LOEWE, armband, metall och läder, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
HERTHA BENGTSSON, karott, porslin, "Blå Eld", Rörstrand
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
HERTHA BENGTSSON, 4 st skålar, porslin, "Blå Eld", Rörstrand
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
HERTHA BENGTSSON, 11 mattallrikar, porslin, "Blå Eld", Rörstrand
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
HERTHA BENGTSSON, 12 djupa tallrikar, porslin, "Blå Eld", Rörstrand
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Rörstrand, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FAT, keramik, "Bali", Törngrens, Falkenberg, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BERTIL VALLIEN, flaska / vas, glas, Kosta Boda
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
WILHELM KÅGE, skålfat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BRIO, järnväg, trä, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
TAKLYKTA, glas och mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
BERTIL VALLIEN, ytterfoder, glas, Kosta Boda
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SAMLING BIJOUTERIER OCH SILVERSMYCKEN, mestadels 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, swedish modern, 1930-/40-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
DAMARMBANDSUR, 5 st, stål och doublé, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SOFFA, allmoge, furu, 1800-/1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
KANNA, med tappkran, koppar, 1800-/1900-tal, större modell
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SKOLPLANSCH, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
HERTHA BENGTSSON, 15 del, teservis, "Koka Blå", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
SERVERINGSVAGN, Åry, Nybro, 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
FICKUR, silver, Omega, tidigt 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
GULDSMYCKEN, 18k, tot vikt ca 6 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
SERVISDELAR, 10 del, porslin, "Grön Anna", Rörstrand
Slutpris400 SEK
Värdering700 SEK
DALAHÄSTAR, 3 st, trä, bemålade, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
RINGAR, 5 st, silver, 1900-/2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK
TVINGAR, 6 st, metall och trä, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
RINGAR, 5 st, silver, med ädelstenar, 1900-/2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 SEK
SPEGEL, teak, Johansfors spegelfabrik, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ALVAR AALTO, pall, Artek, Finland, år 2019
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
BADRUMSLAMPOR, 1 par, porslin och glas, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SAMLING MÄRKLIN, bla lok, vagnar och samling räls, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
BERTIL VALLIEN, vas / flaska, glas, Kosta Boda, signerad
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SOFFBORD, teak, 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LEON RANSMEIER, 1 par barstolar, "Revolver", Wrong London, HAY, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
RING OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BORDSSPEGEL, 1800-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering700 SEK
ÖRHÄNGEN, 4 par, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Slutpris4 200 SEK
Värdering5 000 SEK
MUSIKCENTER, Soundmaster, NR-513A, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
MC-HJÄLM, för motorcykel eller moped, Biltema
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
STOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VÄVNAD, flossa, 1900-talets mitt, ca 100 x 57 cm
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
TRAMPCYKEL, järn, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
SPEGEL, Oscar & Clothilde, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
LILLEMOR MANNERHEIM, figurin, porslin, Upsala Ekeby - Gefle
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
RINGAR, 4 st, silver, 1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK