HERMÈS, scarf, siden, 1900-/2000-tal_32820a_8dc5a29fe727167_lg.jpeg
HERMÈS, scarf, siden, 1900-/2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
KENZO, scarf, siden, 1900-talets andra hälft_32751a_8dc5a298d147c55_lg.jpeg
KENZO, scarf, siden, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal_33038a_lg.jpeg
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, 1930-/40-tal, vikt ca 113,5 g_33105a_8dc5aef76d210f8_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, 1930-/40-tal, vikt ca 113,5 g
Slutpris58 000 SEK
Värdering60 000 SEK
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal_32783a_8dc5a2a6739067e_lg.jpeg
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_32743a_8dc5a009299cbe6_lg.jpeg
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt_32347a_8dc54a180df7297_lg.jpeg
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
BOKSKÅP, Karl Johan, 1800-talets första hälft _32532a_lg.jpeg
BOKSKÅP, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Slutpris3 200 SEK
Värdering9 000 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 51 del, silver, "Haga", Skandia 1946, tot vikt ca 2 030 g_32493a_8dc5544cc927eac_lg.jpeg
BESTICKUPPSÄTTNING, 51 del, silver, "Haga", Skandia 1946, tot vikt ca 2 030 g
Slutpris9 400 SEK
Värdering6 000 SEK
HELMER RINGSTRÖM, 8 del, servisporslin, flintgods, "Amanita", Gefle-Upsala Ekeby, 1900-talets mitt_32468a_8dc54ae3cc3f4a3_lg.jpeg
HELMER RINGSTRÖM, 8 del, servisporslin, flintgods, "Amanita", Gefle-Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
BJÖRN DAHLSTRÖM, stolar, 6 st, CBI, 2000-tal_32402a_8dc547eb949342a_lg.jpeg
BJÖRN DAHLSTRÖM, stolar, 6 st, CBI, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SPEGELLAMPETT, empirestil, 1800-/1900-tal_32431a_8dc547ee615f1d7_lg.jpeg
SPEGELLAMPETT, empirestil, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
SYBORD, Karl Johansstil, 1900-talets första hälft _32601a_lg.jpeg
SYBORD, Karl Johansstil, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
CIGARRETTETUI, tenn, Svenskt Tenn, 1900-tal_32476a_8dc54b256f5d464_lg.jpeg
CIGARRETTETUI, tenn, Svenskt Tenn, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, Kelim, ca 297 x 202 cm_32626a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 297 x 202 cm
SlutprisInga bud
Värdering5 000 SEK
SAFARISTOLAR, ett par, möjligen Johanson Design, Markaryd, 1900-talets andra hälft_32257a_lg.jpeg
SAFARISTOLAR, ett par, möjligen Johanson Design, Markaryd, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering4 000 SEK
GÖRAN WÄRFF, ljuslyktor, 3 st, glas, "Sunflower", Kosta, 1900-talets andra hälft_32405a_8dc5545051a11e6_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida_32586a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SKÅLFAT, porslin, Rörstrand, 1900talets andra hälft_32365a_8dc53c0f3cf0e28_lg.jpeg
SKÅLFAT, porslin, Rörstrand, 1900talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
HEE WELLING, About a chair, "AAC42", karmstol / loungestol, HAY_8836a_8db1b24eeb580ff_lg.jpeg
HEE WELLING, About a chair, "AAC42", karmstol / loungestol, HAY
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
HANS-AGNE JACOBSSON, ljuslykta, "L 102/27", mässing och glas, Markaryd,  1900-talets andra hälft_32378a_8dc53c191c9532c_lg.jpeg
HANS-AGNE JACOBSSON, ljuslykta, "L 102/27", mässing och glas, Markaryd, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
STOLAR, 4 st, Gemla, 2000-tal_32523a_8dc54a0d2d0f5af_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, Gemla, 2000-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt Indien, 1900-tal_32633a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt Indien, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
HELMER RINGSTRÖM, 13 del, servisporslin, flintgods, "Amanita", Gefle-Upsala Ekeby, 1900-talets mitt_32467a_8dc54ae54992087_lg.jpeg
HELMER RINGSTRÖM, 13 del, servisporslin, flintgods, "Amanita", Gefle-Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_32554a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, svenska stämplar bla 1841, tot vikt ca 100 g_32500a_8dc5544637b0658_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, svenska stämplar bla 1841, tot vikt ca 100 g
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
STORMLYKTA, Optimus, 1350/350CP_32363a_8dc53c132874292_lg.jpeg
STORMLYKTA, Optimus, 1350/350CP
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
ERIK HÖGLUND, 6 st snapsglas, glas, 1900-tal_32623a_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, 6 st snapsglas, glas, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, vitlackerad metall, "Ninety", Luxo, 2000-tal_32610a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VAS SAMT LJUSSTAKAR, 1 par, glas, 1900-tal_32498a_8dc54aef18e5285_lg.jpeg
VAS SAMT LJUSSTAKAR, 1 par, glas, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
POKAL, silver, 1900-tal, vikt ca 394 g_32406a_8dc54801dc17909_lg.jpeg
POKAL, silver, 1900-tal, vikt ca 394 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
FAT, silver, GAB 1947, vikt ca 395 g_32457a_8dc548110f16c19_lg.jpeg
FAT, silver, GAB 1947, vikt ca 395 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2 g_32423a_8dc5544040b097c_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2 g
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, Kelim, marockansk design, ca 302 x 209 cm_32566a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, marockansk design, ca 302 x 209 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering6 000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal_32430a_8dc54a170e2348a_lg.jpeg
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SERVERINGSBESTICK, 9 del, silver, tot vikt ca 220 g_32503a_8dc554432a24298_lg.jpeg
SERVERINGSBESTICK, 9 del, silver, tot vikt ca 220 g
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSLYKTA, glas, 1900-talets andra hälft_32417a_8dc54809b13682a_lg.jpeg
LJUSLYKTA, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LARS SJÖSTRÖM (född 1942), färglitografi, signerad och numrerad 396/500_32618a_lg.jpeg
LARS SJÖSTRÖM (född 1942), färglitografi, signerad och numrerad 396/500
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TAVLOR, 7 st, marin stil, 2000-tal_32521a_8dc54a1096f72d5_lg.jpeg
TAVLOR, 7 st, marin stil, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal_32435a_8dc547f288be0de_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering4 000 SEK
KITTEL MED LOCK, koppar, 1800-tal_32477a_8dc54aa13b83ab1_lg.jpeg
KITTEL MED LOCK, koppar, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
NÅLFAT OCH SUPKOPPAR, 3 del, silver, tot vikt ca 97 g_32464a_8dc54aa0090560a_lg.jpeg
NÅLFAT OCH SUPKOPPAR, 3 del, silver, tot vikt ca 97 g
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad R Stålberg, 1900-tal_32434a_8dc547f1f031f6a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad R Stålberg, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SALONGSBORD, Louis XIV-stil, 1900-talets första hälft _32529a_lg.jpeg
SALONGSBORD, Louis XIV-stil, 1900-talets första hälft
Slutpris2 600 SEK
Värdering5 000 SEK
STOL, Swopper Classic, ergonomisk arbetsstol, 2000-tal_32266a_8dc4f0671e7e74d_lg.jpeg
STOL, Swopper Classic, ergonomisk arbetsstol, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SPEGELBYRÅ, 1900-talets första hälft_32372a_8dc547e6eaa372b_lg.jpeg
SPEGELBYRÅ, 1900-talets första hälft
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
WILHELM KÅGE, fat och ask, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1900-talets första hälft _32383a_8dc53c1b3c469d8_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, fat och ask, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
STOL, Swopper Classic, ergonomisk arbetsstol, 2000-tal_32264a_8dc4f0683a88ac2_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK