ROLF BERG, 1 par, figurer, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
FIGUR, gips, tomte, 1900-tal
FIGUR, gips, tomte, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ALVAR AALTO, barnstol, modell N65, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering700 SEK
TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MONA STARFELT (1931-2008), färglitografi, signerad och numrerad
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
ODD JACOBSEN, 2 st färglitografier, signerade och numrerade 194/275 och 242/275
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
JOSEF FRANK, kudde, "Italian dinner", linne, Firma Svenskt Tenn, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
MARION BELIN (1933-2022), handkolorerad litografi, signerad och numrerad 8/20
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
DALATUPPAR, 2 st, målat trä, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
OIVA TOIKKA, 7 st assietter, glas, "Fauna", Nuutajärvi, Finland, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSPALLAR, 1 par, Byarum, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Slutpris5 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på papper, otydligt signerad
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GUNNAR CYRÉN, karaff, glas, "Sofiero", Orrefors
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
LISA LARSON, figurin, stengods, "Oscar", ur serien Sekelskifte, Gustavsberg
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
ROLAND SVENSSON, färglitografi, signerad och numrerad 12/360
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
BURK MED LOCK, glas och nysilver, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKE, mässing, 1800-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris15 000 SEK
Värdering20 000 - 22 000 SEK
ÄGGHÖNOR, 2 st, porslin, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, "B-108", Bergboms, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
ESPRESSOMASKIN, Isomac, Italien, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och glas, omkring år 1900
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
STAFAN SNIDARE (född 1939), akvarell, signerad och daterad -91
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
WILKE ADOLFSSON, pokal på hög fot, glas, graalteknik, signerad och daterad 1999
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
LARS HELLSTEN, skål, glas, "Butterfly", Orrefors, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
MORTEL, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 SEK
SIGILL, vitmetall, jugend, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SPELBORD, tidigt 1900-tal
SPELBORD, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
LISA LARSON, ljusstake, stjärngosse, stämpelmärkt
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar ALT, 1933
Slutpris5 200 SEK
Värdering6 000 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Pingviner", ur serien Noaks Ark, Gustavsberg, osignerad
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK