HERMÈS, scarf, siden, 1900-/2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
KENZO, scarf, siden, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, 1930-/40-tal, vikt ca 113,5 g
Slutpris58 000 SEK
Värdering60 000 SEK
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
BOKSKÅP, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Slutpris3 200 SEK
Värdering9 000 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 51 del, silver, "Haga", Skandia 1946, tot vikt ca 2 030 g
Slutpris9 400 SEK
Värdering6 000 SEK
HELMER RINGSTRÖM, 8 del, servisporslin, flintgods, "Amanita", Gefle-Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
BJÖRN DAHLSTRÖM, stolar, 6 st, CBI, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SPEGELLAMPETT, empirestil, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
SYBORD, Karl Johansstil, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
CIGARRETTETUI, tenn, Svenskt Tenn, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, Kelim, ca 297 x 202 cm
SlutprisInga bud
Värdering5 000 SEK
SAFARISTOLAR, ett par, möjligen Johanson Design, Markaryd, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering4 000 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SKÅLFAT, porslin, Rörstrand, 1900talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
HEE WELLING, About a chair, "AAC42", karmstol / loungestol, HAY
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
HANS-AGNE JACOBSSON, ljuslykta, "L 102/27", mässing och glas, Markaryd, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
STOLAR, 4 st, Gemla, 2000-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt Indien, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
HELMER RINGSTRÖM, 13 del, servisporslin, flintgods, "Amanita", Gefle-Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, svenska stämplar bla 1841, tot vikt ca 100 g
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
STORMLYKTA, Optimus, 1350/350CP
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
ERIK HÖGLUND, 6 st snapsglas, glas, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VAS SAMT LJUSSTAKAR, 1 par, glas, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
POKAL, silver, 1900-tal, vikt ca 394 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
FAT, silver, GAB 1947, vikt ca 395 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2 g
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, Kelim, marockansk design, ca 302 x 209 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering6 000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SERVERINGSBESTICK, 9 del, silver, tot vikt ca 220 g
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSLYKTA, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LARS SJÖSTRÖM (född 1942), färglitografi, signerad och numrerad 396/500
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TAVLOR, 7 st, marin stil, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering4 000 SEK
KITTEL MED LOCK, koppar, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
NÅLFAT OCH SUPKOPPAR, 3 del, silver, tot vikt ca 97 g
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad R Stålberg, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SALONGSBORD, Louis XIV-stil, 1900-talets första hälft
Slutpris2 600 SEK
Värdering5 000 SEK
STOL, Swopper Classic, ergonomisk arbetsstol, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SPEGELBYRÅ, 1900-talets första hälft
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
WILHELM KÅGE, fat och ask, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK