ETERNA, armbandsur, gulddoublé 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
OLLE IDEWALL (1928-1991), olja på duk, signerad
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
PLÄTTLAGG, 2 st, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VAS SAMT SKRIN, glas och metall, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SKÖLD, metall och sammet, nutida
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
RAINER MUTSCH, golvlampa, "Orchid", Axolight, samtida
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK
SKULPTUR, gips, 1900-tal, osignerad
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
PLÅTBURKAR, 2 st, AB Svea Choklad Norrköping och Karamell & Chokladfabriken Sonja, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
JULSERVIS, 22 del, porslin, "God Jul", Gustafsberg
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
CERTINA, armbandsur, gulddoublé 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HÄNGE, 18k guld, hjärta, vikt ca 0,8 g
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
BOKBAND, 8 vol, Viktor Rydbergs Skrifter, Albert Bonniers Förlag, Stockholm 1928
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KORGAR, 2 st, 1900-tal
KORGAR, 2 st, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ARMBANDSUR, 5 st, vit- och gulmetall, Facit, Visa, Moretime, Inex och La Couronne, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TRÄSNITT, Japan, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
ARMBANDSUR, 3 st, gulmetall, bla Choice, Pulsar, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, soffbord, Mathsson International, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
IVAR ÅLENIUS BJÖRK, 3 st, ljusstakar, mässing, "Liljan", Ystad metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
CARL EMIL HAGSTRÖM (1892-1982), olja på pannå, signerad och daterad 1950
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HÅLSLAG, metall, AB Tengwall, Helsingborg, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SEIKO, armbandsur, SQ100, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
HERMÈS, slips, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, 1900-tal
SAMLING BIJOUTERIER, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 7 del, teak, Jutlandia, 2000-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 000 SEK
SKÅL, ASK SAMT KANNA, keramik, Upsala Ekeby och Erik Mornils Nittsjö, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SEIKO, armbandsur, rostfritt stål, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VAS, porslin, Rörstrand, 1900-talets början
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, 9 st, vit- och gulmetall, bla Facit, Moretime, Pulsar, Catron, Rado, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
KLÄDSKÅP, ek, 1900-talets början
Slutpris750 SEK
Värdering1 500 SEK
GRYTUNDERLÄGG, gjutjärn, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER, porslin, "Prins Eugens Waldemarsudde", Gustavsberg, 1900-/2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
ARMBANDSUR, 8 st, gulmetall, bla Timex, Inez, Chaika, Nilax, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
GOLVTOMTE MED LYKTA, keramik, Heissner, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 SEK
SAMLING KLOCKOR, vit- och gulmetall, ca 15 st, bla Hudson, Fé, Helsa, Dolmy, 1900-/2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
BERTIL VALLIEN, flaska / vas, glas, Kosta Boda Artist Collection, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STINSLYKTOR, 3 st, plåt, 1800-/1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
SAMLING HANDTAG OCH KROKAR, mässing, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, gulmetall, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SERVISPORSLIN, 15 del, "Ostindia", Rörstrand
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
ARMBANDSUR, 6 st, gul- och vitmetall, bla Helvetia, Terval, Tajms, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
TEXTILSAXAR, 4 st, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
ARMBANDSUR, Seiko, gulddoublé, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LOUNGEFÅTÖLJ, "Guest", La Cividina, Italien, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
SAMLING HALSBAND, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
VATTENRESERVOAR, koppar, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
FOTBOLLSSPEL, samtida
FOTBOLLSSPEL, samtida
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
GUSTAV KLIMT, efter, smyckesgarnityr,  gulmetall och porslin, "Artis Orbis", Goebel
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK