Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Finland, 1915, tot vikt ca 310 g
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 4 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
HÄNGE, 18k guld, med skuren snäckskalskamé
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 SEK
TAKLAMPA, metall, "Cone shade", Ferm Living
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 2 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 800 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 1,2 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 2 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö bruk, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
DUPLO, Lego, stort parti, inköpt 2018 - 2022
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
BO ÅKE ADAMSSON (född 1941), färglitografi, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
GRÄSKLIPPARE, Stiga, Multiclip 47 S AE, voltage 80, batteridriven
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
ERIK HÖGLUND 2 st ljusstakar, glas och smide, Boda
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
ERIK HÖGLUND, ljusstake, glas och smide, Boda
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
FAT OCH SKÅL, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
VASER OCH BOJANER, 4 st, porslin, Kina, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKÅLAR, 2 st, grönt glas, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CARL MALMSTEN, 5 st stolar, "Själevad", 1900-talets andra hälft
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
CARL MALMSTEN, matbord, "Alvaret", 1900-talets andra hälft
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
STIG LINDBERG, smörask, porslin, "Linnea", Gustavsberg
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
FÅTÖLJ, rotting, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
STEKGRYTA, emaljerat gjutjärn, Bolinder Stockholm, 1900-talet mitt
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
GUNNAR NYLUND, tekanna, stengods, Rörstrand
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906–1989), olja på duk, signerad och daterad -56
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
SIDEBOARD, allmoge, 1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
ROTTINGKISTA, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
KRUS, stengods, Gustavsberg, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SOFFA, gustaviansk, 1700-/1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SHACKSPEL, 33 delar, onyx, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, "Soffa 5", Grythyttan, 1900-talets mitt
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
SIDOBORD, rotting och bambu, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 3 del, bambu och rotting, 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
SEBASTIAN HERKNER, golvlampa, "Loon Floorlamp", Dedon, för utomhusbruk, 2000-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
SITTPUFF MED FOTPALL, "R-lax", by Sit Onit, 2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSLAMPA, mässing, Gamla Stans Lampverkstad, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPA, mässing och glas, tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BRICKA, plåt, 1800-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
BRICKA, plåt, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
VED-/TIDNINGSSTÄLL, patinerad metall, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, vitmetall, Moet & Chandon, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
SOLUR, målad metall, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 5 del, gjutjärn, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
FÄLLSTOL, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
VAS, glas, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
VAS, glas, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK