KÖKSHANDUKAR, 50 st, linne, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK

BERTIL SÖDERBERG, soffbord, swedish modern, Svensk Hemslöjd, 1930-/40-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK

PALL, allmoge, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

STOLAR, 8 st, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering1 500 SEK

MATSALSMÖBEL, 7 del, NC Möbler Valdemarsvik, sent 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK

LJUSTAKAR, 1 par + 1, mässing, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

SERVISDELAR, 12 st, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK

SIDEBOARD, med vinhylla, 1900-/2000-tal
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK

GITARR, Yamaha CG 100-A
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK

HERMAN TALVIK, olja på duk, signerad
Slutpris4 600 SEK
Värdering3 000 SEK

FÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK

CARL OLOF HOLM, matsked, silver, Norrköping 1841, vikt ca 60 g
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK

HERRARMBANDSUR, stål, Candino, kronograf, 2025
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK

WHISKEYGLAS, 11 st, Reijmyre, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK

STINA SUNESSON (1925-1998), färglitografi, signerad och daterad 1960
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK

NIELS SLANGE, 2 vol, "Den stormægtigste konges Christian den fierdes...", Danmark 1749
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK

KAFFESKEDAR SAMT TÅRTSPADE, 13 del, silver, "Rosen", GEWE, 1950-/60-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK

VAS, SKÅL SAMT FAT, glas, sannolikt Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

PERSONBIL, Suzuki S-Cross, SX4, 2017, regnr YJX 363
Slutpris150 000 SEK
Värdering130 000 - 150 000 SEK

KÖKSHANDUKAR, 16 st, linne, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK

PIANODRAGSPEL, Fidelio, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK

VÄGGLAMPOR, 1 par, saxmodell, IKEA, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK

BOKHYLLOR, 2 st, teak, 1900-talets mitt
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK

LAKAN, 18 st, SAMT ÖRNGOTT, 6 st, linne, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK

TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK

RESEGARDEROB, läder, Sander's, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

KANDELABRAR, 1 par, nysilver, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK

CERTINA, armbandsur, stål, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

BROSCHER SAMT ARMBAND, 8 st, metall och silver, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

TAKKRONA, malm, större modell, barockstil, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK

PLÄDAR, 3 st, bl a Klippan och Foxford, Irland
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK

ARMANI JEANS, jacka, dam, stl EU 50
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK

KAFFESKEDAR, 12 st, silver, MGAB, Uppsala, 1900-talets mitt, tot vikt ca 150 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK

HANNAH RYGGEN (Norge, 1894-1970), blandteknik, signerad och daterad Hannah Jönsson 1918
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK

KAFFESKEDAR, 7 st, silver, CFC Stockholm, 1950/-60-tal, vikt ca 75 g
Slutpris750 SEK
Värdering300 SEK

DUNJACKA, dam, Boomerang, strl L
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 SEK

CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand, signerad
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK

HÖRNSKÅP, allmoge, 1700-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK

BORDSLAMPA, mässing, 1960-/70-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

STOLAR, 4 st, Skandiform, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK

HARALD WIBERG, 14 del julservis, "Tomten", Royal Copenhagen, Danmark
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 SEK

RING, 18k vitguld, med åttkantslipade diamanter, tot vikt ca 2,6 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK

FRITZ KALLENBERG, 8 + 7 st vinglas, "Bror", Kosta Boda
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK

DAMARMBANDSUR OCH SKÖTERSKEUR, gulmetall, bla Facit, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

TAKLAMPA, bronserad metall och glas, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK

KNYPPELDYNOR, 2 st, bla Christinas Knyppeldyna, med tillbehör
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK

TAUNO WIRKKALA, 2 st, skålar, "Revontulet", Iittala, Finland.
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

Slutpris8 400 SEK
Värdering3 000 SEK