HERRARMBANDSUR, 18k guld, Certina, tot vikt ca 40 g_22583a_8dbc64563044791_lg.jpeg
HERRARMBANDSUR, 18k guld, Certina, tot vikt ca 40 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 SEK
SERVERINGSSPADAR, 2 st, silver, 1960, tot vikt ca 130 g_22558a_8dbc65d56c23248_lg.jpeg
SERVERINGSSPADAR, 2 st, silver, 1960, tot vikt ca 130 g
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
BRICKA, silver, svenska stämplar 1914, vikt ca 398 g_22291a_8dbc4e30d1de845_lg.jpeg
BRICKA, silver, svenska stämplar 1914, vikt ca 398 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
CARL MALMSTEN, 6 st stolar, "Lilla Åland", Stolab 2015_22302a_8dbc4c9449d9609_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, 6 st stolar, "Lilla Åland", Stolab 2015
Slutpris6 800 SEK
Värdering7 000 SEK
 ALBERT JOHANSSON (1926-1998), färgserigrafi, signerad och numrerad 163/260_22575a_8dbc641885f5928_lg.jpeg
ALBERT JOHANSSON (1926-1998), färgserigrafi, signerad och numrerad 163/260
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
DAMSKRIVBORD, 1900-tal, Carl Larsson-stil_22801a_lg.jpeg
DAMSKRIVBORD, 1900-tal, Carl Larsson-stil
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
SAMLING ALFABILDER, minst 100 st, från Allsvenskan 1950-tal
_22548a_8dbc643f4035284_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
MADELEINE PYK (född 1934), färglitografi, signerad och numrerad 155/200_22576a_8dbc6417cf4b5da_lg.jpeg
MADELEINE PYK (född 1934), färglitografi, signerad och numrerad 155/200
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
SALONGSBORD, rokokostil, 1800-talets andra hälft_22359a_8dbc4c992980d39_lg.jpeg
SALONGSBORD, rokokostil, 1800-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
ORIENTMATTA, Bochara, ca 240 x 159 cm_22275a_8dbc669cc8f8b1a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Bochara, ca 240 x 159 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
AMPEL, förgylld mässing, empire, 1800-tal_22296a_8dbc59ca9bb5b59_lg.jpeg
AMPEL, förgylld mässing, empire, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
MÄRKLIN, ånglok med tender, F 800 01 097, 1900-talets mitt_22546a_8dbc6423371e2b4_lg.jpeg
MÄRKLIN, ånglok med tender, F 800 01 097, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
 OLAV ELDØY, 6 st, stolar, "Date-Stol", Variér Furniture, 2000-tal_22794a_lg.jpeg
OLAV ELDØY, 6 st, stolar, "Date-Stol", Variér Furniture, 2000-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, miniatyr, tot vikt inkl band ca 4,5 g_22318a_lg.jpeg
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, miniatyr, tot vikt inkl band ca 4,5 g
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
BESTICK, 37 del, silver, Stockholm 1968, tot vikt exkl knivar ca 800 g_22556a_8dbc65eda989c3f_lg.jpeg
BESTICK, 37 del, silver, Stockholm 1968, tot vikt exkl knivar ca 800 g
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 3,5 g_22595a_8dbc64514ec1ea7_lg.jpeg
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 3,5 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
FICKUR, Omega, silver, 1900-tal_22394a_8dbc64493eab47a_lg.jpeg
FICKUR, Omega, silver, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
BÄGARE, silver, sk "Margaretebägare/Magrethebæger", firma Anton Michelsen, Köpenhamn, Danmark 1900-talets mitt, vikt ca 154 g_22555a_8dbc65a2fbae574_lg.jpeg
BÄGARE, silver, sk "Margaretebägare/Magrethebæger", firma Anton Michelsen, Köpenhamn, Danmark 1900-talets mitt, vikt ca 154 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
LJUSKRONA, empirestil, sannolikt 1900-talets andra hälft _22393a_8dbc59ccfc88650_lg.jpeg
LJUSKRONA, empirestil, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
GAFFLAR, 8 st, silver, Gewe 1956, tot vikt ca 115 g_22565a_8dbc65c905fe91b_lg.jpeg
GAFFLAR, 8 st, silver, Gewe 1956, tot vikt ca 115 g
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING SILVERFÖREMÅL, nålfat, kompottskedar, sockertång mm, tot vikt ca 165 g_22567a_8dbc65ecb725eb3_lg.jpeg
SAMLING SILVERFÖREMÅL, nålfat, kompottskedar, sockertång mm, tot vikt ca 165 g
Slutpris450 SEK
Värdering700 SEK
BESTICK, olika modeller, tot vikt ca 300 g_22568a_8dbc65d81995b2d_lg.jpeg
BESTICK, olika modeller, tot vikt ca 300 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
 BÖRGE LINDAU & BO LINDEKRANTZ, tamburmajor, Lammhults, samtida_22400a_8dbc4cb77e7f789_lg.jpeg
BÖRGE LINDAU & BO LINDEKRANTZ, tamburmajor, Lammhults, samtida
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
FIGURINER, 1 par, parian, Gustafsberg, 1900-talets början_22412a_8dbc5a2f4a8f054_lg.jpeg
FIGURINER, 1 par, parian, Gustafsberg, 1900-talets början
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets andra hälft_22292a_8dbc4e57a2776f2_lg.jpeg
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
ÅKE AXELSSON, 6 st karmstolar, "Bohem", för Gemla, 1990-tal_22776a_lg.jpeg
ÅKE AXELSSON, 6 st karmstolar, "Bohem", för Gemla, 1990-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
RING, 23k guld, vikt ca 8,4 g_22591a_8dbc644de6a71ec_lg.jpeg
RING, 23k guld, vikt ca 8,4 g
Slutpris4 600 SEK
Värdering5 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, no 51, 1900-tal_22444a_8dbc5a1e36a935e_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, no 51, 1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
KRUS, stengods, Höganäs, 1900-tal_22782a_lg.jpeg
KRUS, stengods, Höganäs, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
MONICA BRATT, karaff, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft _22537a_8dbc5a2050e0907_lg.jpeg
MONICA BRATT, karaff, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SERVISPORSLIN, 5 del, Musselmalet, Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft _22543a_8dbc64215e5473d_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 5 del, Musselmalet, Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
VAGNSLYKTOR, 1 par, plåt, 1800-/1900-tal_22415a_8dbc669ab1ffe4a_lg.jpeg
VAGNSLYKTOR, 1 par, plåt, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BERIT JOHANSSON, 4 st, glasstavar, varav en signerad_22744a_lg.jpeg
BERIT JOHANSSON, 4 st, glasstavar, varav en signerad
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
YTTERFODER, 1 par, mässing, 1800-/1900-tal_22403a_8dbc59d13d93dc1_lg.jpeg
YTTERFODER, 1 par, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL PÅ FOT, cloisonné, Kina, 1900-tal_22613a_8dbc64ea800deda_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, cloisonné, Kina, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, bla med grön sten, tot vikt ca 5,2 g_22314a_lg.jpeg
RINGAR, 2 st, 18k guld, bla med grön sten, tot vikt ca 5,2 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
BROSCHER OCH ÖRHÄNGEN, 5 del, bla silver, 1900-talets mitt_22437a_8dbc6452894f325_lg.jpeg
BROSCHER OCH ÖRHÄNGEN, 5 del, bla silver, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
STIG LINDBERG, 2 del, stengods, Gustavsbergs studio, 1900-talets andra hälft _22766a_lg.jpeg
STIG LINDBERG, 2 del, stengods, Gustavsbergs studio, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 800 SEK
CHAMPAGNESKÅLAR, 10 st, glas, 1900-talets mitt_22334a_8dbc59d722ec454_lg.jpeg
CHAMPAGNESKÅLAR, 10 st, glas, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
MATSKEDAR, 3 st, silver, 1895 samt 1909, tot vikt ca 164 g_22559a_8dbc65ce446db3c_lg.jpeg
MATSKEDAR, 3 st, silver, 1895 samt 1909, tot vikt ca 164 g
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, 1960-/70-tal_22397a_8dbc59d555f7242_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, 1960-/70-tal
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
INGE PETTERSSON, olja på duk, signerad _22435a_8dbc641c69b2c49_lg.jpeg
INGE PETTERSSON, olja på duk, signerad
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
FAT, DOSA OCH BORDSDEKORATION, 3 del, glas, "Dahlia", Lalique, 1900-tal_22422a_8dbc5a34971a1b1_lg.jpeg
FAT, DOSA OCH BORDSDEKORATION, 3 del, glas, "Dahlia", Lalique, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FLAKONGER, 2 st, glas, "Dahlia", Lalique, 1900-tal_22421a_8dbc5a33aa7e43b_lg.jpeg
FLAKONGER, 2 st, glas, "Dahlia", Lalique, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
KATARINA DAHL, taklampa, metall, "Random", Rydéns, samtida_22378a_8dbc4cb21beae6f_lg.jpeg
KATARINA DAHL, taklampa, metall, "Random", Rydéns, samtida
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
SÅSSNIPA silver, Mema, vikt ca 150 g_22553a_8dbc65a812d710c_lg.jpeg
SÅSSNIPA silver, Mema, vikt ca 150 g
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
VITVINSREMMARE, 6 st, glas, 1900-tal_22541a_8dbc5a29877655b_lg.jpeg
VITVINSREMMARE, 6 st, glas, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD, Alberts, Tibro, 1970-tal_22669a_lg.jpeg
SOFFBORD, Alberts, Tibro, 1970-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT