CHAMPAGNEGLAS, 2 st, ”Select”, Liselotte Henriksen, Boda Nova
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
MATBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 200 SEK
TAMBURMAJOR, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
VAS, glas, sannolikt Erik Höglund, Boda, signerad
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
JARDINIÈRE, porslin, gustaviansk stil, 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
MATSALSSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
TAKPLAFONDER, 1 par, mässing och kristall, 1900-/2000-tal, större modell
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
FIGURIN, porslin, Lladro, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
LJUSPLÅTAR, 1 par, mässing, tidigt 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 380 x 257 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering6 000 SEK
ULF JOHANSSON (1938-2018), 2 st skålar, stengods, signerade
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 284 x 186 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering6 000 SEK
DUFFEL, dam, Almia, strl 40
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, Kelim, Bidjar, semiantik, ca 220 x 127 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
ASK, i form av bok, 2000-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, Kelim, ca 296 x 206 cm
Slutpris500 SEK
Värdering5 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, skål, stengods, Rörstrand, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Skandiform, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
MATBORD, teak och ek, 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt old, ca 230 x 340 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSLAMPA, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLYSTRAR, 1 par, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
GÖRAN WÄRFF, 5 st ljuslyktor, glas, "Sunflower", Kosta, 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
SIMON GATE, vas, glas, Orrefors, signerad
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
PUNSCHMUGGAR, 4 st, silver, L Råström, Stockholm 1973, tot vikt 283 g
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
GUNNAR NYLUND, tekanna och bringare, stengods, Rörstrand
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
ORIENTMATTA, Meshed, ca 287 x 206 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering5 000 SEK
FOLKE HELLSTRÖM LIND (1913-1957), olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
STOLAR, 4 st, "Cobra", Källemo, 1900-/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
LJUSLYKTOR, 3 st, keramik, Paradisverkstaden, Öland, 19/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
BESTICKUPPSÄTTNINGAR, 2 modeller (60 + 30 del), 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SKULPTUR, marmor, samtida
Slutpris950 SEK
Värdering3 000 SEK
ELDHUND, gjutjärn, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
KARMSTOL, kromad metall och textil, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
TIDNINGSKORG, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 3,9 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKLAMPA, metall, Luxo, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
STOL, Swopper Classic, ergonomisk arbetsstol, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK