DAMARMBANDSUR, Rutina, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
FIOL, med stråke och etui, tidigt 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
BANG & OLUFSEN, tv, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
VINKYLARE, kristall, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
GARDINLÄNGDER, 1 par, 1900-/2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets slut
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
SÄNGGAVEL, gustaviansk stil, IB Laursen Furniture Danmark, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
GARDINSTÅNG, patinerad mässing, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
GARDINSTÄNGER, 1 par, bronserat trä, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
KONJAKSKUPOR, 11 st, glas, Orrefors, 1900-/2000-tal
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, Kelim, ca 297 x 199 cm
Slutpris300 SEK
Värdering3 000 SEK
SVEPASK OCH OSTFORM, allmoge, spån och rot, 1800-/1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
FICKUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 29 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, möjligen Josef Frank, 1900-talets mitt
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
YTTERFODER, keramik, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ANTONIO CITTERIO, soffa, "Tight", Maxalto B&B Italia, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 295 x 195 cm
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Slutpris600 SEK
Värdering2 500 SEK
CARTIER, scarf, siden, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
HERMÈS, scarf, siden, 1900-/2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
KENZO, scarf, siden, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, 1930-/40-tal, vikt ca 113,5 g
Slutpris58 000 SEK
Värdering60 000 SEK
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
BOKSKÅP, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Slutpris3 200 SEK
Värdering9 000 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 51 del, silver, "Haga", Skandia 1946, tot vikt ca 2 030 g
Slutpris9 400 SEK
Värdering6 000 SEK
HELMER RINGSTRÖM, 8 del, servisporslin, flintgods, "Amanita", Gefle-Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
BJÖRN DAHLSTRÖM, stolar, 6 st, CBI, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SPEGELLAMPETT, empirestil, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
SYBORD, Karl Johansstil, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
CIGARRETTETUI, tenn, Svenskt Tenn, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, Kelim, ca 297 x 202 cm
SlutprisInga bud
Värdering5 000 SEK
SAFARISTOLAR, ett par, möjligen Johanson Design, Markaryd, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering4 000 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SKÅLFAT, porslin, Rörstrand, 1900talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
HEE WELLING, About a chair, "AAC42", karmstol / loungestol, HAY
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
HANS-AGNE JACOBSSON, ljuslykta, "L 102/27", mässing och glas, Markaryd, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK