ORIENTMATTOR, 1 par, Bidjar, ca 90 x 73 cm
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKE, smide, "Tuppstake", Käck & Hedbys, Leksand
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
RICHARD NISSEN, ugnsform, bok/gjutjärn, märkt 4323, Bodum, Danmark
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, Bochara, sannolikt sent 1900-tal, ca 200 x 123 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPA, metall, Örsjö Belysning, sannolikt 1900-talets slut
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
ADVENTSLJUSSTAKAR, 1 par, gulmetall, Gnosjö Konstsmide, 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
GRANAR, 2 st, glas, SIA Home, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
RINGAR, 14 st, silver, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
FRACK, 2 del, KL A-B, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
RING, 18k vitguld, med turmalin och diamanter, tot vikt ca 3,3 g
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
SAMLING SILVERFÖREMÅL, 6 st, bla Bror Onnela, Luleå, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HÖGTRYCKSTVÄTT, Kärcher, K5
HÖGTRYCKSTVÄTT, Kärcher, K5
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
BRICKOR, 2 st, pläter, JLH, England, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, ca 420 x 295 cm
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, mässing, Bergboms,  G-132, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
SIDEBOARD, Axel Beckmans Möbelfabrik Norrköping, sannolikt 1930-tal
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
SIDOBORD, Carlsson & Co, 1900-talets senare del
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
LAVOAR, masurbjörk, 1900-talets början
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
KOPPARKITTEL, större modell, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
JULIUS NILSSON, vas, keramik, Laholm, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SVEN LIDBERG (1929-2009), färglitografi, handkolorerad, signerad och numrerad 77/270
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
GOLVLAMPA, mässing och lackerad metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
FOTPALLAR, 2 st, trä, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
TV MED GOLVSTATIV, LG 75UJ651V, nutida
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
ANN WÄRFF, 4 st ljuslyktor, glas, "Snöboll", Kosta Boda
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, Gohm, silke, 131 x 81 cm
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
HÖGTALARE, 2 st, JBL, bla "Flip 3"
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
SVEN SKALD, olja på duk, signerad
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 SEK
MARGRETHEBÄGARE, sterlingsilver, A Michelsen, Köpenhamn 1948, vikt ca 105 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
SIDEBOARD, Axel Beckmans Möbelfabrik Norrköping 1930-tal
Slutpris8 000 SEK
Värdering1 000 SEK
VASER, 2 st, SAMT SKÅL, glas, "Selena" Sven Palmqvist, Orrefors, "Sommerso", Nils Landberg, Orrefors samt Reijmyre
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GUNNAR NYLUND, vas och skål, stengods, "Ritzi", Rörstrand, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k vitguld, med gammalslipade diamanter tot ca 0.63 ct, sk syskonring
Slutpris5 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 SEK
FÖNSTERLAMPA, glas, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGSKÅP, Sydeuropa, 1800-tal, med emaljinläggningar
Slutpris19 500 SEK
Värdering4 000 SEK
KONTORSSTOL, "Think", Steelcase, nutida
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, "G-132", Bergboms, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris4 600 SEK
Värdering2 000 SEK
JONAS TORSTENSSON, stumpastake, aluminium, Art & Design Sweden
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SPEGEL, björk, 1930-tal
SPEGEL, björk, 1930-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
ARMBAND, 18k vitguld, med diamanter, 1900-tal, vikt ca 7 g
Slutpris5 400 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, x-länk, vikt ca 15,3 g
Slutpris12 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
MATTIAS STENBERG, pall, "Carry on", Offecct
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, Gohm, silke, 135 x 85 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPA, mässing, Bergboms, "B-131", 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK