SOFFGAVLAR, 5 st, gjutjärn, 1900-talets böjan_22834a_8dbca678f2edffc_lg.jpeg
SOFFGAVLAR, 5 st, gjutjärn, 1900-talets böjan
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
SYBORD, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft _23225a_lg.jpeg
SYBORD, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
MATSKEDAR, 6 st snarlika, silver, olika svenska silversmeder bla 1835, tot vikt ca 315 g_22961a_8dbcbb83270cf72_lg.jpeg
MATSKEDAR, 6 st snarlika, silver, olika svenska silversmeder bla 1835, tot vikt ca 315 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
FÅTÖLJ, David Design, 2000-tal_22451a_8dbcbd4be3449ed_lg.jpeg
FÅTÖLJ, David Design, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
DOCKSERVIS, porslin, Lidköping, 1900-talets mitt_23235a_lg.jpeg
DOCKSERVIS, porslin, Lidköping, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
Värdering200 SEK
SKULPTUR, keramik, 1900-/2000-tal_23191a_lg.jpeg
SKULPTUR, keramik, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SPEGELBYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets början_22927a_8dbcb086a5c08aa_lg.jpeg
SPEGELBYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SPEGEL, empirestil, 1900-talets andra hälft_22850a_8dbcb084730d83d_lg.jpeg
SPEGEL, empirestil, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
MATSKEDAR OCH KAFFESKEDAR, 7 st, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 255 g_22941a_8dbcb314fad2ec5_lg.jpeg
MATSKEDAR OCH KAFFESKEDAR, 7 st, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 255 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
LISA LARSON, väggrelief, stengods, Gustavsberg_22971a_8dbcb2f92cf6035_lg.jpeg
LISA LARSON, väggrelief, stengods, Gustavsberg
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
VEDHÄMTARE, koppar, 1800-talets andra hälft_23006a_8dbcb179337f6f1_lg.jpeg
VEDHÄMTARE, koppar, 1800-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
CARL BRANDT (1871-1930), olja på duk, signerad_22932a_8dbca6aa758bf62_lg.jpeg
CARL BRANDT (1871-1930), olja på duk, signerad
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 SEK
HÖRNSKÅP MED VITRINÖVERDEL, 1800/1900-tal_23251a_lg.jpeg
HÖRNSKÅP MED VITRINÖVERDEL, 1800/1900-tal
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 500 SEK
MATTA, Kina, 1900-talets andra hälft _22853a_8dbcbb9f46fca00_lg.jpeg
MATTA, Kina, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
FOLKDRÄKT, Sverigedräkt, 1900-talets andra hälft _22886a_8dbcb08988ff71d_lg.jpeg
FOLKDRÄKT, Sverigedräkt, 1900-talets andra hälft
Slutpris6 800 SEK
Värdering2 000 SEK
KAFFESKEDAR, 21 st snarlika, silver, bla 1898, tot vikt ca 305 g_22937a_8dbcbb962b33073_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 21 st snarlika, silver, bla 1898, tot vikt ca 305 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 3 del, 1900-tal_22858a_8dbcbbd9532b7a5_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 3 del, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-/1900-tal, olja på duk, otydligt signerad _22865a_8dbca2bccf1e1ea_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-/1900-tal, olja på duk, otydligt signerad
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1 par, gouacher, sannolikt tidigt 1900-tal, otydligt signerade_23004a_8dbcb2fa9de0f1a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1 par, gouacher, sannolikt tidigt 1900-tal, otydligt signerade
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
FIGURIN, porslin, Hummel, Goebel, Tyskland, 1900-tal_22889a_8dbcb273f63e793_lg.jpeg
FIGURIN, porslin, Hummel, Goebel, Tyskland, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, empire, 1800-talets första hälft _22836a_8dbca6884975305_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SEKRETÄR, alm och björkrot, 1700-talets andra hälft  _23180b_lg.jpeg
SEKRETÄR, alm och björkrot, 1700-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering2 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad _22868a_8dbca2d07956821_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
_22481a_8dbcbba35fdd413_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
KOPPARKITTEL, 1800-/1900-tal_23178a_lg.jpeg
KOPPARKITTEL, 1800-/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
ELLA WESTLUND, soffa, 2 sektioner, 2000-tal_22879a_8dbcbd77ab1a965_lg.jpeg
ELLA WESTLUND, soffa, 2 sektioner, 2000-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering800 SEK
BUSNEL, kavaj, ull, 1900-talets andra hälft_22826a_8dbcb088e07e190_lg.jpeg
BUSNEL, kavaj, ull, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
Värdering500 SEK
VAS, porslin, Kina, sannolikt Qianlong (1736-1795)_22996a_8dbcb2e7dc3d54e_lg.jpeg
VAS, porslin, Kina, sannolikt Qianlong (1736-1795)
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
DOSA, mässing, 1800-tal, med miniatyrmålning_22948b_8dbcb3014ac0acd_lg.jpeg
DOSA, mässing, 1800-tal, med miniatyrmålning
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
VASER, 1 par, cloisonné, orientaliska, 1800-/1900-tal_22953a_8dbcb1e8d74725e_lg.jpeg
VASER, 1 par, cloisonné, orientaliska, 1800-/1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
KLÄNNING, sannolikt 1920-/30-tal, rikligt pärlbroderi och pärlfransar_22741a_lg.jpeg
KLÄNNING, sannolikt 1920-/30-tal, rikligt pärlbroderi och pärlfransar
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
MATBORD, rokokostil, 1900-talets andra hälft_23281a_8dbcbd0821f0416_lg.jpeg
MATBORD, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
GUNGSTOL, 1900-talets mitt_22861a_8dbca2d97561896_lg.jpeg
GUNGSTOL, 1900-talets mitt
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
INGER PERSSON, bordslampa, porslin, Rörstrand, 1960-/70-tal_22904a_8dbcb18f1f64767_lg.jpeg
INGER PERSSON, bordslampa, porslin, Rörstrand, 1960-/70-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering300 SEK
ERLING JOHANSSON (född 1934), akryl på pannå, monogramsignerad _23154a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
PARAPLYSTÄLL OCH HINK, 2 del, koppar, 1900-tal_22991a_8dbcb08dad41711_lg.jpeg
PARAPLYSTÄLL OCH HINK, 2 del, koppar, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Arper, Italien, 2000-tal_23176a_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, Arper, Italien, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
GUNNAR NYLUND, figur, stengods, Rörstrand, 1900-talets mitt_22979a_8dbcb1eb3a1b0d5_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, figur, stengods, Rörstrand, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
FIGURIN, porslin, Hummel, Goebel, Tyskland, 1900-tal_22890a_8dbcb2768284b12_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SEKRETÄR, allmoge, 1800-tal_23277a_lg.jpeg
SEKRETÄR, allmoge, 1800-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
HÄNGSKÅP, allmoge, 1800-tal_23278a_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, allmoge, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
PIEDESTAL, kolonialstil, 1900-talets mitt_22815a_8dbca4f5b1787a1_lg.jpeg
PIEDESTAL, kolonialstil, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TAKKRONOR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, mindre modell_22870a_8dbcbba79e85c36_lg.jpeg
TAKKRONOR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, mindre modell
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
JOHAN PETTER JOHANSSON, lampa, "Triplex-Pendel", industri, 1900-tal_22816a_8dbcb1970b6a045_lg.jpeg
JOHAN PETTER JOHANSSON, lampa, "Triplex-Pendel", industri, 1900-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
BORD, 1700-/1800-tal_22877c_8dbca685a5b4874_lg.jpeg
BORD, 1700-/1800-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering1 200 SEK
COLLIER, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 8,7 g_22901a_8dbd011b4eaf9c5_lg.jpeg
COLLIER, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 8,7 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
LAVOAR, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft _22883a_8dbcb085d678ba5_lg.jpeg
LAVOAR, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
KOPPARFÖREMÅL, 3 del, 1800-/1900-tal_23243a_lg.jpeg
KOPPARFÖREMÅL, 3 del, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT