LJUSSTAKAR, 1 par, porslin, Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft _22321a_8dbc4e2720dd958_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, porslin, Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
TERRIN, porslin, Meissen, 1900-tal_22349a_8dbc4e2def13246_lg.jpeg
TERRIN, porslin, Meissen, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL PÅ FOT, porslin, Meissen, 1900-tal_22344a_8dbc4e2ae04ffc4_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, porslin, Meissen, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
SERVISPORSLIN, 6 del, porslin, Meissen, 1900-tal_22346a_8dbc4e34a43a2e2_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 6 del, porslin, Meissen, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Meissen, 1900-talets andra hälft _22539a_8dbc642402fb0b3_lg.jpeg
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Meissen, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
KAFFEKANNA OCH SOCKERSKÅL, porslin, Meissen, 1900-tal_22345a_8dbc4e33f481b4c_lg.jpeg
KAFFEKANNA OCH SOCKERSKÅL, porslin, Meissen, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
KAFFESERVIS, 26 del, porslin, Meissen, 1900-talets andra hälft _22538a_8dbc64263ca3857_lg.jpeg
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 8,5 g_22592a_8dbc645589084a2_lg.jpeg
RING, 18k guld, vikt ca 8,5 g
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 500 SEK
GUNNAR NYLUND, 2 st vaser, stengods, "Domino", Rörstrand_22711a_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, 2 st vaser, stengods, "Domino", Rörstrand
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
CHRIS MARTIN, "Icha", barpallar, 1 par, Massproduction, samtida_22497a_8dbc645fa1f69c1_lg.jpeg
CHRIS MARTIN, "Icha", barpallar, 1 par, Massproduction, samtida
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
CHRIS MARTIN, "Icha", barpallar, 1 par, Massproduction, samtida_22496a_8dbc64606f53e2a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
PRESSGLAS, 27 del, mestadels turbinglas, bl a Reijmyre glasbruk_22728a_lg.jpeg
PRESSGLAS, 27 del, mestadels turbinglas, bl a Reijmyre glasbruk
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, golvlampa, Wästberg, W 126, 2000-tal_22371a_8dbc3371f241fa0_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPA, metall, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft_22367a_8dbc4e18193f355_lg.jpeg
BORDSLAMPA, metall, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPA, glas, Murano, "Swirl", Italien, 1900-talets andra hälft_22514a_8dbc5a1f898fa78_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
DALAHÄSTAR, 5 st, 1900-tal_22273a_8dbc4e3354a976c_lg.jpeg
DALAHÄSTAR, 5 st, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
PIEDESTAL, förgylld och bronserad, 1900-tal_22483a_8dbc5a38d3762f9_lg.jpeg
PIEDESTAL, förgylld och bronserad, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
CRÈMEKOPPAR OCH SKÅL, 4 del, porslin, Herend, 1900-talets andra hälft_22310a_8dbc4e28a375ea6_lg.jpeg
CRÈMEKOPPAR OCH SKÅL, 4 del, porslin, Herend, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
PERSONVÅG, "Fix", Stathmos, 1900-talets första hälft_22078a_8dbbf70f6095eed_lg.jpeg
PERSONVÅG, "Fix", Stathmos, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, rya, 1900-talets mitt, ca 195 x 142 cm_22274a_8dbc669db6b64ce_lg.jpeg
MATTA, rya, 1900-talets mitt, ca 195 x 142 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
SKÅLFAT, 2 st, majolika, bla Wade England, 1900-talets första hälft _22792a_lg.jpeg
SKÅLFAT, 2 st, majolika, bla Wade England, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MONICA LORENTZON (född 1940), oljemålning, signerad_22678a_lg.jpeg
MONICA LORENTZON (född 1940), oljemålning, signerad
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
BORDSSPEGEL, mässing, sent 1800-tal_22404b_8dbc5a3a4a89b67_lg.jpeg
BORDSSPEGEL, mässing, sent 1800-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
SKRIN, 1 par, silver, Stockholm 1961, tot vikt ca 680 g_22550a_8dbc64ef52afef9_lg.jpeg
SKRIN, 1 par, silver, Stockholm 1961, tot vikt ca 680 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
GUNNAR CYRÉN, kandelaber, metall, 1900-talets andra hälft, osignerad_22239a_8dbc66a9b2e61c7_lg.jpeg
GUNNAR CYRÉN, kandelaber, metall, 1900-talets andra hälft, osignerad
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
MINIATYRER, 2 st, keramik, Rörstrand, monogramsignerade SN, 1900-talets andra hälft _22347a_8dbc4e220a5c748_lg.jpeg
MINIATYRER, 2 st, keramik, Rörstrand, monogramsignerade SN, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
CHRISTIAN THOMSEN, figurin, Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft _22423a_8dbc5a26c7f3830_lg.jpeg
CHRISTIAN THOMSEN, figurin, Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
PIEDESTAL, keramik, 1900-talets andra hälft_22387a_8dbc668f1922d54_lg.jpeg
PIEDESTAL, keramik, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
SKÅLFAT, 10 st, pressglas, sannolikt Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt_22734a_lg.jpeg
SKÅLFAT, 10 st, pressglas, sannolikt Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGRELIEF, keramik, Helmut Schäffenacker, Tyskland, 1960-/70-tal_22305a_8dbc4e18f5222f0_lg.jpeg
VÄGGRELIEF, keramik, Helmut Schäffenacker, Tyskland, 1960-/70-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
FICKUR SAMT SPINDELUR, silver, 3 st, bla Invar, 1800-/1900-tal_22290a_8dbc4e3b2a207c2_lg.jpeg
FICKUR SAMT SPINDELUR, silver, 3 st, bla Invar, 1800-/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
FÅTÖLJ, Michael Sodeau, "Oyster", Offecct, 2000-tal_22662a_lg.jpeg
FÅTÖLJ, Michael Sodeau, "Oyster", Offecct, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
DRAGSPEL, "Castello", Hagström, 1900-tal_22522a_8dbc640e0666967_lg.jpeg
DRAGSPEL, "Castello", Hagström, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SAMLING PORSLIN, 5 del, Herend, Ungern, 1900-talets andra hälft_22308a_8dbc4e36f576a34_lg.jpeg
SAMLING PORSLIN, 5 del, Herend, Ungern, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
FICKUR, silver, Omega, 1900-tal_22289a_8dbc64db5e8e22f_lg.jpeg
FICKUR, silver, Omega, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, Kelim, galleri, modern design, ca 395 x 83 cm_22664a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, galleri, modern design, ca 395 x 83 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
SKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_22615a_8dbc64e94fbb7ca_lg.jpeg
SKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets början_22704a_lg.jpeg
SIDOBORD, 1900-talets början
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
MARC CHAGALL, efter, färglitografisk affisch, "L´Écuyère au cheval rouge", 1957, ej signerad_22392a_8dbc641a2744e08_lg.jpeg
MARC CHAGALL, efter, färglitografisk affisch, "L´Écuyère au cheval rouge", 1957, ej signerad
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
SVEN PALMQVIST, 3 st skålar, glas, "Colora", Orrefors, 1900-talets andra hälft _22331a_8dbc4e2ba25f237_lg.jpeg
SVEN PALMQVIST, 3 st skålar, glas, "Colora", Orrefors, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
FISKERULLAR, 2 st, Record och Victory, 1900-talets mitt_22570a_8dbc64409dd6c0c_lg.jpeg
FISKERULLAR, 2 st, Record och Victory, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
HERTHA BENGTSSON, 15 del, teservis, "Blå Eld", Rörstrand_22286a_8dbc4e385e4eaf7_lg.jpeg
HERTHA BENGTSSON, 15 del, teservis, "Blå Eld", Rörstrand
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
STIG LINDBERG, 2 st, kaffekoppar med fat, porslin, "Boro", Gustavsberg, 1900-talets mitt_22714a_lg.jpeg
STIG LINDBERG, 2 st, kaffekoppar med fat, porslin, "Boro", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
OLLE ALBERIUS, 3 st ytterfoder, glas, "Flora", Orrefors, 1900-talets andra hälft _22332a_8dbc4e3f8a350e9_lg.jpeg
OLLE ALBERIUS, 3 st ytterfoder, glas, "Flora", Orrefors, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
OLLE ALBERIUS, 3 st ytterfoder, glas, "Flora", Orrefors, 1900-talets andra hälft _22333a_8dbc4e4e339e617_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BRICKBORD, HAY, "Tray Table", samtida_22364a_8dbc4ca072ed9b4_lg.jpeg
BRICKBORD, HAY, "Tray Table", samtida
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
FOLKE RICKLUND (1900-1986), olja på pannå, signerad och daterad -73_22432a_8dbc59d67e74806_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
KAFFE- OCH MOCKASKEDAR, 6+6 st, silver, tot vikt 145 g_22337a_8dbc6456d9d77ac_lg.jpeg
KAFFE- OCH MOCKASKEDAR, 6+6 st, silver, tot vikt 145 g
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT