BRICKA, silver, GEWE, 1959, vikt ca 150 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 200 SEK
SKÅLAR SAMT LJUSSTAKAR, 5 del, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FIGURIN, tomte, keramik, Tyskland, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KAI MORTEN-GLUD (1912-1992), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
CHARLES SJÖHOLM (född 1933), olja på pannå, signerad
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
CARL MALMSTEN, 4 st stolar, "Lilla Åland", Stolab, år 1987
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, CG Hallberg, 1957
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
ASSIETTER, 12 st, keramik, Upsala Ekeby
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
IVAN PETERSSON, olja på pannå, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
ARMBAND, 18k guld, bismarck, vikt ca 8,4 g
Slutpris7 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, bokhylla, "Öresund", teak, Bra Bohag, Karl Andersson, 1950-/60-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
JOHNNY MATTSSON, skål, monogramsignerad
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
BENGTOLLE OLDINGER (1911-1988), olja på duk, signerad
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
VAS, porslin, Karlskronas porslinfabrik, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
HURTSSKRIVBORD, engelsk stil, 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
POTTSKÅP, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris9 600 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
SAMLING MYNT, 13 st, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KARBIDLAMPA, mässing, Primus, no 1024
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BÖCKER, 4 st, bla om silversmide, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
FICKUR, 2 st, silver, Omega samt Longines, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
SEKRETÄR, 1900-talets början
SEKRETÄR, 1900-talets början
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
HEE WELLING, skrivstol, "AAC20", HAY, Danmark, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering700 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,7 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg
Slutpris750 SEK
Värdering1 500 SEK
ARMBANDSUR, 9 st samt klockhänge, vit- och gulmetall, bla Axxcent, LK, Titus, Moretime och Regal, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BRICKBORD, enligt uppgift Iran, 1970-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
SKÅP, Axel Beckman Möbelfabrik Norrköping, 1930-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 800 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
HÄNGE MED HALSKEDJA, 18k guld, med bla diamanter, tot vikt ca 3,5 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
FICKUR, 4 st, silver, 1900-talets första hälft
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
MOCKASERVIS, 13 del, porslin, "Sanssouci", Rosenthal, 1900-talets mitt
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SKÅL, silver, GAB, 1952, vikt ca 200 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 500 SEK
ULLA PROCOPÉ, 6 st mockakoppar med fat, stengods, "Ruska", Arabia
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-talets slut
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
ERIK HÖGLUND, 9 del, glas, Boda, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
BENGT ORUP, 4 st, glas, "Strikt", Johansfors, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TISSOT, armbandsur, 18k guld, tot vikt ca 10 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
HÄNGE, 18k guld, med orange sten, tot vikt ca 2,1 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, Orrefors
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
KAFFESKEDAR, 5 st, silver, GAB, 1933, tot vikt ca 86 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 SEK