ANSGAR ALMQVIST (1889-1973), skulptur, terrakotta, signerad och daterad_32390a_8dc547f8590afe7_lg.jpeg
ANSGAR ALMQVIST (1889-1973), skulptur, terrakotta, signerad och daterad
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
MAJ NORÉN (1926-2006), olja på duk, signerad_32624a_lg.jpeg
MAJ NORÉN (1926-2006), olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
TAKKRONA, barockstil, 1900-talets mitt_32429a_8dc54a18bc39742_lg.jpeg
TAKKRONA, barockstil, 1900-talets mitt
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
VITVINSREMMARE, 11 st, gröntonat glas, Theresienthal Tyskland, 1900-tal_32441a_8dc5481204ea00c_lg.jpeg
VITVINSREMMARE, 11 st, gröntonat glas, Theresienthal Tyskland, 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGSKÅP, marin stil, 2000-tal_32520a_8dc54a0f2fa7e27_lg.jpeg
VÄGGSKÅP, marin stil, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
PIERRE FORSELL, vägglampett, mässing, "Pendel " Skultuna_32349a_8dc53c1817255fd_lg.jpeg
PIERRE FORSELL, vägglampett, mässing, "Pendel " Skultuna
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
KLÄDHÄNGARE, 3 st, "Afteroom coat hanger", Menu, samtida_32471a_8dc554372d85e41_lg.jpeg
KLÄDHÄNGARE, 3 st, "Afteroom coat hanger", Menu, samtida
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
HELEN KRANTZ, vas och skål, glas, Orrefors, 1900-/2000-tal_32416a_8dc55451901a397_lg.jpeg
HELEN KRANTZ, vas och skål, glas, Orrefors, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
FÄLLBORD, 1800-tal_32388a_8dc53c2f6ea96c3_lg.jpeg
FÄLLBORD, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
HÖRNSKÅP, 1800-/1900-tal_32385a_8dc547e7c46a9f1_lg.jpeg
HÖRNSKÅP, 1800-/1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 SEK
RESERVOARPENNA, Sheaffers, 1900-talets första hälft_32425a_8dc55440e43cc8a_lg.jpeg
RESERVOARPENNA, Sheaffers, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto  _32635a_8dc55439d7368b9_lg.jpeg
LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
CHRISTINA PREASTGAARD, vas, porslin, "Pampas vilda hästar", Rosa Ljung, monogramsignerad CP, 1900-talets andra hälft _32447a_8dc54802f71e54b_lg.jpeg
CHRISTINA PREASTGAARD, vas, porslin, "Pampas vilda hästar", Rosa Ljung, monogramsignerad CP, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
STOLAR, 7 st, Johanson design, 2000-tal_32400a_8dc547e9ff3a599_lg.jpeg
STOLAR, 7 st, Johanson design, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
SPEGEL, funkis, 1930/40-tal_32463a_8dc547f5f4c40dc_lg.jpeg
SPEGEL, funkis, 1930/40-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
SKJORTKNAPPAR OCH MANSCHETTKNAPPAR, metall, 1900-talets mitt_32419a_8dc55441a724960_lg.jpeg
SKJORTKNAPPAR OCH MANSCHETTKNAPPAR, metall, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
DAMSKRIVBORD, sent 1800-tal_32386a_8dc547e465b0254_lg.jpeg
DAMSKRIVBORD, sent 1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 500 SEK
VAS/VINGLAS, silver, JE Skreij, Falun 1926, vikt ca 106 g_32458a_8dc548062074bc5_lg.jpeg
VAS/VINGLAS, silver, JE Skreij, Falun 1926, vikt ca 106 g
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampor, 1 par, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt_32350a_8dc54a1963410a0_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
MATTA, Kelim, ca 344 x 253 cm_32621a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 344 x 253 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering9 000 SEK
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal_32516a_8dc54a0ac24cb54_lg.jpeg
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SERVISGLAS, 35 del, "Blåklocka", Duka, 2000-tal_32630a_lg.jpeg
SERVISGLAS, 35 del, "Blåklocka", Duka, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
JACKIE LYND, ytterfoder, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft_32407a_8dc548013b67222_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
 GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad GN AUX_32392a_8dc547fffa107ef_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad GN AUX
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto  _32634a_8dc5543cb32168c_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
PELARBORD, rokokostil, 1800-tal_32558a_lg.jpeg
PELARBORD, rokokostil, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering700 SEK
SALTKAR MED SKEDAR, 1 par, silver, JA Stockholm 1907, tot vikt ca 68 g_32461a_8dc54aa0bb394b7_lg.jpeg
SALTKAR MED SKEDAR, 1 par, silver, JA Stockholm 1907, tot vikt ca 68 g
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
FIGUR, stengods, Ego, 1900-talets andra hälft _32625a_lg.jpeg
FIGUR, stengods, Ego, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, Swedish Grace, 1930-tal_32326a_8dc547df227ca5c_lg.jpeg
SPEGEL, Swedish Grace, 1930-tal
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
YTTERFODER, 1 par, keramik, Bitossi, Italien, 1960-/70-tal_32438a_8dc54803b436599_lg.jpeg
YTTERFODER, 1 par, keramik, Bitossi, Italien, 1960-/70-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
BARSTOLAR, 6 st, Johanson Design, 2000-tal_32397a_8dc547dbfbda939_lg.jpeg
BARSTOLAR, 6 st, Johanson Design, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
MATSKEDAR, 5 st, silver, olika silversmeder omkring år 1800, bla Blomqvist, Medevi 1829, tot vikt ca 325 g_32482a_8dc55447e0d6e81_lg.jpeg
MATSKEDAR, 5 st, silver, olika silversmeder omkring år 1800, bla Blomqvist, Medevi 1829, tot vikt ca 325 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
FISKFAT, porslin, Gustavsberg, 1900-talets första hälft_32474a_8dc55454facfc30_lg.jpeg
FISKFAT, porslin, Gustavsberg, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
SKÅLAR, 2 st, kristall, Orrefors_32412a_8dc55450e540d34_lg.jpeg
SKÅLAR, 2 st, kristall, Orrefors
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
ANYA SEBTON, barpallar, 3 st, Lammhults, 2000-tal_32525a_8dc54a0dc695518_lg.jpeg
ANYA SEBTON, barpallar, 3 st, Lammhults, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
YTTERFODER, 2 st, porslin, "Suvi" Arabia, 1900-talets andra hälft _32470a_8dc554544651863_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, JEB Linköping 1973, vikt 105 g_32501a_8dc55444ce33eaa_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, JEB Linköping 1973, vikt 105 g
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
BENGT SPARRING, olja på duk, signerad_32619a_lg.jpeg
BENGT SPARRING, olja på duk, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida_32629a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
TERRIN, tenn, GAB, 1934_32615a_lg.jpeg
TERRIN, tenn, GAB, 1934
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, kristall, Boda Åfors, 1900-talets andra hälft _32024a_8dc55456841d579_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, kristall, Boda Åfors, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MARGARETA HENNIX, vas, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-/2000-tal_32413a_8dc5480b1da9d91_lg.jpeg
MARGARETA HENNIX, vas, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini_32622a_lg.jpeg
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
MATSKEDAR, 9 st, silver, MGAB 1925, tot vikt ca 590 g_32480a_8dc554471cf515f_lg.jpeg
MATSKEDAR, 9 st, silver, MGAB 1925, tot vikt ca 590 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 500 SEK
SHANE SCHNECK, klädhängare, "Coat Rack", HAY_32638a_8dc5543c15ca5e8_lg.jpeg
SHANE SCHNECK, klädhängare, "Coat Rack", HAY
Slutpris450 SEK
Värdering1 200 SEK
KAROTT MED LOCK, porslin, "Löv", Rörstrand, 1900-talets mitt_32411a_8dc5480cce1b49f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
MATTA, Kelim, ca 400 x 324 cm_32632a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 400 x 324 cm
Slutpris650 SEK
Värdering9 000 SEK
TORBORG LINDBORG (1908-1980), skulpturer, 3 st, trä, monogramsignerade TL_32354a_8dc53c0c7427d89_lg.jpeg
TORBORG LINDBORG (1908-1980), skulpturer, 3 st, trä, monogramsignerade TL
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK