TABURETT, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 5 del, möjligen Grythyttan, 1900-talets mitt
Slutpris5 000 SEK
Värdering3 000 SEK
PALL, rotting och metall, House Doctor, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
FASADLYKTOR, 1 par, smide, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 5 del, aluminium, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, Ikea, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
KYRKSTAKAR, 1 par, patinerad metall, 1800-/1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
CHOKLADFORM, lergods, St Erik Upsala, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

ULF GREDER (född 1949), färglitografi, signerad och numrerad 243/360
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK

HARRY CARLSSON (1913-1992), olja på pannå, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

SKÅLAR, 3 st, keramik, monogramsignerade BS, Gustavsberg, sannolikt 1960-/70-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK

VALTO KOKKO, 10 dessertskålar, glas, "Viktor", Iittala, Finland, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK

EVA ENGLUND, skål, glas, Målerås, omkring år 2000
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

ARMRING, silver, förgylld dekor, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK

MATTA, rölakan, 1900-talets andra hälft, ca 140 x 203 cm
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK

DESSERTSKÅLAR, 5 st, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

DAMARMBANDSUR, Roamer, 14k guld, 1900-talets mitt
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
ULLA PROCOPÉ, 8 kaffekoppar med fat, "Valencia", Arabia, Finland, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 SEK