YNGVE EKSTRÖM, karmstol, "Per", 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
FIGURINER, 4 st, porslin, Bing & Gröndahl, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, Tyskland, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SILVERSMYCKEN, 6 del, bla förgyllt silver, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 110 x 160 cm
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
STOLAR, 6 st, 2000-tal
STOLAR, 6 st, 2000-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
ALBERTO MEDA, kontorsstol, "Physix", Vitra, samtida
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
RAIJA UOSIKKINEN, 11 del servisporslin, "Ali", Arabia, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 2,3 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
SKEDAR, 6 st, silver, olika modeller, tot vikt ca 110 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 SEK
HÄNGE, 14k guld, vikt ca 1 g
HÄNGE, 14k guld, vikt ca 1 g
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
FÅRSKINN, 2 st, Åhléns, nutida
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
ARMBAND, 2 st, silver, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
BORDSUR, patinerad metall, Ansonia Clock Co., New York, USA, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
SOFFA, bambu och rotting, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
MÅNBORD, omkring år 1900
MÅNBORD, omkring år 1900
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
BERTIL VALLIEN, figur, glas, Kosta Boda, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SMYCKEN, 4 del, silver, med bla bärnsten
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SALT- OCH PEPPARKVARN, 2 st, trä, 1900-/2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, sterlingsilver
COLLIER, sterlingsilver
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA/VÄGGLAMPA, kromad metall, 1930-/40-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
SALONGSBORD, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, metall och 18k guld
ARMBAND, metall och 18k guld
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
LOUNGESTOL, Offecct, 2000-tal
LOUNGESTOL, Offecct, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LARS FOHLIN (1934-2005), olja på duk, signerad
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
ROYAL DUX, figurin, porslin, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
BROSCH, 18k guld, Stockholm 1948, vikt ca 5 g
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
BOKHYLLA, 1940-tal
BOKHYLLA, 1940-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
RÖDVINSGLAS, 6 st, Orrefors, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGLAMPA, mässing och glas, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BRODERAD TAVLA, "Nu är det jul igen", 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
EERO SAARINEN, karmstol, "Executive chair", Knoll, 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
KAI LINDSTRÖM, hänge med kedja, brons, "Tintti", Kalevala Koru, Finland
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, olika material, 1900-/2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
CUTLER FOOTWAY (Australien, född 1953), akryl på pannå, signerad och daterad à tergo.
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
MICHELE DE LUCCHI GIANCARLO FASSINA, skrivbordslampa, "Tolomeo", Artemide, Italien, 2000-tal
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 SEK
HERRARMBANDSUR, Certina, stål, manuell, 1960-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
CUTLER FOOTWAY (Australien, född 1953), akryl på pannå, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
SERVERINGSVAGN/BLOMSTERBORD, rotting och glas, 1940-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
TAKLAMPA, plåt, 1960-/70-tal
TAKLAMPA, plåt, 1960-/70-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
MOCKASKEDAR, 17 st, silver, Mema bla 1960, tot vikt ca 215 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
BROSCH, 18k guld, Stockholm 1946, vikt ca 4,1 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 500 SEK
MOCKASKEDAR, 6 st, silver, tot vikt 69 g
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, furu 1960-/70-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SYBORD, 1960-tal
SYBORD, 1960-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK