TOBAKSBURK, tenn, 1937
TOBAKSBURK, tenn, 1937
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
LEON RANSMEIER, "Revolver", 3 st barstolar, Wrong London, HAY
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
 OLLE BONNIÉR (1915-2016), litografi, signerad och numrerad VIII/X
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
KOKESHIDOCKOR, 13 st, With Love, Skincity, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
ARMBAND, 18k guld, Stockholm 1960, vikt ca 4 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 500 SEK
UNDERREDE TILL BOCKBORD, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BERTIL WIDBRANDT, olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FIOL MED STRÅKE, 1900-tal
FIOL MED STRÅKE, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
MONICA BRATT, bringare, glas, Reijmyre, 1950-tal, samt vas
Slutpris950 SEK
Värdering500 SEK
SKÄRBRÄDOR, 3 st, porslin, "Picknick", Rörstrand samt Arabia, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
ROGER PERSSON, bord, "Mill", Karl Andersson & Söner, 2000
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
STÖVELKNEKT, gjutjärn, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD, kinesisk stil, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
NILS RUNDGREN "BJÖRNJÄGAREN" (1890-1971), tillskriven, akvarell
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
BARSTOLAR, 1 par, Intertec, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
HÖGA HATTAR, 2 st, bla Hultmans Västervik, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BROSCH, 14k guld, 1900-talets mitt, vikt ca 7,2 g
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
BROSCH, 18k guld, Stigbert, Stockholm 1949, vikt ca 10 g
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
COLLIER, 2 st, bärnsten, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
HEE WELLING, "About a table AAT20", matbord, HAY
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, gjutgods, sent 1900-/2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
KIKARE, 3 st, Regatta, Star och Harmony, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
BIRGER ÅSTRÖM, skulptur, stengods, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KG NILSSON (född 1942), färglitografi, signerad och daterad 1985
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TAKKRONA, 1900-talets början
TAKKRONA, 1900-talets början
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
VÄGGLAMPA/BORDSLAMPA, nr 506, EWÅ, Värnamo, 1950/60-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
LAMPA, metall, Glory, Sverige, 1930/40-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
LJUSKRONA, mässing, omkring år 1900
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 SEK
STIG LINDBERG, skål, "Linnea", Gustavsberg
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, komposit, 1900-/2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
VÄGGLAMPA, teak, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
THOMAS HELLSTRÖM, skulptur, keramik, Nittsjö, monogramsignerad
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
FIGURIN, porslin, Lomonosov, Ryssland
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 33 g
Slutpris25 000 SEK
Värdering22 000 - 25 000 SEK
HALSKEDJA MED DIAMANTHÄNGE, 18k vitguld, briljantslipad diamant ca 0.16 ct, tot vikt ca 5,4 g
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
PENDELUR, 1800-/1900-tal
PENDELUR, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
TAKLAMPA, bemålad metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MODELLSKEPP, trä, "Fragata Siglo XVII", 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL PÅ FOT, porslin, "Måsen, Bing & Gröndahl, 1900-talets första hälft
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGFOTOGENLAMPOR, 2 st, mässing och glas, 1800-/1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering400 SEK
TAMBURMAJOR, pläterad metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, kompositmaterial, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
CERTINA, herrarmbandsur, quartz, "DS", 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
ARMBAND, 18k vitguld, vikt a 18.2 g
Slutpris13 500 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK