Geneve, quartz
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
1d 13h
MATTA, Gabbeh, sent 1900-/2000-tal, ca 192 x 164 cm_36254a_lg.jpeg
MATTA, Gabbeh, sent 1900-/2000-tal, ca 192 x 164 cm
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 13h
ROLF FRANSSON, byrå, "Artic", Voice, samtida_36346a_lg.jpeg
ROLF FRANSSON, byrå, "Artic", Voice, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 13h
INGE ERIKSSON (född 1945), olja på duk, siganerad och daterad 1991_36302a_lg.jpeg
INGE ERIKSSON (född 1945), olja på duk, siganerad och daterad 1991
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 13h
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur IKEA:s 1700-talsserie_35946a_lg.jpeg
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur IKEA:s 1700-talsserie
Startbud200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
1d 13h
BORDSLAMPSFOT, stengods, Søholm, Danmark, 1960-/70-tal_36124a_8dc8b7e33bc8860_lg.jpeg
BORDSLAMPSFOT, stengods, Søholm, Danmark, 1960-/70-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
1d 13h
SAMLING GRAFISKA BLAD, ca 30 st, mestadels 1800-tal, bla litografier efter Honoré Daumier_36272a_lg.jpeg
SAMLING GRAFISKA BLAD, ca 30 st, mestadels 1800-tal, bla litografier efter Honoré Daumier
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 13h
TAKLAMPA, industrimodell, 1900-tal, större modell_36304a_lg.jpeg
TAKLAMPA, industrimodell, 1900-tal, större modell
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 13h
FRUKTSERVIS, 9 del, glas, Boda, 1900-talets andra hälft_36038a_8dc8c467ca8b309_lg.jpeg
FRUKTSERVIS, 9 del, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 13h
KARAFF, glas, tidigt 1900-tal_36291a_lg.jpeg
KARAFF, glas, tidigt 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 13h
GOLVLAMPA, 2000-tal_36104a_8dc8b7a334e6a3e_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 2000-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 13h
GOLVLAMPA, 2000-tal_36102a_8dc8b793636a4fc_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 2000-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 13h
LIKÖRGLAS, 6 st, glas, Johansfors, 1950-tal_36020a_8dc8c456fc07c9b_lg.jpeg
LIKÖRGLAS, 6 st, glas, Johansfors, 1950-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
1d 13h
LEIF WIKNER, taklampa, furu, 1900-talets andra hälft_35959a_lg.jpeg
LEIF WIKNER, taklampa, furu, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 13h
TRÄDGÅRDSSOFFA, vitmålad aluminium, Riab, ormbunkemodell, 1900-talets andra hälft _36026a_8dc8b783b5be2d3_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSSOFFA, vitmålad aluminium, Riab, ormbunkemodell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud750 SEK
Värdering2 500 SEK
1d 13h
TRÄDGÅRDSBORD, vitmålad aluminium, ormbunkemodell, 1900-talets andra hälft _36024a_8dc8c64cea81904_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSBORD, vitmålad aluminium, ormbunkemodell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 13h
TRÄDGÅRDSFÅTÖLJ, vitmålad aluminium, Riab, ormbunkemodell, 1900-talets andra hälft _36025a_8dc8ae3776e6afc_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSFÅTÖLJ, vitmålad aluminium, Riab, ormbunkemodell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 13h
MARI SIMMULSON, vas, keramik, "Sagina", Upsala Ekeby, 1900-talets mitt_36044a_8dc8b8893497037_lg.jpeg
MARI SIMMULSON, vas, keramik, "Sagina", Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 13h
HÄNGSKÅP, 1700-talets andra hälft, med senare underrede_36345a_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, 1700-talets andra hälft, med senare underrede
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 13h
VAS, glas, "Splash vase", HAY, nutida_36143a_8dc8b87ebadd582_lg.jpeg
VAS, glas, "Splash vase", HAY, nutida
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK

Ändrade öppettider: 20/6 stänger 15.00
21/6, 3/7, 15-26/7 STÄNGT