HUSHÅLLSVÅG, järn, Eskilstuna, 10 kg, 1900-talets början
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1 par, blyertsteckningar, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SVEN WEJSFELDT, vas, stengods, "Castrol", Gustavsberg, signerad och daterad med Gustavsbergs studiohand 1981
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, Bauhausstil, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
KONSOLBORD, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, Tunisien, 1900-talets andra hälft, ca 160 x 242 cm
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
LARS NYBERG (född ?), etsning, signerad och numrerad 4/50
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
VASER, 3 st, glas, bla Reijmyre, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, Aneta, 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
REKLAMSKYLT, "Cinzano Bianco", med belysning, 1960-tal
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
DÄCKSTOL MED BORD, trä, Ashby Garden, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
STOLAR, 5 st, nyrenässans, omkring år 1900
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
MATTIAS STÅHLBOM, taklampa, "Three Pendel", Zero, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
KANDELABER, smide, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LINNEDUKAR, 11 st, linnedamast, sannolikt 1900-talets första hälft, bla 220 x 140 cm
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
BORDSUR, Kundo electronic, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
VAS, keramik, Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
JAN SÖDERSTEN, olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
BERTIL BULL HEDLUND (1893-1950), etsning, osignerad
Slutpris200 SEK
Värdering700 SEK
FIGURINER, 3 st, keramik, MI Hummel, Goebel, Tyskland
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
BALJA, zink, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
KARL AXEL PEHRSON (1921-2005), färglitografi, signerat och daterad 77
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, " Stora Furulid", 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
PETER FREUDENTHAL (född 1938), färglitografi, signerat och daterat 2002
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
HÄNGEN, 7 st, 18k guld, med vit sten och snäckskalskamé, tot vikt ca 8 g
Slutpris4 600 SEK
Värdering6 000 SEK
SERVERINGSVAGN, mässing, möjligen Firma Svenskt Tenn, omkring 1900-talets mitt
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
ISHINK OCH WHISKYGLAS, 9 del, kolmårdsmarmor, signerade och daterade C -00
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
KEN NILSSON, fat, porslin, Mei Design, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ESAIAS THORÉN (1901-1981), färglitografi, signerat och daterat -77
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MATSALSSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
HINK, koppar, 1800-tal
HINK, koppar, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STÖRRE PARTI LEKSAKSTÅG, samt tankstation, trä, Brio, 1900-/2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
GULTACKA, Degussa Feingold (999,7), vikt 10 g
Slutpris9 200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
GÖRAN WÄRFF, 4 st figurer, glas, Kosta, signerade och daterade 1970/1971
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 175 x 203 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
ARMBAND, 18k guld, bismarkslänk, tot vikt ca 21,8 g
Slutpris12 500 SEK
Värdering14 000 - 16 000 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 243 x 137 cm
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
FIGUR, malm, Bersbo 1981
FIGUR, malm, Bersbo 1981
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGHYLLOR, 1 par, konstmassa, G&C, Danmark, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
RING, 20k guld, svenska stämplar, vikt ca 6,3 g
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, 1900-tal, otydligt signerad
Slutpris7 200 SEK
Värdering400 SEK
SERVERINGSVAGN, 1960-/70-tal
SERVERINGSVAGN, 1960-/70-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
BARPALLAR, 1 par, Thonet, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
SEKRETÄR, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
KLACKRING, 18k guld, svenska stämplar 1954, vikt ca 4,7 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK