KLÄDHÄNGARE, "Afteroom coat hanger", Menu, samtida_32472a_8dc55438273cde2_lg.jpeg
KLÄDHÄNGARE, "Afteroom coat hanger", Menu, samtida
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
VAS, glas, 1900-talets mitt_32465a_8dc5480c28f8873_lg.jpeg
VAS, glas, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
KAFFESKEDAR, 11 st, silver, tot vikt ca 210 g_32499a_8dc55445889d79a_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 11 st, silver, tot vikt ca 210 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
TÅRTSPADE OCH SOCKERTÅNG, silver, svenska stämplar 1914/1920, tot vikt ca 89 g_32506a_8dc5544b9293700_lg.jpeg
TÅRTSPADE OCH SOCKERTÅNG, silver, svenska stämplar 1914/1920, tot vikt ca 89 g
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida_32604a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
STOL, Swopper Classic, ergonomisk arbetsstol, 2000-tal_32121a_8dc4f068ee7e201_lg.jpeg
STOL, Swopper Classic, ergonomisk arbetsstol, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
LARS TORNØE, väggkrokar, 4 st, "The Dots large", Muuto  _32636a_8dc5543aa2dc735_lg.jpeg
LARS TORNØE, väggkrokar, 4 st, "The Dots large", Muuto
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
BARGLOB, 1900-talets andra hälft_32364a_8dc53c29e39d7d5_lg.jpeg
BARGLOB, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Melins Anderstorp, 1900-talets andra hälft _32340a_8dc547e5d5e8a04_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSBORD, Melins Anderstorp, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, Melins Anderstorp, 1900-talets andra hälft _32337a_8dc547e16977b83_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSSOFFA, Melins Anderstorp, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
GAVLAR TILL TRÄDGÅRDSBÄNK, 1 par, vitmålad aluminium, Melins Anderstorp, 1900-talets andra hälft _32339a_8dc547e2b4038a5_lg.jpeg
GAVLAR TILL TRÄDGÅRDSBÄNK, 1 par, vitmålad aluminium, Melins Anderstorp, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
TRÄDGÅRDSFÅTÖLJER, 1 par, Melins Anderstorp, 1900-talets andra hälft _32338a_8dc547e2144ea7a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSFÅTÖLJER, 1 par, Melins Anderstorp, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampor, 1 par, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt_32351a_8dc54a1a180d034_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
FIGUR, bemålat trä, Dalarna, 1920-tal_32439a_8dc5480e26f0059_lg.jpeg
FIGUR, bemålat trä, Dalarna, 1920-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
GOLVURNA, porslin, Kina, Kanton, 1800-tal_32456a_8dc54a0fff6ff56_lg.jpeg
GOLVURNA, porslin, Kina, Kanton, 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering600 SEK
URNA, porslin, empire, 1800-talets första hälft _32445a_8dc5480f087ea41_lg.jpeg
URNA, porslin, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
HALSKEDJOR, 2 st, 18k guld, total vikt ca 9,9 g_32628a_lg.jpeg
HALSKEDJOR, 2 st, 18k guld, total vikt ca 9,9 g
Slutpris4 800 SEK
Värdering5 000 SEK
BURKAR MED LOCK, 2 st, porslin, Arabia, Finland, 1900-talets mitt_32361a_8dc53c0ff25bfc6_lg.jpeg
BURKAR MED LOCK, 2 st, porslin, Arabia, Finland, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_32546a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
BOKHYLLA, teak, 1950-/60-tal_32328a_8dc547d8a7aa690_lg.jpeg
BOKHYLLA, teak, 1950-/60-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
SERVETTER, 26 st snarlika, linnedamast, 1900-talets första hälft _32509a_8dc54aea296ff43_lg.jpeg
SERVETTER, 26 st snarlika, linnedamast, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SKULPTUR, gips, 1900-talets andra hälft_32595a_lg.jpeg
SKULPTUR, gips, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
STOLAR, ett par, rokokostil, 1900-tal_32590a_lg.jpeg
STOLAR, ett par, rokokostil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering2 500 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, total vikt ca 6,3 g_32367a_8dc53c252d06e5d_lg.jpeg
RINGAR, 2 st, 18k guld, total vikt ca 6,3 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal_32518a_8dc54a0c422d514_lg.jpeg
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
SKÅL, kristall, "Dukatskålen/Tsarens skål", Kosta, 1900-tal_32409a_8dc5544fa4f2040_lg.jpeg
SKÅL, kristall, "Dukatskålen/Tsarens skål", Kosta, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
KITTEL PÅ STATIV, koppar och smide, 1900-talets första hälft_32377a_8dc53c2eaf1e75c_lg.jpeg
KITTEL PÅ STATIV, koppar och smide, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal_32399a_8dc547db524d981_lg.jpeg
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
ANTTI KOTILAINEN, barstolar, 4 st, "Sola", Martela, 2000-tal_32396a_8dc547e39182e7c_lg.jpeg
ANTTI KOTILAINEN, barstolar, 4 st, "Sola", Martela, 2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
SERVETTER, 12 st, linnedamast, 1900-talets första hälft _32510a_8dc54aeb519a488_lg.jpeg
SERVETTER, 12 st, linnedamast, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FIGURIN, fajans, sannolikt England, 1800-/1900-tal_32557a_lg.jpeg
FIGURIN, fajans, sannolikt England, 1800-/1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SOFIE REFER, taklampor, 1 par, "Bulo SR-1", &Tradition_32639a_8dc554367343e40_lg.jpeg
SOFIE REFER, taklampor, 1 par, "Bulo SR-1", &Tradition
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1800-talets första hälft_32381a_8dc53c1cc23db2d_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1800-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BOKHYLLA, empirestil, 1900-talets början_32344a_8dc547dca65e009_lg.jpeg
BOKHYLLA, empirestil, 1900-talets början
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets första hälft_32321a_lg.jpeg
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets första hälft
Slutpris2 400 SEK
Värdering4 000 SEK
MATSKEDAR, 3 st, silver, S Pettersson 1861, tot vikt ca 155 g_32490a_8dc55448912b072_lg.jpeg
MATSKEDAR, 3 st, silver, S Pettersson 1861, tot vikt ca 155 g
Slutpris950 SEK
Värdering600 SEK
ANNE NILSSON, 3 st ljuslyktor, glas, "Hallon", Orrefors, 1900-/2000-tal_32022a_8dc55455b14722b_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
MILAN VOBRUBA, 3 st, vaser och skål, glas, Gusum, 1900-talets slut_32585a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, ca 298 x 202 cm_32605a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Keshan, ca 298 x 202 cm
Slutpris4 200 SEK
Värdering9 000 SEK
BENGT ORUP, likörglas, 5 st, "Strikt", Johansfors, 1900-talets mitt_32356a_8dc53c0df4a4cec_lg.jpeg
BENGT ORUP, likörglas, 5 st, "Strikt", Johansfors, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
FÅRSKINN, svart ull, till fåtöljen "Jetson" av Bruno Mathsson, Skandilock Design, samtida_32384a_8dc5306e1c5cfd6_lg.jpeg
FÅRSKINN, svart ull, till fåtöljen "Jetson" av Bruno Mathsson, Skandilock Design, samtida
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
KAFFESERVIS, 3 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 1 080 g_32446a_8dc54806d6984f8_lg.jpeg
KAFFESERVIS, 3 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 1 080 g
Slutpris6 800 SEK
Värdering5 000 SEK
LISEN HIRSCH, olja på duk, signerad och daterad 1917_32598a_lg.jpeg
LISEN HIRSCH, olja på duk, signerad och daterad 1917
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
COLLIER, sannolikt silver, med paste, 1800-/1900-tal_32424a_8dc5543f9c3b261_lg.jpeg
COLLIER, sannolikt silver, med paste, 1800-/1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, Miranda AB, 1900-talets andra hälft_32609a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
CERTINA, armbandsur, 18k guld, 1900-talets andra hälft_32643a_8dc5543d5dc8357_lg.jpeg
CERTINA, armbandsur, 18k guld, 1900-talets andra hälft
Slutpris4 400 SEK
Värdering2 500 SEK
ANDREAS ENGESVIK, vaser, 1 par, "Silent vase", Muuto_32640a_8dc55438ef1e1e5_lg.jpeg
ANDREAS ENGESVIK, vaser, 1 par, "Silent vase", Muuto
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1960-/70-tal_32437a_8dc54a1386671ba_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, 1960-/70-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK