FÅTÖLJER, 1 par, Miranda, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK

RINGAR, 5 st, silver, 1900-/2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK

GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK

AVLASTNINGSBORD, svartlackerad metall, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

KLAFFBORD, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

ARMBANDSUR, 14k guld, Exacta, 1900-talets mitt
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK

PHILIPPE STARCK, pall/bord, Kartell
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK

VÄXTBELYSNING, koppar, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK

CERTINA, herrarmbandsur, 18k guld
Slutpris5 800 SEK
Värdering5 000 SEK

SKRIVBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK

PIEDESTAL, kakelklädd, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK

BARNSTOL, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad C Schmidt 1886
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK

HATTAR, 3 st, bla Preston London samt Sterns Norrköping, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK

VÄGGFOTOGENLAMPA, metall och glas, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK

Slutpris1 700 SEK
Värdering400 SEK

KÖKSHANDDUKAR, 6 st, linne, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK

SKÅL, lergods, 1800-tal, större modell
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK

LEON RANSMEIER, 1 par barstolar, "Revolver", Wrong London, HAY, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK

STEFAN DIEZ, hylla, "New order combination", HAY
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK

Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK

ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Fanett", Edsbyverken, 1960-/70-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

JOSEF FRANK, kudde, "Aralia", linne, textil för Firma Svenskt Tenn, 2000-tal
Slutpris950 SEK
Värdering500 SEK

Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK

Slutpris1 100 SEK
Värdering300 SEK

BESTICK, 12 del, rostfritt stål och teak, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

GOLVLAMPA, 1900-talets mitt
Slutpris1 700 SEK
Värdering600 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK

LOUNGESTOL, 2000-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 000 SEK

JOSEF FRANK, kudde, "Mirakel", linne, Firma Svenskt Tenn, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering700 SEK

JACQUES ADNET, spegel, "Adnet Wall Mirror", GUBI, samtida
Slutpris4 800 SEK
Värdering3 000 SEK

GOLVLAMPA, svart metall, "Ypperlig", HAY för Ikea, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK

JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK

BESTICK, 5 del, "Jakolina", JL's Hemslöjd & Konsthantverk, Älandsbro
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK

MATSKED, silver, Gustaf Theodor Folcker, Stockholm 1826, vikt ca 60 g
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK

BORDSLAMPA, marmor, Oscar & Clothilde, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK

RINGAR, 7 st, silver, 1900-/2000-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering400 SEK

KARAFF SAMT SNAPSGLAS, 7 del, glas, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK

KARMSTOLAR, 4 st, kromad metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK

RINGAR, 4 st, silver, 1900-/2000-tal
Slutpris750 SEK
Värdering400 SEK

TAKLAMPOR, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK

LANTERNA, plåt och glas, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK

HANS HENRIK HANSEN, skål, porslin, Royal Copenhagen, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
HERTHA BENGTSSON, 3 st uppläggningsfat, porslin, "Blå Eld", Rörstrand
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK

HERTHA BENGTSSON, 4 del servisporslin, "Blå Eld", Rörstrand
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK