MÅNBORD, 1 par, 1800-/1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
ALF WALLANDER, vas, flintgods, Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
SKRIVSET, 2 del, marmor, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
WEIKKO KUUZELA, olja på pannå, signerad och daterad 1999
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
BENGT ORUP, 6 st, selterglas, glas, "Strikt", Johansfors
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 15,9 g
Slutpris10 000 SEK
Värdering11 000 - 13 000 SEK
TAKLAMPA, plast, Fagerhults Belysning, 1960-/70-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
ROYAL COPENHAGEN, kaffekanna, porslin, "Musselmalet", nr 1202
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 800 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 23 del, kaffeservis, porslin, "Blå Blomst"
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
MATTALLRIKAR, 8+1 st, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
POLHEMSLÅS, 3 st,  järn, antika
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SOLSÄNGAR, 1 par, KWA, Sverige, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering2 000 SEK
MATKNIVAR, 6 st, silver, Prag, tidigt 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
MINIATYRER, 16 st, trä, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SKÅP, björk, 1800-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
BESTICK, 35 del, silver, "Haga", 1950-talets mitt, tot vikt exkl knivar med blad i rostfritt stål ca 438 g
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 500 SEK
TIMO SAPANEVA, 12 st, selterglas samt bringare, glas, "Kkkerit", Iittala, Finland
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
MATSERVIS, 29 del, porslin, "Arctica", Arabia
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 SEK
PIA RÖNNDAHL, 8 kaffemuggar och 12 assietter, "Sundborn", Rörstrand
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
PIA RÖNNDAHL, 5+5 st skålar, "Sundborn", Rörstrand
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
PIA RÖNNDAHL, 7 st, djupa tallrikar, "Sundborn", Rörstrand
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
PIA RÖNNDAHL, 11 st, mattallrikar, "Sundborn", Rörstrand
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
VÄGGUR, sk pendelur, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
GOLVLAMPA, teak och mässing, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
CHESTERFIELDSOFFA, 1900-talets andra hälft
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
POLHEMSLÅS, 4 st,  järn, antika
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
NILS G STENQVIST (1934-2005), akvarellerad etsning, signerad och daterad 1995
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ORIENTMATTA, Ziegler, ca 204 x 153 cm
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
SÄNGBORD, teak, 1950-/60-tal
SÄNGBORD, teak, 1950-/60-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
GÖRAN RYDÉN (född 1956), olja på pannå, monogramsignerad
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
HERRARMBANDSUR, Tissot, Seastar, stål, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
PÄRLCOLLIER, 2 st, odlade pärlor, silverlås, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering700 SEK
SVEN HOFVERBERG, vas, stengods, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
STORMKÖK, Primus, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SITTPUFF, Keystone Collection, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FRACKUR, Tissot, stål, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
VAS, porslin, Kina, 1900-tal
VAS, porslin, Kina, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BERTEL GARDBERG, bestick, 12 del, Hackman, Finland, 1900-talets andra hälft
Slutpris950 SEK
Värdering600 SEK
HÄNGE, 18k guld, med skuren snäckskalskamé
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
RAGNAR ÖSTBERG (1866-1945), 1 par ljusstakar, "Stake N:r 1", Åtvidabergs Industrier, Tekniska Kompaniet Stockholm, 1920-/30-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SKRIN, silver, 1800-tal, otydliga stämplar, vikt ca 290 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
SKÅL SAMT KANDELABRAR, 1 par, tenn, Nyköping 1936
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
HERRARMBANDSUR, Skagen, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, rölakan, 1900-talets andra hälft, ca 142 x 200 cm
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
ASSIETTER, 15 st, porslin, Rosenthal, 1900-talets mitt
Slutpris750 SEK
Värdering400 SEK