BERGÈRER, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft _22848a_8dbca6a1100a2f7_lg.jpeg
BERGÈRER, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
SKÅL, vitmetall och trä, orientalisk, sannolikt 1800-/1900-tal_23000a_8dbcb26580396ee_lg.jpeg
SKÅL, vitmetall och trä, orientalisk, sannolikt 1800-/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
BESTICK, 36 del, rostfritt stål, "Focus de Luxe", Folke Arström, Gense, 1900-talets andra hälft _23214a_lg.jpeg
BESTICK, 36 del, rostfritt stål, "Focus de Luxe", Folke Arström, Gense, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
BLOMBORD, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal_23207a_lg.jpeg
BLOMBORD, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt England, 1800-/1900-tal, olja på duk, otydligt signerad_22934a_8dbca6a9d0b042c_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt England, 1800-/1900-tal, olja på duk, otydligt signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGUR, brons, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal_22967a_8dbcbc7f886496a_lg.jpeg
VÄGGUR, brons, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
SKRIVSTOL, 1900-talets första hälft_22820a_8dbca4f7c57d0ec_lg.jpeg
SKRIVSTOL, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BURBERRYS, trenchcoat, strlk ca 42_22994a_8dbcb0877d95738_lg.jpeg
BURBERRYS, trenchcoat, strlk ca 42
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SIDOBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _22856a_8dbca4faa8ad849_lg.jpeg
SIDOBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_22462a_8dbcbbb6fc075d3_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-talets mitt_22813a_8dbca671744b5b9_lg.jpeg
PIEDESTAL, bronserad, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Artist Collection, Boda, signerad_23232a_lg.jpeg
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Artist Collection, Boda, signerad
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
BORD, Carl Larssonstil, 1900-talets början_22832b_8dbca4fc86bf5ff_lg.jpeg
BORD, Carl Larssonstil, 1900-talets början
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
GOLVLAMPA, Cottex, 1900-talets slut_22963a_8dbcb20bfdaa64b_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Cottex, 1900-talets slut
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SKRIVSTOL, Arper, 2000-tal_23239a_lg.jpeg
SKRIVSTOL, Arper, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SJÖKORT, "Utgivna av kungl sjökartverket 1910 H Unér Aktiebolag Norrköping"_22906a_8dbcb1963c9b64b_lg.jpeg
SJÖKORT, "Utgivna av kungl sjökartverket 1910 H Unér Aktiebolag Norrköping"
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T1 låg", Flos, Italien, samtida _23135a_lg.jpeg
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T1 låg", Flos, Italien, samtida
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, mässing, barockstil, 1900-talets första hälft _22977a_8dbcb19464f2165_lg.jpeg
VÄGGLAMPETTER, 1 par, mässing, barockstil, 1900-talets första hälft
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGLAMPA, By Rydéns, samtida_22902a_8dbcb1979e85048_lg.jpeg
VÄGGLAMPA, By Rydéns, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING MYNT, olika valörer och årtal, bla 2 kr, 5 kr, 5 öre, främst 1900-tal_22604a_8dbca282da0ec4c_lg.jpeg
SAMLING MYNT, olika valörer och årtal, bla 2 kr, 5 kr, 5 öre, främst 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
SKÅL, silver, CH Hallberg, vikt ca 160 g_22959a_8dbcb2755df73f7_lg.jpeg
SKÅL, silver, CH Hallberg, vikt ca 160 g
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
TÅNG, BAKELSESPADE OCH BÄGARE, silver, tot vikt ca 210 g_22960a_8dbcbb987acd29c_lg.jpeg
TÅNG, BAKELSESPADE OCH BÄGARE, silver, tot vikt ca 210 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
PRYDNADSVÄRJOR, 1 par, Wilkinson, England, 1900-tal_22978a_8dbcb08b21bc34c_lg.jpeg
PRYDNADSVÄRJOR, 1 par, Wilkinson, England, 1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
LODUR, omkring år 1900_22819a_8dbca2d7426dadb_lg.jpeg
LODUR, omkring år 1900
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
SKRIN OCH DOSA, 1800-tal_23228a_lg.jpeg
SKRIN OCH DOSA, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MATSKEDAR, 4 st, silver, bla Stephan Westerstråhle, 1700-/1800-tal, tot vikt 215 g_22940a_8dbcbb7d8ab2048_lg.jpeg
MATSKEDAR, 4 st, silver, bla Stephan Westerstråhle, 1700-/1800-tal, tot vikt 215 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt_22851a_8dbca67fe9d21ce_lg.jpeg
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, sannolikt Italien, 1900-talets slut_22982a_8dbcb18dc5c6397_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, sannolikt Italien, 1900-talets slut
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
TAKLAMPA, tidigt 1900-tal_22887a_8dbcbba471014a2_lg.jpeg
TAKLAMPA, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 68 del, silver, bla Annie Stenström Norrköping 1922, tot vikt ca 2 850 g_22964a_8dbcbb96f922779_lg.jpeg
BESTICKUPPSÄTTNING, 68 del, silver, bla Annie Stenström Norrköping 1922, tot vikt ca 2 850 g
Slutpris11 000 SEK
Värdering12 000 SEK
PLUNTA OCH BRINGARE, glas, 1800-/1900-tal_22917a_8dbcb2cf37dd84d_lg.jpeg
PLUNTA OCH BRINGARE, glas, 1800-/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-talets mitt_22981a_8dbcb193219de34_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
SKÅP, 1940-tal_22884a_8dbca6844cb4718_lg.jpeg
SKÅP, 1940-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering800 SEK
NATTLJUSSTAKAR, 4 st, mässing, 1900-talets första hälft _22922a_8dbcb2ef1180cf2_lg.jpeg
NATTLJUSSTAKAR, 4 st, mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 1 par, thonetmodell, 1900-talets första hälft _22827a_8dbca6724eb3b43_lg.jpeg
STOLAR, 1 par, thonetmodell, 1900-talets första hälft
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
KRUS, stengods, 1900-talets första hälft _22905a_8dbcb1e97d8c439_lg.jpeg
KRUS, stengods, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
CARL FAGERLUND, 1 par taklampor, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft _22893a_8dbcbba6e8c81b9_lg.jpeg
CARL FAGERLUND, 1 par taklampor, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
BLYGLASFÖNSTER, 4 st, 1900-talets första hälft _22946a_8dbca6a56992828_lg.jpeg
BLYGLASFÖNSTER, 4 st, 1900-talets första hälft
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
HINK, koppar, 1800-/1900-tal_22609a_8dbca28c652a931_lg.jpeg
HINK, koppar, 1800-/1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal_22909a_8dbcbd578cdb42f_lg.jpeg
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, EA Naesman & Co Eskilstuna, 1800-/1900-tal_22921a_8dbcb1e80a991c4_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, EA Naesman & Co Eskilstuna, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
DOLCE & GABBANA, armband, gulmetall, 2000-tal_23159a_lg.jpeg
DOLCE & GABBANA, armband, gulmetall, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad och daterad Lybyen 1953_23215a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad och daterad Lybyen 1953
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets mitt_22845a_8dbcb251dae1703_lg.jpeg
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
SOFFBORD, 1940-tal_22882a_8dbcb1e4aa73cbc_lg.jpeg
SOFFBORD, 1940-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
CAFÉSTOLAR, 3 st, 1900-talets första hälft _22925a_8dbca68f992cca0_lg.jpeg
CAFÉSTOLAR, 3 st, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
SYTILLBEHÖRSLÅDA, trä och glas, "Clark´s Anchor", England, 1900-talets första hälft_22880a_8dbcb1e67c0f59f_lg.jpeg
SYTILLBEHÖRSLÅDA, trä och glas, "Clark´s Anchor", England, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
KARMSTOL, rokokostil, 1900-talets andra hälft _22846a_8dbca68e60828ea_lg.jpeg
KARMSTOL, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK