HALLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
IKEBANAS, 3 st, metall, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris5 400 SEK
Värdering3 000 SEK
COLLIER, bla safirer, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
GOLVSTATIV, till vinkylare, nysilver, sannolikt 1900-talets fösta hälft
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
SCARVES, 3 st, siden, Kenzo, Giorgio Armani och Escada, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BORDSRAMAR, 1 par, mässing, för fotografier, 1800-/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, Tiffanystil, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 SEK
STEKFAT, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, monogramsignerad samt daterad 1969
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
SKEDAR, 9 st, silver, 1958, total vikt ca 246 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
MONICA SAHLIN, olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GRAFISKT BLAD, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
JEAN BAPTISTE CAMILLE COROT (1796-1875), efter, olja på pannå, 1800-tal, signerad
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
MODELLBIL, BMW 503, Jadi, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LISA JOHANSSON (1879-1955), ullkonst, mongramsignerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LIMKNEKTAR, 6 st, 1900-/2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
KIKARE, "Focus de lux", 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
CARL BRANDT (1871-1930), pastell, signerad
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
SIDOBORD, "DLM", design Thomas Bentzen, Hay, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
ARTHUR PERCY, vas, porslin, "Neapel", Gefle
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
YTTERFODER, stengods, Rörstrand, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
KUDDFODRAL, linne och sammet, MD Home, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, Ateljé Lyktan, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
GOLVSKULPTUR, skuret trä, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SCHATULL, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
LANVIN, scarf, siden, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KAMEROR, 4 st, Zeiss Ikon, Kodak Retina samt Brownie modell F, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
UNDERTALLRIKAR, 6 st, mässing, 1900-/2000-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
DUK, linne, sannolikt 2000-tal, ca 160 x 260 cm
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering700 SEK
BORDSLAMPA/VÄGGLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
DAMARMBANDSUR, Certina, 18k guld, 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 24 g
Slutpris11 000 SEK
Värdering12 000 SEK
BORDSUR, ek, sparur, Aktiebolaget sparuret, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
CHANEL, scarf, siden, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
JOSEF FRANK, gardin/duk, linne, "Anakreon", Firma Svenskt Tenn
Slutpris2 000 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, Bergboms, 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
ORIENTMATTA, galleri, Bochara, old, ca 80 x 292 cm
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
ANNIKA DAEVEL (född 1957), halsring med hänge, sterlingsilver, 2006
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LIMKNEKTAR, 5 st, 1900-/2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
THERESIA HVORSLEV, armring, sterlingsilver, Mema, 1978
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
FIGURIN, porslin, Royal Dux, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPA, vitlackerad metall, Aneta, samtida
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
ERIK BOËTHIUS (1897-1970), olja på duk, signerad och daterad 1935
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KIKARE, Ocean Antiflex, 8 x 40, Japan, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK