TAKLAMPA, mässing, jugend, 1900-talets början
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK

FOTPALL, Peder Pedersen, Danmark, 1960-/70-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK

BROSCHER, 4 st, silver, bla med mikromosaik, bla 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

KAFFESKEDAR, 6 st, silver, svenska stämplar AGA 1927, tot vikt ca 45 g
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK

FÅTÖLJ, sannolikt Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 SEK

SKULPTUR, onyx, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK

MATSKEDAR, 6 st, silver, MGAB bla 1935, tot vikt ca 225 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 800 SEK

PARTI ÖVERDELAR, bla du Milde, Avantgarde, Masai, strlk XS, obrukade
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK

BYXOR, 10 st, dam, bla, Laurie, Masai, Bitte Kai Rand, strlk 36/S/XS, obrukade
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK

PARTI UNDERKLÄNNINGAR OCH LINNEN, 10 st, strlk S, bla du Milde, obrukade
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK

PARTI ÖVERDELAR, bla du Milde, Avantgarde, Masai, strlk L, obrukade
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK

FJÄLLRÄVEN, jacka, herr, "Skogsö Padded Jacket", strlk M
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK

SCARVES, 8 st, mestadels siden, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

FJÄLLRÄVEN, jacka, herr, "Sten Jacket", strlk M
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK

HAGLÖFS, jacka, herr, strlk L
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK

HUGO BOSS, jacka, herr, strlk ca M
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

FJÄLLRÄVEN, axelväska, "Greenland Shoulder Bag", nutida
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK

J LINDEBERG, jacka sk "carcoat", strlk L
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK

BOOTS, RM Williams, strlk 6
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK

SADDLER, axelremsväska, brunt skinn, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK

BOSS / HUGO BOSS, jacka sk "carcoat", herr, strlk 54
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK

ARBETSSTOL, Vitra, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK

ALEXANDER LERVIK, sidobord, "Madison", Johanson Design, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK

ROLF BERG, figur, keramik, Nittsjö keramik, sannolikt 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

HÄNGE, 18k guld, med onyx, tot vikt ca 0.8 g
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK

TRAMPBIL, Volvo 740 cabriolet, 1980-/90-tal
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK

COLLIER, silver, Finland, med bergkristall, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK

SÄNGBORD, 1950-/60-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK

BANG & OLUFSEN, 1 par golvhögtalare, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK

SPEGEL, ek, 1960-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK

DALAHÄST, bemålat trä, Nils Olsson, Nusnäs Dalarna, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK

SKÅLAR, 3 st, porslin, Schumann Bavaria samt Schierholz, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK

SPEGEL, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering700 SEK

CUTLER FOOTWAY (Australien, född 1953), akryl på pannå, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

KAFFESERVIS, 9 del, porslin, "Blå Blom", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK

COLLIER, med korall, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

BLOMKRUKA, stengods, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

SEBASTIAN HERKNER, fåtölj, "Ala", La Cividina, samtida
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK

ARMRING, silver, med gul sten, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK

ROBOTGRÄSKLIPPARE, "Automover 310", Husqvarna, inköpt 2022
Slutpris5 800 SEK
Värdering5 000 SEK

SLIPMASKIN, "Kiruna-Slipen", Luna, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK

DAMCYKEL, Monark, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK

SLANGVINDA, med vattenspridare, Hoezeloc
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK

GRÄSKLIPPARE, "Comet", Klippo, 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering800 SEK

SKIFTNYCKLAR, 8 st, stål, Bacho, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK

JORDFRÄS, Husqvarna, CT20, 1999
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK

HANTELSET, 18 kg, Extremefit, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK

PIEDESTALER, 2 st, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK