BULJONGKOPPAR MED FAT, 8 st, porslin, Rosenthal, 1900-talets andra hälft _32027a_8dc4f06085e1827_lg.jpeg
BULJONGKOPPAR MED FAT, 8 st, porslin, Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
KURT LINDBLOM, 4 st, tenntavlor, 1900-tal_32418a_8dc54a11cfe533a_lg.jpeg
KURT LINDBLOM, 4 st, tenntavlor, 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal_32343a_8dc53c3041111d7_lg.jpeg
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 SEK
HERMAN MILLER, skrivbordsstol. 2000-tal_32394a_8dc53c311cccec3_lg.jpeg
HERMAN MILLER, skrivbordsstol. 2000-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
COUPESKÅLAR, 9 st, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft _32454a_8dc54813a70d9c8_lg.jpeg
COUPESKÅLAR, 9 st, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SKULPTUR, glas, 1900-talets andra hälft_32414a_8dc5480a512171c_lg.jpeg
SKULPTUR, glas, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal_32603a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
VAS, silver, B Erlandsson Göteborg 1891, vikt ca 110 g_32460a_8dc5480586e5035_lg.jpeg
VAS, silver, B Erlandsson Göteborg 1891, vikt ca 110 g
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLYSTRAR, 1 par, mässing, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft _32444a_8dc55431092033e_lg.jpeg
BORDSLYSTRAR, 1 par, mässing, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, Kelim, ca 299 x 198 cm_32562a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 299 x 198 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering5 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt _32332a_8dc53c2c0a56078_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
DAMARBETSBORD, 1800-talets slut_32375a_8dc53c2e14e79f8_lg.jpeg
DAMARBETSBORD, 1800-talets slut
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA, mässing, Boréns, Borås, 1900-talets mitt_32352a_8dc53c1449b6e0f_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, Boréns, Borås, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, Kelim, ca 304 x 199 cm_32583a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 304 x 199 cm
SlutprisInga bud
Värdering5 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, monoprint, signerad_32614a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, monoprint, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SALONGSBORD, empirestil, 1800-tal, skiva av kalksten_32556a_lg.jpeg
SALONGSBORD, empirestil, 1800-tal, skiva av kalksten
Slutpris7 200 SEK
Värdering11 000 SEK
BARPALLAR, 1 par, Skandiform, 2000-tal_32559a_lg.jpeg
BARPALLAR, 1 par, Skandiform, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
VAKTUR, mässing, 1800-/1900-tal_32479a_8dc54b26219d266_lg.jpeg
VAKTUR, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SNAPSGLAS, 10 st, glas, 1800-/1900-tal_32485a_8dc554531c563f6_lg.jpeg
SNAPSGLAS, 10 st, glas, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
MATSALSMÖBEL, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _32329a_8dc547de7b40c9d_lg.jpeg
MATSALSMÖBEL, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 305 x 207 cm_32560a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 305 x 207 cm
Slutpris3 600 SEK
Värdering5 000 SEK
SIDOBORD, 1800/1900-tal_32374a_8dc53c2d67b92e7_lg.jpeg
SIDOBORD, 1800/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, vikt ca 4,2 g_32369a_8dc53c26b8799a4_lg.jpeg
RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, vikt ca 4,2 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, lackerad metall och mässing, 1900-talets mitt_32584a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK
SMYCKEN OCH BIJOUTERIER, bla silver, mestadels 1900-talets mitt_32420a_8dc5543eec3cf2a_lg.jpeg
SMYCKEN OCH BIJOUTERIER, bla silver, mestadels 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
KARAFF, glas, "ISI", Lennart Andersson, Gullaskruf, 1900-talets andra hälft_32448a_8dc554524b659eb_lg.jpeg
KARAFF, glas, "ISI", Lennart Andersson, Gullaskruf, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, ca 90 x 63 cm_32549a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, ca 90 x 63 cm
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
AXEL FAHLCRANTZ (1851-1925), olja på duk, signerad
_32393a_8dc547f34af58e1_lg.jpeg
Slutpris4 600 SEK
Värdering5 000 SEK
PETER J LASSEN, moduler, 2 st, Montana, 2000-tal_32527a_8dc54a1127413ae_lg.jpeg
PETER J LASSEN, moduler, 2 st, Montana, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
CARL FAGERLUND, 1 par bordslampor, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft _32589a_lg.jpeg
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini_32591a_lg.jpeg
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft_32373a_8dc53c1e697a1af_lg.jpeg
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida_32617a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt_32345a_8dc547e929664b1_lg.jpeg
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
BRICKA, rotting, 1900-talets andra hälft _32436a_8dc547ef22f14b0_lg.jpeg
BRICKA, rotting, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SÅSSLEVAR, 2 st, silver, svenska stämplar 1857/1862, tot vikt ca 48 g_32505a_8dc5544a1e26c25_lg.jpeg
SÅSSLEVAR, 2 st, silver, svenska stämplar 1857/1862, tot vikt ca 48 g
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
GUNNAR WENNERBERG, vas, keramik, Gustavsberg, signerad och daterad 1902_32408a_8dc548008ebb15e_lg.jpeg
GUNNAR WENNERBERG, vas, keramik, Gustavsberg, signerad och daterad 1902
Slutpris1 900 SEK
Värdering800 SEK
KRUKOR MED STATIV, 4 st, "Bau Pot", Ferm Living, samtida_32528a_8dc54a1580f646b_lg.jpeg
KRUKOR MED STATIV, 4 st, "Bau Pot", Ferm Living, samtida
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
FIGURER, 4 st, bemålat trä, Dalarna, 1900-talets andra hälft _32440a_8dc5480d62fcc67_lg.jpeg
FIGURER, 4 st, bemålat trä, Dalarna, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft_32359a_8dc53c1211a5c79_lg.jpeg
BORDSLAMPA, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
HERTHA BENGTSSON, 3 del, "Blå Eld", proslin, Rörstrand_32360a_8dc53c0d517a17c_lg.jpeg
HERTHA BENGTSSON, 3 del, "Blå Eld", proslin, Rörstrand
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ROYAL COPENHAGEN, kaffekoppar med fat samt assietter, 12 delar, "Musselmalet", porslin_32358a_8dc53c1099bca33_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, kaffekoppar med fat samt assietter, 12 delar, "Musselmalet", porslin
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal_32517a_8dc54a0b8b924f4_lg.jpeg
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
 YTTERFODER, 2 st, porslin, "Suvi" Arabia, 1900-talets andra hälft _32469a_8dc55453b7ff536_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
RITSET, metall, 1900-talets första hälft_32487a_8dc54aa22b95a8f_lg.jpeg
RITSET, metall, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LARS TORNØE, väggkrokar, 4 st, "The Dots large", Muuto  _32637a_8dc5543b647c0df_lg.jpeg
LARS TORNØE, väggkrokar, 4 st, "The Dots large", Muuto
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
TEXTIL, 1900-talets mitt, ca 580 x 130 cm_32561a_lg.jpeg
TEXTIL, 1900-talets mitt, ca 580 x 130 cm
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, svenska stämplar HGT 1831, vikt ca 115 g_32496a_8dc554425e3a3b1_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, svenska stämplar HGT 1831, vikt ca 115 g
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK