CHAMPAGNEGLAS, 2 st, ”Select”, Liselotte Henriksen, Boda Nova_32125a_8dc4f2a7864944b_lg.jpeg
CHAMPAGNEGLAS, 2 st, ”Select”, Liselotte Henriksen, Boda Nova
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
MATBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _31647a_8dc48bccab884e1_lg.jpeg
MATBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 200 SEK
TAMBURMAJOR, mässing, 1900-talets andra hälft_32053a_8dc4efd869a1143_lg.jpeg
TAMBURMAJOR, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
VAS, glas, sannolikt Erik Höglund, Boda, signerad _32085a_8dc4f03be73d488_lg.jpeg
VAS, glas, sannolikt Erik Höglund, Boda, signerad
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, vitlackerad metall, "Ninety", Luxo, 2000-tal_32270a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
JARDINIÈRE, porslin, gustaviansk stil, 1900-tal_32016a_8dc4f04661d95b0_lg.jpeg
JARDINIÈRE, porslin, gustaviansk stil, 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
MATSALSSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _31648a_8dc47fdb9956a9f_lg.jpeg
MATSALSSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
TAKPLAFONDER, 1 par, mässing och kristall, 1900-/2000-tal, större modell_31922a_lg.jpeg
TAKPLAFONDER, 1 par, mässing och kristall, 1900-/2000-tal, större modell
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_32204a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal_32261a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
FIGURIN, porslin, Lladro, 1900-/2000-tal_32084a_8dc4f05ccf48a7f_lg.jpeg
FIGURIN, porslin, Lladro, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft_32285a_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
LJUSPLÅTAR, 1 par, mässing, tidigt 1900-tal_32152a_8dc4f232e327d50_lg.jpeg
LJUSPLÅTAR, 1 par, mässing, tidigt 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 380 x 257 cm_32222a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 380 x 257 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering6 000 SEK
ULF JOHANSSON (1938-2018), 2 st skålar, stengods, signerade_32274a_lg.jpeg
ULF JOHANSSON (1938-2018), 2 st skålar, stengods, signerade
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 284 x 186 cm_32183a_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ull, ca 284 x 186 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering6 000 SEK
DUFFEL, dam, Almia, strl 40_31986a_8dc4e3625d308a8_lg.jpeg
DUFFEL, dam, Almia, strl 40
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
HARALD SALOMON, figurin, porslin, Rörstrand, 1900-talets andra hälft _32059a_8dc4f055c1408c1_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal_32243a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, Kelim, Bidjar, semiantik, ca 220 x 127 cm_32168a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, Bidjar, semiantik, ca 220 x 127 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
ASK, i form av bok, 2000-tal_32014a_8dc4f05f2b2bb11_lg.jpeg
ASK, i form av bok, 2000-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, Kelim, ca 296 x 206 cm_32217a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 296 x 206 cm
Slutpris500 SEK
Värdering5 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, skål, stengods, Rörstrand, signerad _32282a_lg.jpeg
CARL-HARRY STÅLHANE, skål, stengods, Rörstrand, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Skandiform, 2000-tal_31974a_8dc4e36f2e758dd_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, Skandiform, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
MATBORD, teak och ek, 1950-/60-tal_32309a_lg.jpeg
MATBORD, teak och ek, 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt old, ca 230 x 340 cm_32047a_8dc4f0eaa288d37_lg.jpeg
ORIENTMATTA, sannolikt old, ca 230 x 340 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSLAMPA, glas, 1900-talets andra hälft _31988a_8dc4d75db38daf7_lg.jpeg
BORDSLAMPA, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLYSTRAR, 1 par, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft _32010a_8dc4f05e0bff383_lg.jpeg
BORDSLYSTRAR, 1 par, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
GÖRAN WÄRFF, 5 st ljuslyktor, glas, "Sunflower", Kosta, 1900-talets andra hälft _32021a_8dc4f03b42471ec_lg.jpeg
GÖRAN WÄRFF, 5 st ljuslyktor, glas, "Sunflower", Kosta, 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
FIGURER, 2 st, keramik, AJ Design, Inger & Albert Jansson keramik Motala 1984/86_32242a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
SIMON GATE, vas, glas, Orrefors, signerad_32209a_lg.jpeg
SIMON GATE, vas, glas, Orrefors, signerad
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
PUNSCHMUGGAR, 4 st, silver, L Råström, Stockholm 1973, tot vikt 283 g_32098a_8dc4f2a6e9265ea_lg.jpeg
PUNSCHMUGGAR, 4 st, silver, L Råström, Stockholm 1973, tot vikt 283 g
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
FÅTÖLJ, "Crown Easy Chair", Chris Martin och Magnus Elebäck, Massproduction, 2000-tal_32307a_lg.jpeg
Slutpris2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal_31912a_8dc4d6fd7120f97_lg.jpeg
KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
GUNNAR NYLUND, tekanna och bringare, stengods, Rörstrand_32292a_8dc5866c53093f5_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, tekanna och bringare, stengods, Rörstrand
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
ORIENTMATTA, Meshed, ca 287 x 206 cm_32287a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Meshed, ca 287 x 206 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering5 000 SEK
FOLKE HELLSTRÖM LIND (1913-1957), olja på duk, signerad_32249a_lg.jpeg
FOLKE HELLSTRÖM LIND (1913-1957), olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
STOLAR, 4 st, "Cobra", Källemo, 1900-/2000-tal_32317a_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, "Cobra", Källemo, 1900-/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
LJUSLYKTOR, 3 st, keramik, Paradisverkstaden, Öland, 19/2000-tal_32000a_8dc4d75bd8bf747_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 3 st, keramik, Paradisverkstaden, Öland, 19/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
BESTICKUPPSÄTTNINGAR, 2 modeller (60 + 30 del), 1900-talets mitt_32229a_lg.jpeg
BESTICKUPPSÄTTNINGAR, 2 modeller (60 + 30 del), 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SKULPTUR, marmor, samtida _32133a_8dc4f2b38d383db_lg.jpeg
SKULPTUR, marmor, samtida
Slutpris950 SEK
Värdering3 000 SEK
ELDHUND, gjutjärn, 1900-tal_31930a_8dc4d7479ae50be_lg.jpeg
ELDHUND, gjutjärn, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
PUNSCHMUGGAR, 10 st, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft _32033a_8dc4f03cbce2be4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
KARMSTOL, kromad metall och textil, 2000-tal_32259a_lg.jpeg
KARMSTOL, kromad metall och textil, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
TIDNINGSKORG, 1900-talets andra hälft_32052a_8dc4e7de47402e2_lg.jpeg
TIDNINGSKORG, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 3,9 g_32301a_lg.jpeg
RING, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 3,9 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKLAMPA, metall, Luxo, 2000-tal_32218a_lg.jpeg
TAKLAMPA, metall, Luxo, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
STOL, Swopper Classic, ergonomisk arbetsstol, 2000-tal_32120a_8dc4f069944031a_lg.jpeg
STOL, Swopper Classic, ergonomisk arbetsstol, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK